Zeeland PZC Baatbelasting baat Terneuzen niet Alles, van bed tot biechtstoel 'Bloempot'-boete krijgt staartje Van wf Prob|emen ™nd. 21 r mestzak Zuiddorpe de wereld uit ZEEUWS-VLAANDEREN 33 27 Gemeente gaat in hoger beroep tegen uitspraak over terugbetaling. Publiek sprint naar beste koopjes tijdens feest van Sinte Pier. Terras van Drie Wijzen Sluis is volgens gemeente te groot. Droom Van der Vaart komt uit met transfer naar Real Madrid Regels voor betreden platen Westerschelde in de maak Dinsdag 5 augustus 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Vijf ondernemers in de Noordstraat in Terneuzen krij gen de baatbelasting terug, die ze hebben betaald voor het opknap pen van de promenade. Dat heeft de rechtbank in Middelburg be slist. De ondernemers maakten be zwaar tegen de opgelegde heffing omdat het, volgens hen, enkel ging om een versneld uitgevoerde op knapbeurt, die de gemeente geen recht gaf daarvoor baatbelasting te heffen. De gemeente houdt vol - en deed dat ook voor rechtbank - dat er wel degelijk sprake was van een aanzienlijke verbetering van de voorzieningen. Een soortgelijke discussie daarover leidde eerder al tot rechtszaken tot voor de Hoge Raad van ondernemers in de bin nenstad van Breda die, gesteund door de grootwinkelbedrijven, op dezelfde gronden baatbelasting weigerden te betalen. In die kwes tie doet het Gerechtshof in Arn hem in september uitspraak. Is die negatief voor de gemeente, dan heeft dat verstrekkende gevolgen voor alle Nederlandse gemeenten, die baatbelasting hebben geheven of heffen. De vijf ondernemers in Terneuzen hebben, volgens de rechtbank, recht op terugbetaling van in to taal 24.000 euro. Ook de overige De rechtbank in Middelburg heeft vijf ondernemers in de Noordstraat in Terneuzen in het gelijk gesteld die bezwaar maakten tegen de baatbelasting. ondernemers in de Noordstraat kunnen, via een civiele procedure hun belasting terugvorderen. Het gaat in totaal om 260.000 euro. Of het zover komt, is maar de vraag, want wethouder Adhémar van Waes (midden- en kleinbedrijf) kondigde gisteren aan dat de ge meente in beroep gaat tegen de uit spraak. Van Waes: „Het overgrote deel van de ondernemers was des tijds bereid baatbelasting te beta len als de promenade snel zou worden opgeknapt. Alleen dat klei ne groepje tekende bezwaar aan. Dat ze nu gelijk hebben gekregen, is niet zo vreemd, want overal in het land volgen rechters de uit spraak van het Gerechtshof in de kwestie Breda. Wij wachten overi gens ook nog steeds op de defini tieve beslissing daarover van de Hoge Raad." Woordvoerder Bram Stoffels van de ondernemerskoepel Coördina tie Management: „Er zijn des tijds sluitende afspraken gemaakt met de gemeente. Iedereen vond dat de straat meer uitstraling moest krijgen. Maar ik begrijp wel dat de andere ondernemers nu hun geld ook terug willen." Een familie uit Apeldoorn mag op het feest van Sint Pier het vliegwiel bedienen van de antieke dorssnijmachine. foto Peter Nicolai door Wilma Valk NIEUWVLIET - Precies om 14.00 uur gebeurde het gisteren weer: het fe nomeen van Sinte Pier. Op de roep 'ja' van Piet Vercouteren van de organisatie werd het hek voor de honderden wachtende bezoe kers weggehaald en trokken men sen van alle leeftijden een sprintje om zo vlug mogelijk op het mid denterrein te belanden en hét koopje te pakken. De feesten van Nieuwvliet zijn be roemd in de regio, vooral de lage prijzen van de aangeboden spul len. Al in de vroege morgen begon nen Vercouteren en Frans Hame- linck met het plakken van prijzen op de koopwaar. In de laatste mi nuten werden de laatste stikkers geplakt. Het assortiment was enorm. Van een rol PVC folie, en kast of bed tot oude telefoons, tele visies, een biechtstoel of schemer lamp, het was er allemaal. Net voor de start bracht nog ie mand een doos met kopjes en schotels: „Zet maar bij de huis- houdwaar", werd er geroepen. „En, wat is dit? Een koelbox of vis- kist? Maak maar open, oh, er zit nog iets in!" Uit de kist kwam een hoogtezon. Dus nog maar even een prijs plakken. De verrassingen waren soms groot bij het onder zoeken van de spullen. Zo was er soms iets dat niet benoemd kon worden: „Dat weten de kopers straks wel." Op het terras naast de wafelbak kers zat een heer: „Ik wacht op mijn vrouw. Laat ze maar lopen, ik mag straks dragen. Wat ze koopt? Geen idee. Zeer waarschijnlijk iets dat zo volgende week op de rom melmarkt in Breskens weer ver koopt." Dat is handel. De opbrengst van de verkoop van rommel, wafels en lootjes is voor de acht verenigingen van Nieuw vliet. Het feest werd afgesloten met een grote barbecue. door Frank van Cooten SLUIS - Frank de Witte van restau rant De Drie Wijzen in Sluis snapt er zo langzamerhand niets meer van. Hij betaalde vorig jaar een boete van twaalfhonderd euro aan de gemeente Sluis voor een bloem pot die net buiten zijn terras stond. De commissie voor beroep en bezwaarschriften oordeelde on langs echter dat de opgelegde boe te in geen verhouding staat tot de lichte overtreding. Ondanks deze voor De Witte gunstig uitgevallen uitspraak, krijgt de ondernemer zijn geld toch niet terug. „Dat is de Sluise politiek. De gemeente heeft het geld blijkbaar hard nodig, maar ik laat het hier natuurlijk niet bij zitten." De Witte betaalde de dwangsom onder protest omdat hij de boete niet in relatie vond staan tot dit 'misdrijf. Nu De Witte gelijk heeft gekregen van de commissie houdt het ge meentebestuur toch het door hem betaalde boetegeld achter. Dat komt omdat de restaurant-eige naar wederom een 'last onder dwangsom' opgelegd krijgt. Dit keer wordt De Witte echter niet beboet vanwege een fout ge plaatste bloempot, maar omdat diens terras te groot is, legde een woordvoerster van de gemeente gisteren uit. De Witte wacht eerst de brief van de gemeente Sluis af alvorens even tuele vervolgstappen te nemen. door Wout Bareman ZUIDDORPE - De actie van een groep verontruste Zuiddorpen- aren tegen het plaatsen van een mestzak van 2500 kubieke meter bij een landbouwer aan de Hoofd weg Zuid heeft succes gehad. De mestzak komt er niet. Dat maakte wethouder Adhémar van Waes van Terneuzen gisteren bekend. Van Waes had gisterochtend een bemiddelend gesprek met de land bouwer én leden van het actieco mité, dat 200 handtekeningen te gen de mestzak inzamelde. De landbouwer ziet af van een mest zak, maar bouwt op die plaats wel een schuur. Een woordvoerder van het actiecomité: „We zijn blij met deze uitkomst, maar houden de verdere ontwikkelingen wel nauw lettend in het oog. ]e weet maar nooit." De Zuiddorpenaren vreesden niet alleen stankoverlast en een vliegen plaag, maar ook overlast van voor- bijdenderende vrachtwagens Er werden er 250 per jaar verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45