eel de camping verliest terrein Zorgen over ziekenauto's all 'Zeeland kan niet zonder hulp loverboy-meisjes' Eilandgevoel Veel Chinese studenten üaS SHI PvdA-Statenleden willen zekerheid over Zeeuwse ambulances. pzc Dinsdag 5 augustus 2008 3 Michel en Bianca Visser uit het Limburgse Hoensbroek. Camping: Boerderijcamping Helena Hoeve in Biervliet. Waarom kamperen in Zeeland? Michel: „Zeker op een minicamping doe je snel contacten op. Wij komen hier al vijftien jaar en hebben er een goed stel vrienden aan overgehouden. Het Zeeuwse strand en de zee blijven ons trekken. Wat voor weer het ook is, het strand heeft altijd charme." foto Peter Nicolai Erik en Cora de Ruijter uit Werkendam met zoon Martijn en vriend Vito. Camping: Julianahoeve in Renesse. Waarom kamperen in Zeeland? Cora: „Die zee hééft wat. We fietsen graag door de duinen en houden van een lekker bakje koffie in een strandtent. De camping is heel gezellig: je hebt meteen contact. Dan hoefje toch niet ver weg?" Martijn (16): „Wij komen voor het uitgaan in Renesse. We gaan elke avond op stap. En verder even lekker chillen." foto Marijke Folkertsma Michel (22), Rolinda (21), Martin (25) en Johanneke (21) uit Kampen. Camping: De Nolle in Vlissingen Waarom kamperen in Zeeland? Michel: „Voor de zee! Dit is een goedkope camping en alles is dichtbij: strand, boulevard en stad. Met mooi weer is 't hier zalig. Vanavond gaan we zeevissen. Heerlijk ontspannend." Johanneke: „Wij vermaken ons wel in de stad, of we gaan lekker zwemmen." Rolinda: „Dan hoefje echt niet per se naar het buitenland." foto Ruben Oreel Jan en Gerda van Trier en hun hond Graham uit Tilburg. Camping: Zuudschorre in Ellewoutsdijk Waarom kamperen in Zeeland? Gerda: „De natuur, het strand, de steden. We zijn zelfs van plan hier te komen wonen." Jan: „Als je ergens verliefd op bent, kom je er niet meer van los. Morgen hebben we een afspraak met een makelaar voor een huis in Middelburg." foto Dirk-Jan Gjeltema COMMENTAAR Het CBS constateert een duidelijke groei in het meerdaagse toerisme. Vooral de hotels en huisjescomplexen doen het goed, de campings worden met een afname van het aantal overnachtingen geconfronteerd. In Zeeland zijn die geluiden, zeker wat de campings betreft, niet nieuw. Eerder al gaven studies naar de Zeeuwse recreatiesector aan dat het hoog tijd is om de bakens te verzetten zodat de resultaten van inderdaad de kampeerbranche weer een stijgende lijn laten zien. De aanbevelingen in die laatste studies waren steevast; meer samenwerking en meer buiten de grenzen van de eigen camping of de eigen regio kijken. Niet dat er overigens zichtbaar veel mee gedaan is. Te veel is ook nu nog de opstelling van de recreatiebranche: de toeristen komen wel als het mooi weer is. Ook dat blijkt uit de cijfers van het CBS, waarin het zomerse 2003 als een topjaar te boek staat. Maar het weer heeft de sector niet in de hand. Met een aanbeveling om het eilandgevoel los te laten zou ze wel wat moeten kunnen. Een campinghouder uit Renesse weet vast niet dat dit weekeinde de kermis in Goes begint. Maar voor het gezin dat zaterdagmorgen de tent op zijn camping opzet is de afstand Renesse-Goes een peulenschil. Dat wil misschien graag naar de kermis. it vlissingen - Het aantal Chinezen dat in Nederland wil gaan stude ren, is met 30 procent gestegen ten opzichte van vorig jaar. Een belang rijke reden voor de populariteit van Nederland zijn de ongeveer 1100 Engelstalige opleidingen in het hoger onderwijs. Dit college jaar beginnen zo'n 1900 Chinezen een studie aan een Nederlandse universiteit of hogeschool. Daar mee zijn ze na Duitsers de groot ste groep buitenlandse studenten. Van de vaste buitenlandse studen ten aan de Hogeschool Zeeland is j 15 procent Chinees. Dat zijn er 30. j De HZ verwacht dat de Chinese I aanmeldingen voor komend j schooljaar stijgen. goes - Zeeland kan niet zonder plek waar slachtoffers van lover boys terecht kunnen. Dat stellen het Zeeuws Platform Cliënten Jeugdzorg (ZPCJ) en belangenbe hartiger voor zorggebruikers Kla verblad Zeeland. Het steunpunt loverboys, dat oprichter en enig hulpverlener Judy Hooymeyer uit Goes onlangs moest stopzetten, vervulde een belangrijke rol voor (mogelijke) slachtoffers van lover boys, verklaren Klaverblad en ZP CJ. De twee platforms roepen op tot voortvarend handelen van over heid, instellingen en zorgaanbie ders voor een nieuw meldpunt. Hooymeyer dreef het meldpunt vijf jaar alleen. Haar werk leidde mede tot de veroordeling vorig jaar van een 32-jarige Goesenaar tot drie jaar gevangenisstraf omdat hij twee jonge vrouwen in Antwer pen als hoeren exploiteerde. middelburg - De Zeeuwse burger moet kunnen rekenen op zieken wagens, vinden PvdA-Statenleden Wouter van Zandbrink en Eric Ha- geman. Zij willen van Gedeputeer de Staten weten wat die hebben gedaan en kan doen bij de faillisse mentsdreiging die boven de ambu lancedienst Boven de Westerschel- de hangt. De dienst zit in de rode cijfers, maar directeur Ricks Mep- pelder wil niet zeggen voor hoe veel. Getalm van minister Klink met de vergoeding voor vervroegd pensioengelden en een dure ont slagvergoeding voor de wegge stuurde directeur Van de Velde kunnen de dienst doen omvallen. De PvdA-ers willen van het colle ge van GS ook horen wat het weet van verwaarlozing van de beheers taak door het stichtingsbestuur van de RAVZ. Sinds 2005 zijn de schulden ontstaan maar is ook geen jaarrekening meer goedge keurd. Meppelder, die in mei dircteur werd, wil de exploitatie van de dienst op het goede spoor krijgen door inperking van bedrijfskosten, inleenkrachten en overuren. De dienst heeft daarvoor drie tot vier extra mensen nodig, denkt hij. Hij bekijkt met de zorgverzekeraar of RAVZ de juiste ritvergoedingen krijgt en hij wil mensen en wa gens doelmatiger inzetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3