Friso Nijboer en Alexandr Fier komen op stoom Bastiaanse selecteert 20 spelers Duif van Klaas de Frel vliegt vanuit Bordeaux razendsnel naar huis m Jong Zeeland oefent bij Zeelandia Middelburg tegen Jong Sparta. Puike prestatie Marco Minnaard in ischgl Vlissinger Johan de Wolf valt terug in HZ-schaaktoernooi. GescheJpte jaarling brengt provinciale zege naar Sint Philipsland. PZC Dinsdag 5 augustus 2008 37 GOES - Kees Bastiaanse heeft mor genavond bij Jong Zeeland twintig spelers tot zijn beschikking voor het duel met Jong Sparta. De oe fenwedstrijd op het veld van Zee landia Middelburg begint om 19.00 uur. Tim Faassen (Terneuzense Boys) en RCS-aanvaller Houssein Bou- zambou ontbreken vanwege vakan tie. Hun plaatsen in de selectie worden ingenomen door Tim Me- chelink (Hoek) en Teun Rentmees ter van Kloetinge. Jong Zeeland speelde eind mei voor het laatst een oefenwedstrijd. Serooskerke werd toen met 5-3 verslagen. De selectie van Jong Zeeland ziet er als volgt uit. Doel: Rick Wiegmans (Zeelandia Middelburg), Brian de Wae- le (Breskens). Verdediging: Rico Wit- senburg, Sander Goedegebuure (bei den Vlissingen), Jordy Nijland, Guus Toornstra (beiden RCS), Robin Mac Tag- gert (HW'24), Alfaro Pentury, Arjan Ha melink (beiden Zaamslag). Midden veld: Tim Mechelink (Hoek), Thomas Groeneveld (Bruse Boys), Leen IJzelen- burg (Duiveland), Etienne Mallie, Teun Rentmeester (beiden Kloetinge), Rama- zan Kesikbas (Terneuzense Boys. Aan val: Niek van Sprundel (Aardenburg), Josimar Pattinama (Hoek), Jerfey Booij (Zeelandia Middelburg), Jonathan Con- stancia (Terneuzen) en Raymond Wolf (Vlissingen). Coach: Kees Bastiaanse. ISCHGL - Mountainbiker Marco Minnaard heeft in het Oostenrijkse skioord Ischgl het podium ge haald tijdens de Ironbike Trophy Ischgl. In een wedstrijd over 79 kilometer werd de renner uit Wemeldinge tweede bij de beloften. In het over all klassement eindigde hij op de tiende plaats. Ook Jaco Wagenaar was zaterdag van de partij. Hij werd bij de beloften tweede in de race over 48 kilometer en 26e overall. De mountainbiker uit Yerseke kwam echter per abuis in deze korte re wedstrijd terecht, omdat hij onderweg de af slag van de extra lus in het parkoers over 79 kilo meter miste. „Balen natuurlijk, want ik was toch echt voor die 79 kilometer naar Oostenrijk ge reisd", verklaarde de onfortuinlijke Wagenaar na afloop. In de diverse categorieën verschenen ruim zeven honderd deelnemers aan de start, onder wie ook wereldtoppers zoals Bart Brentjens, Roel Paulis- sen en Alban Lakata. De Ironbike Trophy Ischgl staat bekend als de zwaarste ééndaagse moun tainbikewedstrijd in Oostenrijk. Naast koersen over 48 en 79 kilometer kunnen de renners ook meedoen aan een ronde van 27 kilometer. In de wedstrijd over 79 kilometer overbruggen de cou reurs ruim 3800 meter hoogteverschil. foto MTB team Beebikes-Nutswerk door Koen de Vries VLISSINGEN - Twee schakers die in de eerste ronden van het HZ-toer- nooi langs de rand van de afgrond gingen, gaan na de vierde ronde fraai aan de leiding. De Nederlan der Friso Nijboer en de Braziliaan Alexandr Fier hadden het zwaar in de beginfase van het toernooi, maar lijken nu hun draai gevon den te hebben. Samen met Sipke Ernst, Di Berardino en Llanez Ve ga gaan ze met 4 uit 4 aan de lei ding. Vooral de 20-jarige Fier, uit de buurt van Sao Paulo, is een opmer kelijk koploper. In de eerste twee ronden sloeg hij tegen Axelaar Ro nald de Pooter en Utrechter An ton Rosmöller een modderfiguur. Hij won wel, maar had dat vooral te danken aan het falen van zijn te genstanders. In de derde ronde en ook gisteren boekte hij zeges die klonken als een klok. „Ik moest een beetje op gang komen", analy seerde Fier gisteravond in gebro- De Braziliaan Alexandr Fier en Fri so Nijboer hadden het zwaar te verduren in de openingsrondes, maar zijn na vier partijen nog al tijd ongeslagen in Vlissingen. ken Engels. „We waren nog maar net in Nederland en ik moest een beetje wennen. Ik heb veel geluk gehad, maar heb het gevoel dat ik nu mijn niveau haal." Dat is ook wel nodig, want van daag zit hij voor het eerst tegen een collega-grootmeester. Friso Nij boer was gisteravond voor het eerst vroeg klaar met zijn tegen stander. Hij was te sterk voor de Spanjaard Gonzalez. Door de vele remises komt Farrukh Amonatov lang zaam maar zeker weer op de plaats waar hij thuishoort. De jon ge Tazjiek is op papier de sterkste speler van de 248 deelnemers aan het Vlissingse toernooi, maar liet zondagmiddag in de tweede ronde al een veertje door tegen de onbe kende Arjan Tissink uit Amers foort niet verder te komen dan re mise. Hij bezorgde zichzelf daar mee wel zwakkere tegenstanders in de derde en vierde ronde. Gisteren haalde hij tegen de Belg Lacrosse als een van de eersten de volle buit en staat met nog vele an deren op een halfje van de koplo pers. Remises aan de topborden waren er bij de Rus Ikonnikov tegen het Nederlandse talent Spoelman, de Cubaan Bruzon tegen de Brazili aan Mekhitarian en Erik van den Doel tegen de Spanjaard Gonzalez. Johan de Wolf werd teruggewor- HZ-toernooi Vierde ronde, belangrijkste uitslagen: Landa (Rus)- Llanez Vega (Spa) 0-1, Mekhitarian (Bra) - Bruzon (Cub) remise, Ikonnikov (Rus) - Spoelman (Ned) remise, Di Berardino (Bra) - Sandipan (Ind) 1-0, Ernst (Ned) - Sriram (Ind) 1-0, Gonzalez (Cub) - Van den Doel (Ned) remise, Nijboer (Ned) - Jerez Perez (Spa) 1-0, Bezemer (Ned) - Fier (Bra) 0-1, Lacrosse (Bel) - Amonatov (Tadz) 0-1In 't Veld (Ned) - Akesson (Zwe) 0-1, Brandenburg (Ned) - Soors (Bel) remise, Zaragatski (Dui) - Carlstedt (Dui) 1-0, Dia mant (Bra) - Leenaerts (Bel) 1 -0, De Jong (Ned) - Ten Ha gen (Ned) 1-0, Afek (Isr) - De Wolf (Ned) 1-0, Riemens (Ned) - Tan (Ned) remise. Stand aan kop: 1Fier, Nijboer, Ernst, Di Berardino, Llanez Ve ga 4 punten, 6. Amonatov, Gonzalez, Van den Doei, Ikonni kov, Spoelman, Bruzon, Mekhi tarian, Zaragatski, de Jong, Van- derhallen, Diamant 3,5 punten. pen in het klassement. De Vlissin ger, die ook verdienstelijk mara thons loopt, verloor van Yochanan Afek uit Israel. door Fred Rabout OOSTBURG - Klaas de Frel uit Sint Philipsland is een vroege opstaan der. Zaterdagmorgen stond hij rond tien voor zes al rustig zijn ei tje te bakken, toen hij wat zag flad deren. Het was zijn geschelpte jaar ling, één van de vijf doffers die hij een paar dagen eerder voor het provinciale concours vanuit Bor deaux had ingekorfd. Het was lang wachten op de offi ciële bevestiging. Was deze jaar ling de winnaar van het provincia le concours waarvoor 3313 duiven op vrijdag 1 augustus om 15.00 uur in Bordeaux aan de start stonden? Die bevestiging kreeg hij rond de middag. Opnieuw succes dus voor de zestigjarige Fliplander die in 1987 al een keer nationaal Saint Vincent op zijn erelijst zette. De Frel is een man die zich met zijn renstal puur op de overnacht toe legt. Eerder in de week had de 73-jarige Jan Poelman in 's-Heer Arendskerke het uitgesteld provin ciale concours vanuit Tarbes op zijn naam geschreven. Daarvoor zorgde een driejarige blauwe dof fer, een broer van zijn Mont de Marsan-doffer die twee jaar gele den in Engeland werd gevonden en al een keer de achtste op Mont de Marsan had gevlogen. De 031 van Laurens-Jan Hengst uit Aagtekerke, die in 2008 het provin ciaal concours uit Saint Vincent won, pakte nu na Poelman het zil ver. De Zeeuwse duivenliefheb- bers deden het nationaal erg sterk de afgelopen weken. Pakte Fre- derik Leliaert uit Aardenburg de nationale winst op de uitgestelde lossing vanuit Narbonne met ook Eduard Ulijn uit Waterlandkerkje (drie en acht) en Benny Liplijn uit Jan Poelman schrijft uitgesteld provinciaal concours Tarbes op naam Spui (vier) in de toptien, afgelo pen weekeinde grepen de gebroe ders Dingemanse (Cees en Leo) uit Arnemuiden net naast het na tionale goud vanuit Perpignan. Ook Jan van der Graaff en Cas van der Graaff&Zn, beiden uit Arne muiden en Herman Calon (Hoofd plaat) nestelden zich in de top tien. Voor jonge duiven stond Creil op het programma. De snel ste van Zeeland (8467 met 613 in- vliegduiven) werd gemeld bij Izaak Verhage vanuit Groede met 1611 meter per minuut.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39