Rick Jendrusch imponeert op WK Bonaire Amazone Sandra van der Hoofd grootverdiener in Vrouwenpolder Surfer uit Scharendijke haalt tweede plaats achter lokale favoriet. IKBr Derde seizoenszege voor Alex Cresnigt Goud en zilver voor Stokman Van Basten zet Perez en Luque uit A-selectie Golfers in Bruinisse in actie voor War Child Zeezwemtocht Oostkapelle-Domburg Drogba mist start van voetbalseizoen Rabo Lady Force sterk op officieus NK Hoogerland wint ook Draai van de Kaai Sneijder opgelucht door milde diagnose Inwoonster Gapinge winnares dressuur in klassen Zi en Mi. Ook Raboploeg in beroep tegen uitspraak in zaak-Rasmussen Slechte generale voor hockeyers Dinsdag 5 augustus 2008 PZC W door David Duijnmayer BONAIRE - Windsurfer Rick Jend rusch (13) uit Scharendijke is op het WK freestyle windsurfen tot 15 jaar als tweede geëindigd. Ama- do Vrieswijk uit Bonaire surfde een thuiswedstrijd en pakte de eer ste plaats. De Starboard Prokids wereldkam pioenschappen werden van 27 juli tot en met 3 augustus gehouden op Bonaire. Per wedstrijddag wer den meerdere heats gevaren, die sa men een dagresultaat opleverden. In drie wedstrijddagen pakte Jend rusch een eerste, een derde en een tweede plaats. Dat leverde hem uit eindelijk een tweede plaats in het eindeklassement op, achter Ama- do Vrieswijk. „De verschillen waren heel klein", zegt Rick. „Maar ik ben erg blij met mijn tweede plaats. Amando heeft de laatste dagen gewoon be ter gevaren dan ik, dus zijn over winning is verdiend. Hij komt uit Bonaire, dat was natuurlijk wel een beetje in zijn voordeel. Bij de Brouwersdam zou ik van hem win nen, dat is mijn spot." En vanaf vandaag staat Rick dus weer gewoon bij de Brouwersdam te surfen. Hij kijkt al met al zeer te vreden terug op zijn benedenwind se avontuur. „We hadden elke dag zon, warm water en het waaide meestal goed. Alleen op twee wed strijddagen was er niet veel wind, dat was wel jammer." .r r Avv - a ...V - 5-Sj DUIVENSPORT Tarbes Provinciaal (met 1751 duiven): 1. J. Poelman, 2. LJ. Hengst, 3. M. Bastemeijer, 4. JP. Kaho, 5. C. Hermes&Zn, 6. A. de Ridder Jzn, 7. M. van Iwaarden, 8. B. Liplijn, 9. gebr, Scheele, 10. A. v.d. Veeke. Bordeaux provinciaal (3313 duiven): 1. K. de Frel, 2. J. v.d. Kleyn, 3,7. A. Goudswaard, 4. A. v.d. Veeke, 5. J. v.d. Bosch, 7. JP. Kaho, 8. H. Melis, 9. A. Schroevers, 10. E. Doolaege. Narbonne nationaal (3816 duiven): 1. F. Le- liaert (Aardenburg), 3,8. E. Ulijn (Waterland kerkje), 4. B. Liplijn (Spui), 15. S. v.d. Velde&Zn (Breskens), 18. Fl. Steketee (Yerse- ke), 20. J. v.d. Veeke (Westdorpe). Perpignan nationaal (5619 duiven): I. Roobol (Zwijndrecht), 2. gebr. Dingemanse, 4,11. J. v.d. Graaff, 7,12. C. v.d. Graaf&Zn (allen Arne- muiden), 9. H. Calon (Hoofdplaat). Creil (8467 jonge duiven). Rayon 1:1.1. Ver biage (1611 m/m), 2,3,4. C. Riemens, 5. M. de Poorter. Rayon 2: 1,4. R. de Schoolmeester (1535 m/m), 2. comb, de Mul/Vermeirssen, 3. comb. Geelhoedt/Snap, 5. gebr. Scheele. Rayon 3: 1. E. Kint (1505 m/mO, 2. comb, van Houte, 3. Joh. van Spaandonck, 4. comb. A, van Daalen&Zn, 5. R. de Booy. Rayon 5: 1,5. M. Hengsdijk (1486 m/m), 2. A. Neve, 3. P. Neels, 4. K. Niemeijer. Rayon 6: 1,2,3,4,5. G. v.d. Kamp (1573 m/m). Rayon 7: 1. P. Offers (1604 m/m), 2. J. Daane, 3. comb. J&K. van Bel- zen, 4. P. Borremans, 5. E. Melchior. PAARDENSPORT Vrouwenpolder. Dressuur RV Se-Ros. Paar den klasse Z2: 1Sandra van der Hoofd, Pret ty Woman (Se-Ros) 219. Tweede proef: 1Art- GOES - Wielrenner Alex Gresnigt heeft zijn derde overwinning van dit seizoen behaald. De inwoner van Kapelle won de wedstrijd voor junioren in het Belgische Me- relbeke. De renner van wielervereniging Theo Middelkamp reed de hele wedstrijd in de voorste gelederen en versloeg zijn twee medevluch ters in de sprint. Ramon Vleugel (Wemeldinge) ein digde als twintigste. LEBBEKE - Terwijl in Zeeland de baanatletiek al een paar maanden stilligt, heeft Stefan Stokman uit Goes, lid van Dynamica en AC Meetjesland, met succes deelgeno men aan een werpmeeting in het Belgische Lebbeke. Op de kogel was zijn afstand van 11 meter en 98 centimeter welgeteld één centi meter te kort voor de overwin ning. Op het discuswerpen was er wel goud met een worp van 32 me ter en 76 centimeter. AMSTERDAM - Marco van Basten heeft Kenneth Perez en Albert Lu que uit de A-selectie van Ajax ge zet. De trainer van de Amsterdam mers liet verder ook Jurgen Colin en Laurent Delorge weten dat ze zich vanaf vandaag bij Jong Ajax moeten melden. De toekomst van Kennedy Bakir- cioglü, Leonardo, George Ogararu en Dennis Rommedahl is ook on zeker bij de Amsterdammers. GOES - Ongeveer negentig golfers uit heel Nederland ondersteunen op vrijdag 22 augustus de organisa tie War Child, die kindsoldaten weer aan een gewoon leven wil helpen. Ze komen op de baan van Grevelingenhout bij Bruinisse in actie. De opbrengsten uit de green- fees worden gedoneerd aan het War Child fonds. Het toernooi be gint om 12.00 uur. www.grevelingenhout.nl GOES - In Oostkapelle wordt van avond de eerste zeezwemwedstrijd gehouden in een serie van drie. Voor de tocht van Oostkapelle naar Domburg hebben ruim vijf tig deelnemers ingeschreven, ver deeld over de categorieën junio ren, senioren-mannen en senio ren-vrouwen. De start is om 19.00 uur. De tweede wedstrijd is Dis- hoek-Zoutelande op 20 augustus, de derde Westkapelle-Zoutelande op 27 augustus. LONDEN - Didier Drogba mist de start van het voetbalseizoen in En geland. De Ivoriaanse aanvaller van Chelsea kampt met een knie blessure. Coach Scolari zei gisteren dat Drogba de eerste competitie wedstrijd tegen Portsmouth (17 au gustus) zeker niet speelt en waar schijnlijk de tweede, een week la ter tegen Wigan, ook niet. Moge lijk maakt de 30-jarige spits op 31 augustus zijn rentree. GOES - De eliterensters van de Zeeuws formatie Rabo Lady Force hebben op het officieuze NK voor clubteams in Usquert (Groningen) goed gepresteerd. Ze eindigden in het ploegenklassement als vijfde, een een veld van zeventien teams. Sterke individuele prestaties wa ren van Marissa Otte, die zevende werd in de tijdrit en twaalfde in het criterium. In de rit in lijn over 130 kilometer werd Renske Doe- dee 19e in de massasprint. GOES - Johnny Hoogerland rijgt de laatste weken de overwinningen aaneen. Na zijn zege van zaterdag in Burgh-Haamstede won de wiel renner uit Yerseke gistermiddag in Roosendaal ook de Draai van de Kaai voor beloften en neo-ama- teurs. Het was zijn elfde seizoens zege. De profkoers werd gewon nen door Thomas Dekker, die solo over de finish kwam. Hij bleef Da- nilo di Luca (tweede) en Bernhard Kohl (derde) voor. MADRID - Wesley Sneijder reageer de enorm opgelucht toen de dok ters hem gistermorgen vertelden dat hij 'maar drie maanden' uitge schakeld is vanwege de knieblessu re die hij zondag opliep tegen Ar senal. Het gaat om een gescheurde binnenste knieband. Aanvankelijk vreesden artsen dat de genezing minstens een halfjaar zou duren. „Ik ben erg gelukkig", zei Sneijder toen hij de uitslag hoorde. Rick Jendrusch is een topper in het freestyle windsurfen. foto Ronald den Dekker hur Vos, No Mercy, 215. Z1: 1. Annet Verstra- te, Londen (Weelr.) 215. Tweede proef: 1. Dia na van den Hummel, Never Know, 217. M2: 1. Natasja Vink, Besalu (Weelr.) 184. Tweede proef: 1. Elna Ridderbos, Unonegro, 188. M1: 1. Sandra van der Hoofd, Vledder, 193. Twee de proef: 1. Niek Louws, Renske, 194. L2: 1. Miranda Roelse, Perla (Vroonr.) 199. Tweede proef: 1. Miranda Roelse, Perla, 178. L1: 1. An ne van Hese, Urano (Walcheren) 206. Tweede proef: 1Anne van Hese, Urano, 191. Pony's Z1 cat. E: 1Michelle Eversdijk, Yoery (Paardebloem) 197. Tweede proef: 1. Michel le Eversdijk, Yoery, 201M2 cat. CD: 1. Sharon de Kok, Lady Dy (Walcheren) 184. Tweede proef: 1. Sharon de Kok, Lady Dy, 195. M1 cat. D: Madeion Davidse, Jasmijn (Gouwe Reyers) 182. Tweede proef: 1. Dorien de Vrie- ze, Merwin Jerom (Braanjenhoek) 191. M1 cat. B: 1Quinty van Tatenhove, Ronald (Gou we Reyers) 183. Tweede proef: 1. Quinty van Tatenhove, Ronald, 178. L1 cat. CD: 1. Yorick Faasse, Kimberley (Vroonr.) 200. Tweede proef: 1Yorick Faasse, Kimberley, 190. AGENDA DINSDAG TENNIS Drukkerij Verhage MLTC-toernooi. Locatie: tennisvereniging MLTC te Middelburg. Aan vang: 16.00 uur. ZWEMMEN Zeezwemtocht Oostkapelle-Domburg. Ca 4 km stroom mee. Inschrijven: parkeerplaats ein de Duinweg te Oostkapelle. Aanvang 19.00 door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Met twee over winningen en evenveel tweede plaatsen was Sandra van der Hoofd grootverdiener in de dres- suurwedstrijd van de RV Se-Ros. De amazone uit Gapinge stuurde in de klasse Z2 de merrie Pretty Woman in de eerste proef met de score van 219 punten naar de over winning. Zij bleef daarmee haar vriend Arthur Vos met No Mercy van de Van der Hoofdstal veertien punten voor. De revanche van Art hur Vos liet niet lang op zich wach ten. In de herkansing stuurde de ruiter uit Middelburg No Mercy naar een totaal van 215 punten en verwees daarmee zijn geliefde met de zwarte Bascal-dochter naar de tweede stek. In de klasse Mi eiste Sandra van der Hoofd in de eerste manche met een ander paar, Vledder, het oranje erelint op. Ook hier moest ze in de herkansing genoegen ne men met de tweede stek. Anne van Hese trok op manege De Eendracht in Vrouwenpolder de progressieve lijn door, die een maand geleden werd ingezet. De UTRECHT - Na Michael Rasmussen gaat ook de Rabobank-ploeg in ho ger beroep tegen het vonnis van de kantonrechter in Utrecht in de ontslagzaak van de Deense wiel renner. De kantonrechter bepaal de dat de ploeg Rasmussen een schadevergoeding van 700.000 eu ro moet betalen. Rasmussen vindt dat bedrag te laag. Rabo meent dat Rasmussen met zeven ton te veel krijgt. „We gaan in beroep tegen de hoogte van dat bedrag en de genoemde feiten", gaf voormalig interim-di recteur Henri van der Aat aan. Hij is inmiddels in dienst van Ajax, maar hij handelt de zaak af voor de wielerploeg. Rasmussen werd in 2007 als geletruidrager vlak voor het einde van de Ronde van Frank rijk door De Rooij uit koers ge haald en op staande voet ontsla gen. De Deen had gelogen over zijn verblijfsplaatsen in de periode voor de Tour. Volgens de rechter was ontslag gerechtvaardigd, maar niet op staande voet. amazone uit Ritthem behaalde in de openingsproef van de klasse L 1 met de vos Urano met het fraaie totaal van 68.66 procent de over winning. Met dat totaal was Van Hese ook de beste in het overallklassement. Peter Klaasse onderstreepte het ho ge niveau in deze klasse. De Arne- muidenaar reed Zarow met 66.66 procent naar de tweede plaats. Ook in de tweede proef was Anne van Hese met de Langelot-nakome- ling lijstaanvoerder van de sterk presterende kopgroep. Met de score van 191 punten bleef de combinatie Lianne van Belzen met Loelap net één punt voor. PEKING - De Nederlandse hock eyers hebben de tweede en laatste oefeninterland in Peking verloren. Oranje ging met 1-2 onderuit te gen Nieuw-Zeeland, de nummer elf van de wereldranglijst. Jeroen Hertzberger maakte bij 0-2 het Ne derlandse doelpunt. De ploeg van bondscoach Roelant Oltmans won eerder in Peking met 4-1 van gastland China. De ko mende dagen nemen de hockeyers evenwel even afstand van de olym pische drukte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38