Droom van Van der Vaart komt uit rL\j 33 Real en Oranje vormen samen te zware belasting voor Ruud van Nistelrooij Een nieuwe telefoon begint met een goed gesprek. 34 en 35 Voormalig Ajacied vijfde Nederlander in sectie Real Madrid. Bert van Marwijk moet op zoek naar nieuwe eerste man in de spits. Alleen bij uw Rabobank: de hele maand augustus 600 extra belminuten gratis*. China moet en zal Gouden Spelen krijgen Tip? sport@pzc.nl Rafael van der Vaart gaat na drie seizoenen weg bij HSV, dat 13 miljoen euro voor hem ontvangt. De international tekent een contract voor vijfjaar bij Real Madrid. foto Fabian Bimmer/AP Dinsdag 5 augustus 2008 Marco Minnaard fietst in Oostenrijk naar plaats op het podium door Henk van den Boom MADRID - Na weken van specule ren en getouwtrek ondertekent Rafael van der Vaart vanmiddag zijn verbintenis met Real Madrid voor de komende vijf jaar. „Een droom die waarheid wordt", laat de middenvelder weten. „Ik heb al tijd graag naar Madrid gewild want ik heb iets met Spanje." Daar mee doelt hij op zijn moeder die Spaanse is. De onderhandelingen kwamen gis ternacht in een stroomversnelling door de blessure van Wesley Sneij- der. De coach van Real, Bernd Schuster, wilde bovendien de cap tain van HSV inlijven nog voordat hij morgen met zijn ploeg afreist naar Colombia voor een wedstrijd tegen Independiente de Santa Fe. Met de komst van Van der Vaart is het aantal Nederlanders in het Ber- nabeustadion opgeklommen tot vijf Het kwartet, bestaande uit Ruud van Nistelrooij, Arjen Rob ben, Wesley Sneijder en Royston Drenthe, is nu veranderd in een kwintet. Van der Vaart neemt de plek in van Julio Baptista, die niet meer op de steun van Schuster kan reke nen. Volgens de Spaanse sportbla den is Van der Vaart voor 13 mil joen euro eigendom geworden van Real Madrid. De Duitsers krijgen nog eens twee miljoen als Madrid komend seizoen succesvol is. De voorzitter van Madrid, Ramón Cal- derón wilde eerst maar 8 miljoen neertellen, maar dat deed Martin Jol af als 'een grapje'. Trainer Jol zag de 25-jarige interna tional niet graag vertrekken. Hij zei echter ook dat het 'belachelijk zou zijn om de move naar Real Ma drid tegen te houden'. Van der Vaart scoorde 29 keer voor de Hamburgse club in de 74 wedstrij den die hij in de Bundesliga speel de. 104 miljoen euro Met het vastleggen van Rafael van der Vaart is het aantal Ne derlanders bij Real Madrid op nieuw uitgebreid. De Spaanse club legde voor het vijftal in to taal 104 miljoen euro op tafel. Ruud van Nistelrooij kostte 15 miljoen euro, Royston Drenthe 13, Wesley Sneijder 27, Arjen Robben liefst 36 en Van der Vaart nu 13 miljoen. DEN HAAC - Ruud van Nistelrooij beëindigt zijn interlandcarrière. Dat heeft de 32-jarige aanvaller van Real Madrid bondscoach Bert van Marwijk, die morgen de voor lopige selectie voor de oefenwed strijd tegen Rusland bekendmaakt, laten weten. Van Nistelrooij wil zich volledig richten op zijn Spaan se club. De topscorer van Real heeft de pro gramma's van Madrid en Oranje nog eens goed naast elkaar gelegd. „Toen kwam het besef dat ik, ge zien de vereiste fysieke inspanning om op dit niveau maximaal te pres teren, een keuze moest maken. De combinatie van enerzijds de com petitie-, beker- en Champions-Lea- guewedstrijden van Real Madrid en het programma van het Neder lands elftal anderzijds, is voor mij een te zware belasting. Er rest mij dan ook geen andere keuze." Van Marwijk is verrast door de be slissing van Van Nistelrooij. „Ik heb uitvoerig met Ruud gesproken en wil en kan niet anders dan zijn besluit respecteren." De nieuwe bondscoach kan niets anders zeg gen, want de spits, die tijdens het EK nog zo goed in zijn vel stak bij Oranje, is niet om te praten. „Uiter aard ga je bij dit soort beslissingen niet over één nacht ijs. Ik heb met Oranje een heel fijn EK achter de rug en kijk daar met een goed ge voel op terug." Van Nistelrooij stelde zich na het WK van 2006 al een jaar niet be schikbaar voor het Nederlands elf tal. Een controverse met coach Marco van Basten, die hem te wei nig vertrouwen zou hebben ge schonken, lag daaraan ten grond slag. Na een gesprek met Van Bas ten kwam hij in 2007 op zijn be sluit terug. De oud-spits van FC Den Bosch, Heerenveen, PSV en Manchester United speelde 64 interlands, waar in hij 33 doelpunten maakte. Hij maakte zijn debuut onder bonds coach Frank Rijkaard in de oefen interland Duitsland-Nederland (1998, 1-1). Van Nistelrooij maakte de EK's van 2004 en 2008 en het WK van 2006 mee in het shirt van Oranje. Ruud van Nistelrooij bedankt voor het Nederlands elftal. De combinatie Real Madrid/Oranje acht hij fysiek te zwaar om bij beide optimaal te presteren. Het is tijd voor de Rabobank. Zoekt u een voordelig abonnement zonder verrassingen achteraf? Bij Rabo Mobiel belt u binnen en buiten de bundel voor hetzelfde tarief. Bovendien ontvangt u bij een Rabo Mobiel abonnement deze maand tot 120 euro korting. En ook nog eens 600 extra belminuten*! Een aantrekkelijk aanbod waar we u graag meer over vertellen. Loopt u gerust eens bij ons binnen. Rabobank Vraag naar de actievoorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35