is het hier één grote familie 'Burenruzies zijn drama's' Opgeruimd staat netjes! Veel schade bij aanvaring met duwcombinatie in Terneuzen Overburen Arnemuiden krijgen een boete van de politierechter. Dronken vrouw rijdt tegen verkeerslicht Motorjacht stuurloos in druk vaargebied Brand in sportzaak door oververhitte lamp Vierde editie Vlissingse duin- en strandtochten W PZC Dinsdag 5 augustus 2008 23 www.arpas.sanidrome.nt Q-big badkamermeubel inclusief spiegelkasten kraan nu tijdelijk verkrijgbaar vanaf 875 Arpas anidreme Mortiereboulevard 7, Middelburg, tel. (0118) 55 10 80 door Emile Calon MIDDELBURG - Burenruzies zijn dra ma's. Die worden niet opgelost door het strafrecht, verzuchtte de Middelburgse officier van justitie T. Hendriks gisteren. „Alleen als de buren tot inzicht komen dat het zo niet langer kan, of als een van hen verhuist." Voor hem zaten gisterochtend twee mannen uit Arnemuiden, overburen die al jaren in onmin le ven. Volgens de oudste van de twee ging het jaren geleden tussen hen mis toen hij optrad tegen het zoontje van de buren omdat dat jongetje hun voortuin bij het voet ballen constant vernielde. Sinds die tijd was het volgens de Arne- muidenaar haat en nijd en was zijn gezin het slachtoffer van aller lei pesterijen. „Het gaat maar door. Het houdt niet op." Begin februari was voor hem de maat vol toen de overbuur vrouw weer eens haar middelvin ger naar hem opstak. Hij kwam toen in zijn auto aangereden en werd, naar eigen zeggen, voor de zoveelste keer geconfronteerd met 'die vinger'. Hij remde en reed met brullende motor achteruit en zou daarbij, aldus de jongere buurman, de kinderwagen licht geraakt heb ben. Ook zou hij de buurvrouw be dreigd hebben, waarna haar man haar te hulp kwam. Hij zou daar bij een steen tegen de ruit van de buren hebben gegooid. Met name de oudste verdachte greep de zitting van politierechter I. Woltring aan om zijn buurman en diens familie zwart te maken. Ook hekelde hij de politie die niets zou doen met zijn vele klach ten. Hij vertelde zelfs dat het hem niet lukte zijn huis te verkopen, omdat de buren zijn makelaar be dreigd zouden hebben door schroeven naar hem te gooien en allerlei roddelpraat te verspreiden. De officier van justitie vond dat de oudste van de twee zijn auto be gin februari volstrekt verkeerd had gebruikt. Hij eiste een werkstraf van vijftig uur en een voorwaarde lijke celstraf van één week. Tegen de jongere inwoner van Arnemui den eiste hij een geldboete van driehonderd euro en een voor waardelijke celstraf van ook één week. Woltring legde beide mannen een boete van driehonderd euro en één week voorwaardelijk op. Hij raadde met name de oudste van de twee overburen ook aan om via de huisarts in gesprek te komen met hulpverleners of hulp te zoe ken bij een bemiddelaar. Twee buren in Arnemuiden die al jaren ruzie met elkaar hebben, moeten van de rechter een boe te betalen. Ook raadt hij aan om hulpverleners in te schakelen. door Wout Bareman TERNEUZEN - Tegen de schipper van de duwcombinatie, die zon dag rond het middaguur bij het af meren aan de Goese Kade achter de zeesluis van Terneuzen een stei ger ramde, is proces-verbaal opge maakt. De combinatie (de duwboot Wil lem Lourens en vier duwbakken) voer onderbemand. De waterpoli- tie schat de schade aan de zoge noemde kegelpaal en de loopbrug van de steiger op 90.000 euro en de schade aan de duwbak, die te gen de steiger aanvoer en lek raak te op 285.000 euro. VLISSINGEN - Een 66-jarige vrouw uit Vlissingen is zondagavond net na elf uur tegen een verkeerslicht op de kruising tussen de Koude- j kerkseweg en de Badhuisstraat in j Vlissingen gereden. Uit een blaas- test bleek dat ze te veel gedronken had. Het verkeerslicht raakte be- j schadigd, de vrouw was licht ge wond. Ze moest haar rijbewijs inle veren. SEROOSKERKE (S) - Een Belgisch motorjacht is in de nacht van zon dag op maandag in de problemen geraakt. Het schip, dat met drie personen aan boord onderweg was naar Colijnsplaat, kreeg op de Noordzee motor- en stuurproble- men, terwijl in de buurt grote zee schepen langsvoeren. Een boot van KNRM-Station Noordland heeft het meegenomen naar de j binnenzijde van de Roompotsluis. MIDDELBURG - Medewerkers van sportwinkel Erik Sport aan de i Nieuwe Burg in Middelburg heb- ben de zaak gistermiddag moeten ontruimen vanwege een kleine brand. De brandweer vermoedt dat een oververhitte lamp de oor zaak is. Daardoor is isolatiemate riaal in het plafond gaan smelten. Er ontstond veel rook. De brand weer heeft het vuur snel kunnen blussen en de winkel geventileerd. VLISSINGEN - De vierde duin- en strandtocht van wandelsportvere niging De Vrolijke Tippelaars wordt niet gelopen op maandag 18 augustus, maar op zaterdag 16 au gustus. De start is bij de Kanovij ver aan de Burgemeester Van Woelderenlaan in Vlissingen. Het zijn tochten van vijf tot dertig kilo meter. De start is tussen 9.00 en 11.00 uur voor de langste tochten en tot 12.00 uur voor de korte. De 59-jarige schipper uit Steen- i wijk had toestemming om twee j duwbakken, geladen met rollen staal voor een bedrijf in Gent, tij- j. delijk af te meren aan de Goese Ka- j de. Hij zou de andere twee bakken vervolgens afleveren in de Zeve- j naarhaven. Tegenover de waterpolitie verklaar de de schipper dat de duwcombi- natie bij het uitvaren van de sluis vermoedelijk door de stroming is gepakt en daardoor tegen de stei ger is geduwd. Hij probeerde ver volgens tevergeefs een botsing te voorkomen door de motoren vol achteruit te laten draaien. Jacqueline Koolhaas op haar minicamping De Bokkesprong in Vrouwenpolder. De camping is door de Vereniging van Kampeerboeren verkozen tot beste van Zeeland. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25