Op woensdag Veiliger fietsen dankzij geleider Vader en dochter beste sjezenrijders Nieuw gemaal komt goed door de testen Redders bij Ouddorp druk met surfers 22 Dinsdag 5 augustus 2008 PZCW Proef met rustpunt op N288 bij Biggekerke blijkt een succes. Patty en Helm Brouwer steken in Westkapelle alle honderd ringen. Waterschap tevreden over eerste resultaten van 'Poppekinderen'. De Bokkesprong is uitgeroepen tot beste camping van Zeeland. Niet alleen fietsers maken dankbaar gebruik van het rustpunt op de N288 bij Biggekerke. foto Ruben Oreel BIGGEKERKE - De proef met de fiets- oversteek bij Biggekerke is een suc ces, zo constateert een tevreden Wim Houmes van de provincie. Begin februari legde de provincie op de N288, bij het kruispunt met de Bergweg en de Koudekerkse- weg, een vaste middengeleider aan zodat fietsers daar veiliger kunnen oversteken. door Marlies Lampert WESTKAPELLE - Vorig jaar werden ze nog derde met vijf gemiste rin gen, maar gisteravond waren Patty en haar vader Helm Brouwer niet te evenaren op het sjezenparcours in Westkapelle. Als enigen haal den het duo een honderd procent score. De twee staken alle honderd ringen. door Maurits Sep VEERE - De pompen doen het, de motoren ook. De elektra functio neert. Zelfs de bediening op af stand vanuit het hoofdkantoor aan de Kanaalweg in Middelburg lukt. Of het nieuwe gemaal Pop pekinderen tussen Veere en Mid delburg ook de maximale capaci teit van 300.000 liter water per mi nuut kan verwerken, moet nog blijken. Daarvoor moet er eerst voldoende water in de Walcherse watergan gen zitten. Nou heeft het wel een paar keer flink geregend de afgelo pen dagen, maar het waterpeil nü verlagen, middenin de zomer, dat is niet verstandig, zegt projectlei der Kees de Witte van het water De weg is daar, aldus Houmes, nogal breed zodat er regelmatig ge vaarlijke situaties ontstonden, om dat fietsers de snelheid van het na derende verkeer verkeerd inschat ten. Door de middengeleider hebben ze nu midden op die weg een vei lig rustpunt en kunnen ze in twee etappes de N288 oversteken. Houmes verwacht dat het dage lijks provinciebestuur in de nabije toekomst bepaalt dat de middenge leider aldaar kan blijven liggen. De ambtenaar heeft tot nu toe ook Diny Krijger en Krijn Faasse, die meerdere malen deze wedstrijd wonnen, misten in de zeventiende beurt onverwachts twee ringen en eindigden zodoende op een twee de plaats met achtennegentig rin gen. Met acht gemiste ringen won nen Natasja Jobse en Jan Maranus de derde beker. In Westkapelle is het traditie een boerenronde te verrijden waarbij de boer de ringen steekt en de vrouw het paard ment. Kees Janse, met dochter Marjolein aan de teu gels, stak als enige alle vier ringen schap Zeeuwse Eilanden. „Een proef om de capaciteit te meten kunnen we dus niet plannen. Dat hangt helemaal af van het weer." De bouw van het gemaal Poppe kinderen is in juli afgerond. Nu worden testen uitgevoerd om te kijken of alles naar behoren werkt. De testperiode duurt tot en met september. „We willen natuurlijk wel weten of alles precies reageert zoals we het hebben ingesteld. Tot op dit moment hebben we nog geen afwijkingen gevonden die zorgen baren. De afwijkingen die er zijn, zijn klein", legt De Witte uit. De bouw van het gemaal heeft ne gen maanden geduurd. Het pro ject is probleemloos verlopen. „Technisch én financieel perfect zelfs", stelt projectleider De Witte tevreden vast. Al wil hij er voor de volledigheid en eerlijkheid wel bij vertellen dat tegen het einde van nauwelijks klachten ontvangen over de middengeleider. En nog be langrijker, zo ver hij weet hebben zich daar sinds de aanleg van dat 'rustpunt' geen ongevallen voorge daan. Zo'n middengeleider is volgens de ambtenaar niet het middel bij uit stek om de veiligheid van fietsers te bevorderen. „Want zo'n voorzie ning moet wel kunnen." Zo wijst hij naar een oversteekplaats nabij Zoutelande waar het technisch niet mogelijk is om zo'n geleider aan te liggen. en haalde daarmee deze prijs bin nen. Rinus en Machteld Moens won nen de eerste prijs voor de versie ring, gevolgd door Lenie Janse en Adrie Davidse en als derde Marti- ne en Janwillem Minderhoud. Agenda Dinsdag 5 augustus sjezenrijden in Vlissingen, Bellamypark, 13.00-19.00 uur. Woensdag 6 augustus sjezenrijden in Oostkapelle, Dorpsstraat, 16.30-21.00 uur. de bouw nog schade is ontstaan door een poging tot inbraak en een brandstichting. „Dat zijn welis waar invloeden van buitenaf maar ze hebben wel voor schade ge zorgd. Hoe groot die was, in geld uitgedrukt, weet ik niet. Maar de gevel, kozijnen en ramen van het gebouw waren wel beschadigd." Het nieuwe gemaal is nodig om de waterhuishouding op Walcheren - door Nadia Berkelder VROUWENPOLDER - Achter het gro te veld is de paardenwei. „Die twee paarden daar, die zijn hier met vakantie", wijst Jacqueline Koolhaas. „Die mensen hebben een stacaravan gehuurd en nemen hun paarden mee." Dieren zijn be langrijk op minicamping De Bok kesprong. Bij de ingang liggen twee geiten in de zon, een hang oorkonijn doet iets verderop een middagdutje, bij de paarden in de wei staan twee Zeeuwse melkscha- pen. Gasten mogen hun eigen hond meenemen. Koolhaas was compleet verrast toen ze hoorde dat haar camping door de Vereniging van Kampeer- boeren (VeKabo) is uitgekozen als beste van Zeeland. Die uitverkie zing heeft ze te danken aan tevre den klanten die een formulier heb ben ingevuld. Als de mystery guest van de Vekabo net zo onder de in druk is als de gasten, maakt ze kans om de beste van Nederland te worden. Dat wordt in oktober bekend gemaakt op de Kampeer en caravanbeurs in Utrecht. Ze trekt speciaal publiek, vindt ze. „Mensen die van de natuur hou den, mensen die milieubewust zijn. Het zijn ook allemaal sociale types. De tenten en caravans staan hier in een kringtje, iedereen maakt contact. Omdat ik maar één keer in de week een wissel heb, op zaterdag, is het hier tegen de tijd dat het woensdag is één grote fami lie." Het merendeel van de gasten heeft aanvankelijk niets met paar den, vertelt Koolhaas. „Maar er zijn ook gezinnen die speciaal Minicamping De Bokkesprong te verbeteren. Boeren in de polder zullen minder overlast hebben, omdat het waterpeil beter beheerd kan worden. Bovendien vervangt Poppekinderen het gemaal Oost watering. Dat loosde water uit de polder op het Veerse Meer. Als dat niet meer gebeurt, verbetert ook de waterkwaliteit van het Veerse Meer. Oostwatering wordt alleen nog bij extreme regenval gebruikt. naar De Bokkesprong komen om dat hier zoveel dieren zijn, men sen die zelf in de stad wonen. Kin deren mogen meehelpen met de verzorging van de dieren. Op dins dagmorgen mogen ze een rondje rijden op de campingpony." „Soms komen er kinderen die echt bang van dieren zijn. Die pro beer ik van hun angst af te helpen. Vaak zijn ze helemaal gek van paar den tegen de tijd dat ze hier weg gaan. Dan komen ze het jaar erop, en dan vertellen ze dat ze op paard rijles zitten. Dat heb ik al zo vaak meegemaakt, ze raken hier besmet met het paardenvirus." Vanaf dit najaar breidt Koolhaas haar activiteiten uit met work shops. Djembé en Afrikaanse dans bijvoorbeeld, ofTai Chi, of intuïtie ve communicatie met dieren. Die workshops worden gehouden in 'Vaak zijn kinderen helemaal gek van paarden tegen de tijd dat ze hier weggaan' een tipi, een traditionele Indiaanse tent. Tijdens het zomerseizoen ver huurt ze de tipi aan campinggas- ten. „Met een kleintje ernaast voor de kinderen." De zomervakantie op De Bokke sprong is vaak al vroeg in het voor jaar volgeboekt. Koolhaas houdt er niet van om al een jaar van tevo ren plaatsen vast te leggen. „Een jaar duurt zo lang, mensen kun nen vanaf 1 januari reserveren. Dat is vroeg genoeg." Of die mystery guest van de Veka bo nog wel de kans krijgt om haar camping te beoordelen, betwijfelt Koolhaas. „Ik zou niet weten wan neer dat moet", lacht ze. „Ik zit tot eind augustus vol." OUDDORP - De reddingsbrigade in Ouddorp is afgelopen weekeinde tot drie keer toe in actie gekomen om windsurfers uit de problemen te halen. Zaterdag kreeg een Duitse surfer aan de buitenzijde van de Brou- wersdam materiaalpech en moest uit het water gevist worden. Zondag moesten twee Nederland se surfers, afkomstig uit het mid den van Nederland, gered worden. Een van hen kwam bij de Brou- wersdam in de problemen, de tweede was door het wegvallen van de wind vast komen te zitten bij de zandplaat de Ooster op de Noordzee. Volgens Gerard van der Linde van de Koninklijke Neder landse Reddingsmaatschappij (KN- RM) ging het om ervaren surfers. „Het was een druk weekend voor ons. Drie surfers in een weekend is veel, maar met goede wind zijn er ook veel surfers." De Bokkesprong zit aan de Rijkebuurtweg in Vrouwenpolder. De camping bestaat dertien jaar. Eerst had Jacqueline Koolhaas een geiten- en schapenkaasmakerij. Toen de Europese Unie strengere eisen ging stellen aan de hygiëne is ze daar mee gestopt omdat ze grote investeringen moest doen. Nu heeft ze een paardenhouderij en een paardenstalling. Meer informatie op www.bokkesprong.net Het nieuwe gemaal Poppekinderen wordt na een testperiode op 10 oktober officieel in gebruik genomen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24