PZC Politie waarschuwt watersporters Trein schept fiets, vrouw aan dood ontsnapt 21 Bezwaren tegen komst opvang ex-gevangen 11II WALCHEREN 33 27 Watersportverbond erkent gebrek kennis bij zeilers Westerschelde. Dorpje Uitwaaien op het Badstrand Mm ■F» éf% I 191 2 I Droom Van der Vaart komt uit met transfer naar Real Madrid Regels voor betreden platen Westerschelde in de maak Dinsdag 5 augustus 2008 Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep VUSSINGEN - De waterpolitie gaat watersporters extra waarschuwen voor de risico's van varen op de Westerschelde in het algemeen en het Oostgat bij Walcheren in het bijzonder. De mengeling van grote schepen en plezierjachten in de toch al smalle en bochtige vaar geul van het Oostgat maakt het va ren daar moeilijk en soms gevaar lijk. „We gaan hiervoor extra aandacht vragen via bijvoorbeeld de tijd schriften voor de watersporters", zegt woordvoerder Ed Kraszewski van de waterpolitie. „Het Oostgat blijft een apart stukje vaarwater. Ook door de bocht die erin zit en waardoor zeeschepen even van de kust af moeten varen en dan weer terug. Daarbij komt dat de recrea tievaart niet goed op de hoogte is van de regels. Watersporters ste ken dan bijvoorbeeld de vaargeul over van de goede naar de verkeer de kant en doen dat ook nog eens langzaam. Dan komen ze in het vaarwater van de zeevaart. Dat dat nog niet echt tot calamiteiten heeft geleid, is te danken aan de professionaliteit van de grote scheepvaart en de loodsen." Het Nederlandse Loodswezen in Vlissingen juicht het toe dat de wa terpolitie meer waarschuwingen aan de recreatievaart wil laten uit gaan. Wat loods Jan-Willem Siewe betreft, mag de waterpolitie zeker in de drukke zomermaanden ook De waterpolitie gaat waterspor ters extra waarschuwen voor de risico's op de Westerschelde. Loodsen juichen dat toe en wen sen meer politiepatrouilles. best wat vaker patrouilleren in het Oostgat. „Al wijzen ze de water sporters alleen maar op de regels die er zijn, dat helpt al." Kees van der Vaart van het Water sportverbond, regio Deltawateren, erkent dat lang niet alle waterspor ters de regels goed kennen of zich er niet aan houden. „Wij doen er als Watersportverbond daarom ook van alles aan om mensen te wijzen op de kenmerken en de ge varen van bijvoorbeeld de Wester schelde en het Oostgat. We heb ben extra voorlichtingsbladen ge maakt over kusthavens en knoop punten zoals Vlissingen, Hans- weert en Terneuzen." Wat de wa terpolitie betreft gaat de grens voor jachten waarvoor een vaarbe wijs vereist is ook omlaag. Nu ligt die grens op vijftien meter, zegt Kraszewski. „Wij zeggen niet of het dan negen meter moet wor den, of elf, of wat dan ook. Daar gaan wij niet over. Maar het zou wel beter zijn als die grens omlaag gaat. Niet dat het nu erg gevaarlijk is op het water, maar het kan wel veiliger. Als meer watersporters een vaarbewijs moeten hebben, helpt dat. Dan weten ze namelijk ook meer over de betonning en de regels op de Westerschelde." MIDDELBURG - Bij de gemeente Middelburg zijn vier zienswijzen ingediend tegen de komst van een opvang voor ex-gedetineerden in een boerderij aan de Golsteinse- weg net buiten Middelburg. De stichting Door wil er zestien men sen huisvesten. Buurtbewoners hadden al eerder laten weten dat ze de komst van de ex-gedetineerden niet zien zit ten. Ze vinden dat de boerderij te afgelegen ligt. Ze vinden dat een opvang in de stad beter geschikt is voor de opvang van ex-gevange nen. Bovendien denken ze dat er betere bestemmingen te bedenken zijn voor het pand. De Stichting Door is al langer ac tief op Walcheren. In de Stations straat in Middelburg en in het voormalige hotel Elizabeth in Vlis singen worden al langer ex-gedeti neerden opgevangen. Ze worden er voorbereid op hun terugkeer in de maatschappij. Volgens de stich ting worden de bewoners intensief begeleid. De boerderij moet worden ver bouwd voordat de nieuwe bewo ners erin kunnen. De verbouwing moet eind 2009 klaar zijn. Tip? redactie@pzc.nl Niet dat ze geen internet hebben, op dat Walcherse dorp, maar dat ene gezin had er gewoon zo lang mogelijk mee gewacht. En nu de kinderen wat groter zijn, konden ze er eigenlijk echt niet meer omheen. Vorige week was het zover: de verbinding was tot stand ge bracht. De twee voetbalgekke zoontjes konden niet wachten tot ze achter de computer konden. Natuurlijk bezochten ze meteen de website van hun favoriete club. Vervolgens ging de jongste op zoek naar ander voetbalinfor matie. „Hé", klonk het even later over de trap naar beneden. „Wist je trouwens dat Manches ter ook een dorpje is?" door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Opnieuw is er op de spoorwegovergang bij de Schroe- weg in Middelburg een ongeluk ge beurd omdat iemand vanaf de ver keerde kant is overgestoken. Een 47-jarige vrouw uit Oost-Souburg is daar gistermorgen vlak voor ze ven uur op het nippertje ontsnapt aan een botsing met een trein. De vrouw wilde rond tien voor ze ven de overgang bij de Oude Vlis- singseweg in Middelburg overste ken om richting de Schroebrug te fietsen. Volgens de politie had ze niet in de gaten dat de bellen rin kelden en dat de spoorbomen dicht gingen. De trein - die uit de richting Vlissingen kwam - maak te een noodstop en claxonneerde om te waarschuwen. De vrouw kon nog net achteruit stappen. De trein kwam wel in botsing met haar fiets. Die raakte beschadigd. Het treinverkeer is een tijdje ge stremd geweest. De overgang bij de Schroeweg heeft alleen spoorbomen aan de kant waar het verkeer vandaan komt. Voor fietsers geldt aan beide kanten eenrichtingsverkeer. Aan de kant van de Oude Vlissingse- weg en aan de kant van de Kanaal- weg, aan de overkant van de Schroeweg, is geen beveiliging bij de overgang. Veel fietsers negeren het eenrich tingsverkeer omdat ze geen zin hebben om twee keer de Schroe weg over te moeten steken. Begin februari vorig jaar kwam op hetzelfde punt een vrouw om het leven toen ze op de fiets het spoor overstak. Ook zij reed aan de ver keerde kant van de weg. Haar kind, dat bij haar achterop de fiets zat, bleef ongedeerd bij de aanrij ding met de trein. Eind dit jaar wordt tweerichtings verkeer ingesteld op de fietspaden langs de Schroeweg. Dan is de extra brug voor voetgangers ge reed en kunnen fietsers langs twee kanten heen en weer over de Schroebrug rijden. Prorail plaatst dan ook extra spoor bomen. Volgens een woordvoer der van Prorail moeten die spoor bomen eind december in bedrijf zijn. VLISSINGEN - Het waaide te hard op het Nolle- strand, maar op het Badstrand ging het prima. En dus kon de strandweek, die deze dagen plaats vindt in Vlissingen, maandag toch beginnen. Voet ballen, touwtrekken, van alles is er te doen. Elke dag en, mits de wind het dus toestaat, op het Nol- lestrand. Tot en met vrijdag kunnen kinderen van tien tot en met zestien jaar er terecht tussen 13.00 en 16.00 uur. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23