Economie Philips claimt 150 miljoen voor fraude NIEUWS GETIPT VOOR U Liever de vrouw de deur uit dan de auto Gratis Coriimex wokreceptenboek! Boer'n Vla voor thuisblijvers! <r Nieuw: de 1ste siroop voor in je melk, van Roosvicee Pensioenfonds laat beslag leggen op woningen verdachten. Omzet Nederlandse ziekenhuizen gestegen Winst Nuon door dure brandstof verdubbeld Verkoop verftak van AkzoNobel bijna rond IMF: 'moeilijke tijden voor de eurozone' VS wacht nieuwe golf hypotheekproblemen Vrachtvervoer door de lucht afgenomen CDA zet btw in tegen zwart werk fr EINDHOVEN - Het Philips Pensioen fonds heeft een voorlopige vorde ring van 150 miljoen euro inge diend bij de voorzieningenrechter, als compensatie van schade door de geruchtmakende vastgoedfrau de. Philips heeft onder andere be slag laten leggen op de woningen van vier verdachten, onder wie twee voormalige directeuren van de vastgoedtak die pensioengeld voor het Philipsfonds belegde in kantoren, winkels en woningcom plexen. De beslaglegging treft ook de voor malig topman van Rabo-Bouw- fonds, de hoofdverdachte in de miljoenenfraude en een accoun tant die de directie voerde over een geheim vastgoedbedrijf van de Bouwfonds-directeur. Het beslag op de huizen is overi gens lang niet toereikend om de 150 miljoen euro schade die het pensioenfonds heeft geleden aan te zuiveren, maar het concern wil kennelijk van meet af aan hoog in zetten in de schadeloosstelling. De hoogte van de voorlopige vor dering komt overeen met eerdere schattingen van de Federatie van Philips Gepensioneerden en ramin gen van bronnen binnen Philips. De beslaglegging is een eerste stap om geld dat is onttrokken aan de pensioenpot van zo'n 130.000 Phi- lips-werknemers, ex-werknemers (zogeheten 'slapers') en gepensio neerden terug te vorderen van de verdachten. De fraude draait om te goedkoop verkopen van vastgoed van het pensioenfonds. De twee Philips-di- Het Philips Pensioenfonds vor- dert 150 miljoen ter compensa tie van de vastgoedfraude. Ook heeft Philips beslag laten leggen op woningen van verdachten. recteuren zouden zich daartoe heb ben laten omkopen. Het verschil tussen de verkoopprijs en de wer kelijke marktwaarde zou, na het doorverkopen van het onroerend goed, in de zakken van de verdach ten zijn verdwenen. De beslaglegging van Philips staat los van beslagen die het Openbaar Ministerie eind vorig jaar liet leg gen. Deze zijn bedoeld om crimi nelen hun winsten uit illegale acti viteiten te ontnemen. Justitie is sinds half november, toen de frau de bekend werd, bezig met een omvangrijk onderzoek. Er zijn meer dan 100 justitiële medewer kers bij betrokken. Ook voormalig topman De Beus van Pensioenfonds PGGM doet, in opdracht van Philips, onderzoek naar de fraude bij het pensioen fonds. Hij maakt eind dit jaar zijn bevindingen bekend. Philips Pensioenfonds bereidt een tender voor om zijn totale vast goedportefeuille af te stoten. ROTTERDAM - De omzet van de Ne derlandse ziekenhuizen is vorig jaar met 6,3 procent gestegen. Voorgaande jaren bedroeg de stij ging 5 procent. Dat blijkt uit een gisteren verschenen studie van het onderzoeksbureau Strategies in Re gulated Markets (SiRM). De winstmarge van de ziekenhui zen is verdubbeld, naar 1,1 procent. Een op de vijf ziekenhuizen boek te in 2007 verlies. AMSTERDAM - Energiebedrijf Nuon heeft in het tweede kwartaal de winst ruimschoots zien verdubbe len vergeleken met dezelfde perio de een jaar eerder. Dat komt door de sterk gestegen grondstofprijzen. Het concern maakte dat gisteren bekend. De nettowinst van Nuon kwam uit op 442 miljoen euro, vergeleken met 168 miljoen euro in hetzelfde kwartaal vorig jaar. AMSTERDAM - Verf- en chemiecon cern AkzoNobel is dichtbij de af ronding van de verkoop van het Britse Crown Paints aan het mana gement van het onderdeel. Dat meldde The Sunday Times zon dag. De verkoop is afgedwongen door de Europese Commissie. Ak zoNobel heeft volgens de toezicht houders sinds de overname van het Britse ICI een te sterke positie verworven op de Britse verfmarkt. WASHINGTON - De economische vooruitzichten voor de eurozone (de landen die de euro als betaal middel hebben) zijn volgens het Internationaal Monetair Fonds (IMF) slechter geworden. De sterk gestegen prijzen van voedsel en energie, de afname van de wereld handel, de dure euro en de krapte op de internationale financiële markten zullen de economische ac tiviteit dit jaar afremmen. VOORBURG/LONDEN - De prijzen van autobrandstoffen zijn de afge lopen twaalf jaar fors opgelopen. Benzine was in juni van dit jaar 92 procent duurder dan in januari 1996. De prijs van diesel is in de zelfde periode zelfs meer dan ver dubbeld. Diesel was in juni 124 procent duurder dan in januari 1996. Dat meldde het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) maandag. Vooral sinds juni 2007 is de prijs van diesel fors gestegen. In juni van dit jaar betaalde de consu ment 32 procent meer voor diesel dan een jaar eerder. De consumentenprijsindex, die de gemiddelde prijsontwikkeling voor consumenten weergeeft, steeg in de afgelopen twaalf jaar met 32 procent. Zelfs als de brandstofprijzen zo hoog blijven, kan bijna 80 procent van de Britten niet leven zonder auto. Dat blijkt uit een onderzoek van de Britse automobilistenbond AA, dat gisteren naar buiten is ge bracht. Van de mannelijke ondervraagden gaf 3 procent aan nog eerder hun partner uit huis te zetten om kos ten te besparen, dan de auto weg te doen. De brandstofprijzen zijn in Groot-Brittannië in een jaar tijd met 20 procent gestegen. NEW YORK - Een nieuwe, nog grote re, golf van hypotheekproblemen dreigt de komende tijd de Verenig de Staten te overspoelen. Nu de Amerikaanse economie verzwakt, blijken steeds meer mensen met een redelijk financieel onderpand hun hypotheek niet meer te kun nen afbetalen. Dat meldde maandag de Ameri kaanse krant The New York Ti- GENEVE - De internationale lucht vaart wordt flink geraakt door de afzwakkende groei van de wereld economie en de hoge brandstof prijzen. Het vrachtvervoer door de lucht nam in juni voor het eerst in drie jaar af (met 0,8 procent) en het aantal passagiers groeide in de zelfde maand met 3,8 procent in het laagste tempo sinds 2003. Dit blijkt uit cijfers die brancheorgani satie IATA gisteren presenteerde. DEN HAAG - Het CDA wil dat men sen geen btw meer hoeven beta len voor hun werkster. Door schoonmaakbedrijfjes op die ma nier goedkoper te maken, moet zwart werk door schoonmaaksters zo veel mogelijk verdwijnen. CDA-Kamerlid Eddy van Hijum heeft gisteren een bericht daarover in het AD bevestigd. De CDA'er vindt dat de huidige regeling te kortschiet; Mensen kunnen nu drie dagen per week een werkster in dienst nemen zonder loonbelas ting of sociale premies te betalen. Hij vindt wel dat deze regeling moet blijven bestaan, zodat men sen de keuze hebben: werkgever worden, of een bedrijf inhuren en geen btw betalen. PZC Dinsdag 5 augustus 2008 I 1 3 Roosvicee komt met iets nieuws: Roosvicee In je melk. Een unieke siroop boordevol fruit, speciaal voor in je metk. Zo maak je zelf. naar eigen smaak, je fruitzuivetdrank. Roosvicee In je melk is te vinden in het houdbaar zuivelschap en is er in de smaken: aardbei, bosvruchten en sinaasappel-banaan. O.a. verkrijgbaar bij: Albert Heijn, Super de Boer en Jumbo. Natuurlijk Roosvicee In je melk. oqp Mt*Kf «fckfcertgzo' Heb je weinig tijd, maar wil je toch lekker en gezond eten? In het nieuwe kookboek van Conimex "Wokken Zo" staat deze van origine Chinese kooktechniek centraat. Met 45 snette. gemakkelijke én gezonde wokgerechten geeft Conimex u wokinspiratie voor elke dag. Tevens kunt u vanaf nu de Top-10 van de Chinees thuis klaar maken! Vanaf 4 augustus gratis bij aankoop van 4 willekeurige Conimex producten. Deelnemende winkels op www.conimex.ni Koop nu Boer'n Vla van de Zuivelhoeve en ontvang aankoopbedrag portokosten retour. Stuur de kassabon en uw naam. adres en bankrekeningnr. naar: de Zuivelhoeve. Bruninksweg 5a, 7554 RW Hengelo (Ov.) De uiterste inzenddatum is 15 augustus 2008. Kijk voor de overige actievoorwaarden op: www.dezuivelhoeve.nl Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 6 3 4 2 4 5 1 5 2 3 9 8 1 8 3 5 4 8 7 3 8 5 5 1 6 Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-mail: info@nrp.nl o.v.v. Nieuws getipt voor u!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13