Bijna 150 doden na paniek in Indiase tempel Hevige bosbrand in Turkije Harnas pakt leden Fatah op in Gaza KURHAUS SCHEVENINGEN BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Eén dode in Antalya, ook in Griekenland woedt het vuur. Arrestanten zijn na vlucht naar Israël teruggestuurd. PZC Maandag 4 augustus 2008 9 CHANDIGARH - Zeker 145 mensen zijn gisteren om het leven geko men, nadat paniek was uitgebro ken bij de hindoetempel Naina De vi in de deelstaat Himachal Pra desh in het noorden van India. Tientallen mensen zijn gewond ge raakt. Meer dan tienduizend pel grims liepen in een ruim 2,5 kilo meter lange stroom naar de op een heuvel gelegen tempel, toen gedeeltes van de ijzeren reling het begaven. Veel mensen dachten dat er een aardverschuiving plaats vond en renden in paniek de heu vel af Volgens de politie zijn on der de doden ongeveer veertig kin deren en 45 vrouwen. In de Naina Devi-tempel is zater dag een religieuze festiviteit begon nen, die een week duurt. De poli tie verwacht dat dagelijks bijna vijf tigduizend gelovigen naar de tem pel komen. Volgens ooggetuigen zouden de autoriteiten te weinig maatregelen hebben genomen om het debacle te voorkomen. Familieleden wachten buiten het ziekenhuis in Himachal Pradesh op nieuws over hun dierbaren, foto Jaspal Ghai/AP ANTALYA - De brandweer probeert de hevige bosbrand in de bij toeris ten populaire Turkse kustprovin cie Antalya onder controle te krij gen. Door het vuur viel tot nu toe een dode. Ook in buurland Grie kenland woeden bosbranden. Volgens de Turkse autoriteiten is het de ergste bosbrand ooit in het toeristische gebied in het zuidwes ten van Turkije. Het vuur trekt op over een breedte van 20 kilometer. Turkse media meldden dat een ge bied van 10.000 hectare in Antalya in brand staat. Zij baseerden zich op uitspraken van medewerkers van het Turkse bosbeheer. Meer dan tweeduizend mensen waren gisteren betrokken bij het bestrij den van de bosbrand. De Turkse minister van Bossen, Veysel Eroglu, meldde dat in wer kelijkheid 4000 hectare bos is ver woest. „Op sommige plekken brand het, op andere plekken niet", zei hij in een reactie op de omvang van het getroffen gebied dat in de media werd genoemd. Eroglu zei na een helikopterrond vlucht boven het gebied dat het vuur al 'in grote mate' onder con trole is. De branden in Antalya braken donderdag uit. Door onder meer de harde wind en de dichte rook is het bestrijden van het vuur een zware klus voor de brandweer. Honderden brandweerlieden en tientallen blusvliegtuigen en -heli kopters zijn ingezet. Ongeveer zestig huizen zijn door de brand verwoest. In een afge brande woning troffen reddings werkers het stoffelijk overschot van een oudere man aan. Een an dere oudere man wordt nog ver mist. De autoriteiten hebben op vangcentra voor de honderden ge troffen bewoners ingericht. Turkse media melden dat in de provincie Antalya zo'n 10.000 hectare bos in brand staat. Vol gens een minister is het vuur in grote mate onder controle. De harde wind heeft mogelijk hoogspanningskabels in het ge bied beschadigd. Daardoor zouden vonken uit elektriciteitsdraden zijn gesprongen. Volgens minister Eroglu is dat waarschijnlijk de oor zaak van de branden. De vlammen bedreigden voordat de wind draaide ook het vroegere Griekse theater Aspendos. Deze toeristentrekker ligt enkele tiental len kilometers van de populaire badplaats Side. Ook in Griekenland woeden bos branden. Ten noordoosten van de hoofdstad Athene zette de brand weer vliegtuigen en helikopters in om de vlammen te blussen. Op het eiland Zakynthos moest een dorp tijdelijk worden geëvacueerd. GAZA-STAD - De Palestijnse bewe ging Harnas heeft gisteren dertig aanhangers van de rivaliserende Fa tah gearresteerd, nadat die vanuit Israël naar de Gazastrook waren te ruggekeerd. Dat meldde een woordvoerder van de regerende Harnas. Zo'n 180 aanhangers van Fatah waren zaterdag naar Israël uitgeweken, na gevechten tussen Palestijnse facties. Israël liet de 180 mannen toe, nadat ze hun wapens hadden ingeleverd. Een Israëlische legerwoordvoerder sprak van een 'humanitair gebaar'. Maar Israël stuurde een aantal Fatah-aanhan- gers gisteren ook terug naar de Ga zastrook. Volgens een woordvoer der van het Israëlische ministerie van Defensie gebeurde dat op ver zoek van de Palestijnse president en Fatah-leider Mahmoud Abbas. Het is onbekend waarom Abbas het verzoek deed. Gewonde sym pathisanten van Fatah mogen in Is raël blijven. Door het geweld tussen Palestijnse facties in de Gazastrook zijn zater dag negen doden gevallen: drie agenten van de door Harnas gedo mineerde regering en zes van een clan die op de hand is van de Fa- tah-beweging. Aan beide kanten vielen 95 gewonden. Bij de gevechten werd met automa tische wapens en mortieren ge schoten. De gevechten ontstonden toen gewapende leden van Harnas een man wilden arresteren die wordt verdacht van een bomaan slag in Gaza-Stad. Super-de-luxe genieten in Scheveningen? Met KRAS.NL natuurlijk! Aan de boulevard en het strand hebben wij voor u het 5-sterren Steigenberger Kurhaus Hotel geselecteerd! Een 2-daags verblijf aan het strand, in een luxe kamer met uitgebreid ontbijtbuffet, een glas champagne in de Kurbar én 1 entreekaartje per persoon voor het Holland Casino boekt u al vanaf slechts 99! En wat dacht u van onze zondagspecial inclusief ontbijt, entree tot Holland Casino en 3-gangendiner vanaf slechts 89! Dat wordt boeken, koffers pakken en genieten! aan de schitterende Nederlandse kust! SCHEVENINGEN EN OMGEVING In Scheveningen en omgeving zijn er diverse bezienswaardigheden. Ontdek de onderwater wereld in Sea Life, waar u roggen, haaien en zeeschildpadden kunt bekijken. In Den Haag vindt u miniatuurstad Madurodam, de mooiste gebouwen van Nederland in het klein. Ook het Omniversum is een bezoek waard. Op een levensgroot scherm worden de mooiste films vertoond. Een echte aanrader is Oranjestad Delft met haar rijke geschiedenis en cultuur. De overblijfselen van de Gouden Eeuw zijn nog duidelijk in het stadsbeeld te zien! Bent u een liefhebber van Delfts blauw? In Delft vindt u diverse demonstraties en showrooms, met dit prachtige aardewerk. U ziet het, dit wordt ge garandeerd én super-de-luxe genieten! STEIGENBERGER KURHAUS HOTEL***** Dit super-de-luxe 5-sterren hotel is een begrip in Nederland! Het hotel ligt direct aan het strand en de boulevard van Scheveningen. Het hotel beschikt o.a. over 2 restaurants (Kandinsky en Kurzaal), de Kurbar en een fitnessruimte. De klassieke kamers zijn o.a. voorzien van televisie, minibar en badkamer met bad, douche en toilet. INCLUSIEF: verblijf in het super-de-luxe Steigenberger Kurhaus, in een luxe kamer, met ontbijt, 1 glas champagne en 1 entreekaartje p.p. voor Holland Casino. De zondagspecial is zonder champagne, maar met 3-gangendiner. Aankomstdata: dagelijks van 10/8 t/m 30/10 Reg. arrangement Zondagspecial Aug.-okt. v.a. 99 v.a. 89 Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Res.kosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/50179 of /50180 (zondagspecial). waarom zou je verder zoeken 15 cpm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9