Sport Ronald de Pooter mist gouden kans Mechelink houdt zijn ogen SI Axelse schaker laat zege op grootmeester Fier in Vlissingen glippen. Hoek wint van HW'24 en besluit niet verder te gaan met Massini. Ml HHHhHi 28 Maandag 4 augustus 2008 PZC Ronald de Pooter is in diep gepeins verzonken. Hij liet in de eerste ronde de Braziliaanse grootmeester Alexandr Fier ontsnappen. foto Ruben Oreel door Koen de Vries VLISSINGEN - Het verschil tussen de toppers en de hobbyisten op het Hogeschool Zeeland schaak toernooi is vaak immens groot. In theorie kunnen de eerste ontmoe tingen van het negen ronden tel lende toernooi met 248 deelne mers uit vijftien landen daarom schriftelijk worden afgedaan. De praktijk bewijst vaak anders. De twaalfde editie, die zaterdag in Vlissingen van start ging, kende al meteen enkele opmerkelijke uitsla gen. Vooral de remise die de Tadz- jiek Farrukh Amonatov gisteren Arjan Tissink moest toestaan was verrassend. De nummer één van de plaatsingslijst kon de nummer 62 niet op de knieën krijgen. Amersfoorter Tissink (46) koos met de witte stukken voor een ob scure variant, de Trompovski-ope- ning, waarin Amonatov geen ga ten kon schieten. 'Je moet het over zichtelijk houden voor jezelf, had een Engelse schaker Tissink ge leerd. En dat deed hij heel goed. De Amersfoorter deed het zelfs zo goed, dat Amonatov uiteindelijk moest vluchten in zetherhaling om remise te maken. Dat gebeur de allemaal gistermiddag, in de tweede ronde. In de eerste ronde had Axelaar Ronald de Pooter (133e op de plaatsingslijst) ge schiedenis kunnen schrijven door de Braziliaanse grootmeester Alexandr Fier (9e) te verslaan. De normaal gesproken modaal scha kende Zeeuws-Vlaming bouwde een pracht van een stelling op, maar vergat tot twee keer toe de Niet alle toppers komen onge- schonden uit de eerste ronden van het HZ-schaaktoernooi in Vlissingen. Een aantal hobbbyis- ten verrast een aantal toppers. trekker over te halen. Toen hij daarna ook nog remise over het hoofd zag, kon Fier met de schrik vrijkomen. De Pooter (31): „Dat ik in het be gin een stuk kon winnen, had ik al snel in de gaten. Maar dat ik daar na de partij had kunnen winnen, las ik vandaag pas in het wedstrijd bulletin. Het is een gemiste kans die ik nooit meer krijg, maar ik zal er niet wakker van liggen." De Pooter revancheerde zich gister middag, al was dat niet met scha ken. Hij schreef als tennisser het mannendubbel 5 van het toernooi in Terneuzen op zijn naam. In de derde ronde had Fier opeens een makje. Hij rolde de op één na sterkste Zeeuwse deelnemer op de lijst, René Tiggelman uit Vlissin gen, in 29 zetjes op en gaat daar door fier mede aan de leiding. Ook andere Zeeuwen die de eerste twee ronden hadden gewonnen, gingen gisteravond in de derde ron de onderuit. Simon Provoost uit Oostburg bij voorbeeld kon al snel Erik van den Doel feliciteren en Sven Stange uit Vlissingen had geen kans tegen Amsterdammer Arno Bezemer. Zijn plaatsgenoot Johan de Wolf vocht gisteravond laat tegen de Braziliaan André Diamant nog voor een topklassering. door Barry van der Hooft HOEK - Dankzij drie treffers bin nen een tijdsbestek van vijf minu ten nam Hoek zaterdagmiddag af stand van HW'24. Bij rust leidde de zaterdag-hoofdklasser daardoor met 4-1, waarna Ferry Alfons er diep in de tweede helft met een prachtig doelpunt nog 5-1 van maakte. Dat de score niet hoger uitviel was vooral de verdienste van Tim Siersema, doelman van HW'24. Hij incasseerde na een half uur de openingstreffer van Stijn Mahieu. Michal Szczawinski maakte gelijk, HW'24 leek met die stand de rust te halen, maar moest in de slotfase nog drie goals slikken. Tim Meche link zorgde tegen zijn oude ploeg na 41 minuten voor 2-1, Alan Groz- danic en Regilio Pinas namen kort daarna de derde en vierde treffer voor hun rekening. De trainers Paul Telussa en Jan Ver- degem wilden hun basiself ruim een uur intact laten, maar moes ten al eerder wisselen door blessu res bij Giovanni Siereveld en Pi nas. Nadat er nog eens vijf wissels waren doorgevoerd zakte het spel peil en kwam HW'24 wat beter in de wedstrijd. Kansen dwong de thuisploeg nau welijks af, waarna Alfons aan de andere kant van het veld de eind stand op 5-1 bepaalde. Hij sneed vanaf rechts naar binnen en trapte de bal vervolgens met links in de verste kruising. Tim Mechelink speelde de hele wedstrijd als rechtsback. De voor malige HW'er liet op het veld van zijn oude club een prima indruk achter. „Fysiek gaat het allemaal wel", zei Mechelink na afloop. „In de eerste weken heb ik vooral aan het baltempo moeten wennen. En er wordt hier veel korter op de man gespeeld. Ik houd mijn ogen en oren open en probeer in het veld te leren van de ervaren spe- Hoek heeft weinig moeite met HW'24 en wint vriendschappe lijk met 5-1. Morgen oefent de zaterdag-hoofdklasser tegen Ter- neuzen. - - .- Stijn Mahieu schiet namens Hoek de 1-0 op het scorebord. Doelman Tim Siersema van HW'24 is kansloos. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62