mEW Jong met oud is succesformule Bruse Boys en Zierikzee experimenteren er op los mm M Stofwolk ontneemt Boot zicht Brenda de Bruine en Lisanne in 't Veen vullen elkaar aan. Cricketers Nederland houden hoop op snelle variant van WK Van de Genugten scoort bij zijn debuut voor Schouwse zondagclub. S PZC Maandag 4 augustus 2008 2 7 WEMELDINCE - Onder goede weers omstandigheden werd op het cir cuit aan de Oude Polderweg in Wemeldinge een motorcrosswed strijd afgewerkt. De cross telde niet alleen mee voor het kam pioenschap van het district West, maar ook voor het clubkampioen schap van MC De Sproeier, 's Morgens lag het circuit er nog prima bij, maar bij de laatste wed strijd voor de pauze kwam het tot een fikse stofontwikkeling. Met na me de drukbezette MX2-klasse on dervond daarvan hinder. Tijdens de pauze werd met succes aan de baan gewerkt om dit te beteuge len. In de eerste manche bij de MX2 was het stofhappen. De als een ko meet vertrokken Stefan Hage had daar geen last van. Onbedreigd reed de 16-jarige KTM-crosser uit Goes naar de overwinning. Favo riet voor de hoofdprijs Mark Boot daarentegen kwam door een min dere start midden in het stof te recht. „Ik zag helemaal niets." Het zicht werd beter toen het veld uit elkaar werd geslagen en door de stevige wind. Boot moest hard knokken om zich naar voren te rij den. Tot de vierde plaats ging dat vrij snel maar daarna stuitte hij toch op zware tegenstand. Het duurde vrij lang voordat hij Pen- nings wist te verschalken. Hij moest zich tevreden stellen met de derde plaats omdat een sterk rij dende Filius hem nog net bij de fi- nishvlag voorbleef In de tweede manche zette Boot orde op zaken en zegevierde met ruime voor sprong. Hage liet zich de dagwinst niet ontglippen en werd in deze heat knap tweede voor Pennings en Filius. Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl Brenda de Bruine retourneert in de finale van het vrouwendubbel 5 tegen Angela Kouwenberg en Renate Slootmaker. Partner Lisanne in 't Veen (voor grond) wacht het vervolg af. foto Marijke Folkertsma door Sven Bakker NIEUWERKERK - „Het zou zo m'n dochter kunnen zijn", grapte Bren da de Bruine over haar dubbelpart- ner, de 15-jarige Lisanne in 't Veen. „We verschillen wel bijna twintig jaar." Het bleek een gou den formule voor succes bij het gis teren geëindigde De Proeverij Gruttepikkerstoernooi. Een ervaren speelster als Brenda de Bruine (34), samen met het jon ge talent, Lisanne in 't Veen. „Toch zijn wij qua spel bij lange na niet het ideale koppel", vond De Brui ne. „We zijn allebei stijf-rechts, met een goede forehand en een iets mindere backhand." De complementaire kracht ligt er gens anders: „Wij vullen elkaar uit stekend aan wat betreft onze spe cialiteit. Lisanne geeft veel druk van achteruit, waardoor ik er vaak tussen kan springen en met de vol ley het punt kan maken. Maar ik moet zeggen dat Lisanne ook veel volleys goed sloeg." Het succes van Brenda de Bruine en Lisanne in 't Veen openbaarde zich in de vijfde categorie van het vrouwendubbelspel. Op de tennis banen van de organiserende vere niging Duiveland in Nieuwerkerk werden Angela Kouwenberg en Renate Slootmaker gisteren versla gen. Een volledig Duiveland-getin- te finale, want allevier de speel sters zijn lid in Nieuwerkerk. De eindstrijd eindigde in drie sets, die De Bruine en In 't Veen met 6-2 4-6 6-1 in hun voordeel beslisten. Mark Lodewijk, ook een Duivelan der, moest gisteren in twee finales in actie komen. Hij had zich ge plaatst voor zowel de eindstrijd in de 5- als in de 6-categorie. Hij ein digde de dag in balans. De 5-cate- gorie ging in twee sets (5-7 3-6) verloren tegen clubgenoot René Brenda de Bruine en Lisanne in 't Veen winnen samen het vrouwen dubbel 5 in Nieuwerkerk. In de fi nale verslaan ze Angela Kouwen berg en Renate Slootmaker. van Dijke en de 6-categorie won hij met 4-6 6-4 6-2 tegen Melvyn Atoon. Mark Passchier (Duive land) en René Schimmelpennink (Zierikzee) moesten de titel in het mannendubbel 3 aan hun tegen standers laten. Arie van den Berg en Mark van der Have waren met 6-0 0-6 6-4 te sterk voor Passchier en Schimmelpennink. Angela Kouwenberg en Peter van der Cingel maakten het feestje voor tennisclub Duiveland com pleet door op de eigen banen het gemengddubbelspel in de 5 te win nen. Zij klopten Inge Cobussen en Leon Weeda met 6-4 en 7-5. Het vrouwendubbel 4 werd gewonnen door Bianca den Ouden en Petra van der Werf door Klaas Verspoor GOES - Zowel Bruse Boys als Zierik zee werkte zaterdagmiddag al de eerste wedstrijd van de oefencam pagne af. Beide teams scoorden één keer. Voor Bruse Boys was dat voldoende voor winst op GOZ, ter wijl het duel tussen Zierikzee en SSV'65 in 1-1 eindigde. Bruse Boys-GOZ 1-0: Bruse Boys-trainer Edwin Kriens zag dat zijn nieuwe ploeg tegen de derdek lasser uit Mijnsherenland een 'typi- sche eerste wedstrijd van een oe fencampagne' afwerkte. Duidelijk werd dat Kriens voorin weinig mo gelijkheden heeft nu Ben Schot, Jan-Peter Dekker en Gerard Vogel (blessure) niet beschikbaar zijn. Bruse Boys startte met Peter Wil- lemse en George Geluk in de spits. Ondanks een overwicht kwam de thuisploeg niet tot scoren. Na de pauze, met veel wisselingen aan Bruse zijde, profiteerde Robin Meertens twintig minuten voor tijd van een te korte terugspeelbal bij GOZ en maakte de 1-0. Zierikzee-SSV'65 1-1: Zierik- zee-trainer Marco Groeneveld was tevreden over het eerste optreden van zijn nog verre van complete se lectie. Van de aanwinsten kwa men onder anderen Stefan Smal- heer, Frank van der Helm en Daan Ruitenbeek in actie, terwijl ook een aantal ex-A-junioren zijn op wachting maakte. SSV'65 kwam na rust op voorsprong toen Mauri ce van den Hemel uit een corner raak kopte. Zierikzee na rust kreeg, na een handsbal van Lucas Besters, een strafschop. De van Co- lijnsplaatse Boys overgekomen Robbert Jan van de Genugten scoorde vervolgens bij zijn debuut. BELFAST - Het Nederlands cricket- elftal houdt hoop op deelname aan de eindronde van de Twen ty 20 World Cup 2009 in Londen, de tweede editie van het WK met korte, spectaculaire wedstrijden van maximaal twintig overs. Oran je bereikte tijdens de kwalificatie in Belfast als groepswinnaar de hal ve finale. Een zege daarin tegen Schotland betekent volgend jaar een plek tussen de grote testlan- den. Nederland kwam, na de winst op Kenia en het verlies tegen Canada, gisteren zelf niet in actie maar pro fiteerde van het resultaat van bei de concurrenten. Doordat de Keni- anen de Canadezen versloegen met vier wickets, kwamen alle drie teams in poule B uit op twee winstpunten. Nederland werd eer ste door een veel betere 'run-rate', Kenia ging mee naar de halve eind strijd. De Schotten vormen vandaag de volgende, wellicht laatste horde. Het slotduel in groep A tussen Ier land en Bermuda werd gistera vond na een lange regenpauze in gekort tot 9 overs. De gastheren ze gevierden net voor eigen publiek. Het verschil was, na het nodige re kenwerk (D/L-methode), maar vier runs. Ierland speelt daardoor in de halve finale tegen Kenia, Nederland treft Schotland. Doordat de organisatie van de World Cup ervan uitgaat dat Zimbabwe zich terugtrekt, mag ook de nummer drie van Belfast naar het WK 2009.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61