land Een wijnfeest betekent veel proeven show van Fió Foutparkeerder wordt weggesleept bij Rescue Burghse Dag krijgt extra dimensie Flatwoning Oostkapelle uitgebrand Charja Schouten uit Wolphaartsdijk is eerste wijnkoningin. Organisatie verwacht dit jaar ruim 40.000 bezoekers op Rescue. Nieuwe activiteiten op en rond historische ringwalburg in Burgh. PZC Maandag 4 augustus 2008 1 3 Ifcr tij®1 Bezoekers van het wijnfeest laten zich de wijn, maar ook de mosselen goed smaken. foto Marijke Folkertsma door Melita Lanting DREISCHOR - Dat er wel belangstel ling zou zijn voor het eerste wijn feest, had Johan van de Velde wel verwacht. Maar dat het zo druk zou zijn, dat was toch wel een meevaller. Met glimmende ogen van plezier en met zweetdruppeltjes op het voorhoofd loopt hij af en aan met flessen wijn in het proeflokaal. Het is uitverkocht huis. Bil aan bil zitten de mensen de zes wijnen te proeven die zijn wijnhuis De Klei ne Schorre in Dreischor maakt. „Mensen, u hebt het misschien al geproefd, dit is een hele andere wijn. De barrique is een eetwijn. Heerlijk bij gerookte of gebakken vis. Deze wijn heeft vanuit het hout veel vanille meegekregen." De proevers knikken instemmend. „Heel anders dan die andere wij nen. Die zijn veel frisser." Niet alleen de mensen binnen in het proeflokaal drinken de glaas jes, ook buiten op het terrein wordt volop geproefd. „Een heel leuk initiatief', zegt Henk Duvig- neau. Hij is samen met zijn vrouw en zus naar Dreischor gekomen. Alle drie hebben ze een andere wijn uitgekozen en proeven van el kaar. „Ik heb geloof ik de minste uitgekozen", zegt Henk. Hij heeft een pinot gris. „Jammer? Welnee, ik heb nog een muntje." Het wijnfeest heeft ook een heuse wijnkoningin. Charja Schouten uit Wolphaartsdijk heeft de eer om de eerste wijnkoninging te zijn. „Of ik de wijnen van dit wijnhuis aan hun smaak kan herkennen? Nee, dat nog niet. Maar dat komt nog wel." 'Je moet toch wel weten wat je eigen land je te bieden heeft' Haar taak zal vooral op het vlak van promotie liggen. Wat ze pre cies moet gaan doen weet ze nog niet. „Maar ik zal hier een paar keer aanwezig zijn bij presenta ties." Waarom juist Charja tot wijnkoningin is gekroond blijft in nevelen gehuld. „Ik ben gekozen en hoe, dat is geheim." Een wijn achtergrond heeft ze in ieder geval niet. „Maar ik houd wel van wijn." Stan en Gonnie de Bakker uit het Zeeuws-Vlaamse Kloosterzande houden er in ieder geval ook van. Op vakantie gaan ze graag langs wijngaarden en wijnhuizen. „Ik drink nu een pinot-gris en het is een heerlijke wijn.", zegt Stan. De wijn past goed bij zijn voorkeur, die ligt toch wel bij de Duitse wij nen. Gonnie heeft liever rode wijn en die wordt in Dreischor niet ge maakt, daarom drinkt ze nu een Luxemburgse. Ze zijn speciaal voor het wijnfeest naar Dreischor gereden. „Je moet toch weten wat je eigen land te bieden heeft." eens in de twee jaar plaatsvindt. Sinds de eerste editie in 1998 is het evenement steeds groter gewor den en heeft het aan bekendheid en waardering gewonnen. Dijks tra: „Eerst moesten wij iedereen vragen. Tegenwoordig bellen ze ons of ze alsjeblieft mogen mee doen. En dan vragen wij: maar wat maakt jullie wagen zo bijzon der? We laten vooral ook de nieu we ontwikkelingen zien." In 1998 vonden vooral demonstra ties plaats. Inmiddels draait het bij Rescue veel meer om meedoen. „Want dat is wat mensen willen", weet Jongejan. „Zelf blussen, zelf reanimeren, zelf een auto open knippen, meevaren. Het vletvaren blijft een succes. Daar staan altijd dikke rijen." Rescue Vlissingen Rescue Vlissingen vindt plaats op vrijdag 8 augustus op en rond de boulevard. Het evenement duurt van 12.00 uur tot 18.30 uur. Rescue Vlissingen wordt voor de zesde maal georganiseerd en is een tweejaarlijks evene ment. Tijdens het evenement trou wen zeven bruidsparen op het Vlissingse strand. Meer informatie over de deel nemers en het hele program ma van minuut tot minuut is te vinden op de website www.rescuevlissingen.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - De organisatie van Rescue Vlissingen 2008 verwacht dit jaar 40.000 tot 50.000 mensen. Daarom wordt iedereen aangeraden niet met de auto te komen, maar met de fiets of het openbaar ver voer te reizen. Verkeersregelaars van de gemeente Vlissingen en de politie zullen auto mobilisten door de stad de weg wij zen. De parkeergarages zijn open. Foutgeparkeerde auto's krijgen geen bon maar worden onherroepelijk weggesleept, waarschuwt Mirjam Jongejan van de organisatie van Res cue Vlissingen. „In het belang van de veiligheid en de toegang voor hulpdiensten." Die zijn natuurlijk ook als deelne mers aanwezig op het evenement. Er doen ongeveer 750 mensen van verschillende organisaties mee. Bo vendien staan er vier extra eh- bo-posten op strategische punten op de boulevard, onder meer bij het Wooldhuis en het maritiem insti tuut De Ruyter. Team 58 deelt gratis flesjes water uit. Vanwege het te ver wachten mooie weer is dat zeer wel kom, beseft Jongejan. Ze raadt men sen aan zelf ook goed rekening te houden met de warmte en de zon. BURGH - Eén dag per jaar is de Ka rolingische Ringwalburg in Burgh het bruisende middelpunt van een folkloristisch feest. Zaterdag 9 au gustus is het weer zover: dan is het Burghse Dag. Dit jaar zijn er meer activiteiten op de pas gerestaureerde Ringwal burg dan in het verleden. Een van de nieuwe activiteiten is een de monstratie van de 'Wasschappelse heiploeg' uit Westkapelle. Op ouderwetse wijze, met mannelijke spierkracht, worden de palen de grond in gedreven. De mannen doen dit onder het zingen van lie deren. De demonstraties beginnen om 13.00 uur. Ook nieuw is het gratis bezoek aan museum De Burghse Schoole. Omdat toeristen met een toeristen pas wel gratis naar binnen mogen en inwoners en toeristen zonder pas niet, heeft de organisatie sa men met het bestuur van het mu seum besloten deze dag het mu seum gratis te openen voor ieder een. In het museum staat een op stelling over de historie van de Ringwalburg van Burgh. Ook de traditionele activiteiten zijn er nog steeds. Het ringrijden met sjeesjes en losse paarden, de boerenmarkt, de ploegdemonstraties en het paar- denfeest waar niet alleen een kür op muziek wordt verreden maar ook vrijheidsdressuur, Friezenca- roussel en Pas des Deux. Voor de kinderen is er kinderringrijden in het Ot en Sien straatje. Ook de bra derie, creamarkt en vele demon straties en optredens van een dweilband ontbreken niet. De Burghse Dag is van 9.30 - 17.00 uur in Burgh. Bezoekers wordt aangera den zoveel mogelijk te voet of per fiets te komen. OOSTKAPELLE - Diverse apparte menten in Oostkapelle hebben za terdag rookschade opgelopen door een brand in één van de apparte menten. De brandweer heeft de woningen geventileerd zodat men sen er gewoon kunnen blijven wo nen. Stichting Salvage is ingescha keld om de bewoners te helpen. Zaterdagmiddag ontstond even voor vijf uur brand in een apparte ment in de Johan van Pourckstraat in Oostkapelle. De bewoonster, een 80-jarige vrouw, was even weg om een boodschap te doen. Toen ze terugkwam, stond haar woning in brand. Zij werd opgevangen bij buren en moet nu tijdelijk ergens anders wonen. Zowel het korps van Oostkapelle als dat van Serooskerke rukte uit. Het vuur dreigde namelijk over te slaan naar de appartementen erbo ven. De brandweer kon dat echter voorkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59