Zeeland Bewoners bundelen kracht 'Impulskoffie is verdwenen' Drie gewonden ongeval Goes Dieven stelen laskabels uit werkplaats 111 17 SCHOUWEN-DUIVELAND 15 Sfeervol Beachboom sluit Nieuwe vereniging in Zierikzee pakt als eerste het verkeersplan aan. Gebeten hond Zeeuwse Concertzaal effent overzichtelijke weg voor breed publiek Maandag 4 augustus 2008 Tip? redzzee@pzc.nl De beste palingroker komt niet uit Zeeland, maar uit Middelharnis SCHARENDIJKE - Veel sfeer, een mooie lichtshow, goede mu ziek en geel, heel veel geel want de dresscode was dit jaar mel low yellow. Beachboom was zaterdagavond ondanks de regen die aan het begin van de avond viel een succes. „Ja, ik geloof niet dat de mensen onder de indruk waren van het weer. Ik heb ze zelfs in de volle regen zien dansen", zegt Pat Brond- geest van de organisatie. „De sfeer was echt geweldig. Er is he lemaal niets gebeurd, geen enkel opstootje." Het thema was under construction, building a sunrise. Grote kranen, stoere mannen in werkkleding op een steiger, olie drums en afzetlint maakten dat het dancefestival op het strand bij de Brouwersdam de uitstraling van een bouwplaats had. Op twee speciaal neergelegde vloeren kon gedanst wor den. Door de harde wind en de regen liep de show hier en daar wel een klein beetje averij op. Zo ging de act van de 'sun rise' niet door, omdat het te gevaarlijk werd. Beachboom was met 3500 bezoekers uitverkocht. foto Marijke Fokertsma door Melita Lanting ZIERIKZEE - Bewoners van de bin nenstad Zierikzee hebben de krachten gebundeld en de vereni ging Bewonersbelangen Binnen stad Zierikzee (BBZ) opgericht. Het is de bedoeling nauw samen te werken met de bestaande bewo nersclubs. De aanleiding voor de oprichting is het nieuwe verkeer- plan van de gemeente wat nu op tafel ligt. Maar de vereniging wil een breder doel dienen. Niet al leen zal het gemeentelijk beleid nauwlettend worden gevolgd, ook GOES - Bij een eenzijdig ongeval in Goes zijn zaterdagavond drie per sonen gewond geraakt. De bestuur der (uit Kapelle) verloor de macht over het stuur op de Europalaan en botste tegen een boom. Daarbij raakte hij en zijn twee passagiers gewond. Omdat een blaastest mis lukte is in het ziekenhuis bloed af genomen. De 27-jarige man is - in afwachting van de uitslag - het rij bewijs voorlopig kwijt. wil de vereniging zelf zaken die de binnenstad aangaan op de politie ke agenda plaatsen. Daarnaast wil de vereniging nauwe contacten on derhouden met de ondernemers verenigingen om bijvoorbeeld te overleggen over evenementen in de binnenstad. „We willen aan de voorkant van een proces onze in vloed laten gelden", zegt voorzit ter Wouter Teunissen van het voorlopige bestuur. „We willen een gesprekspartner worden." Het begrip binnenstad moet overi gens ruim worden gezien: de nieu we vereniging betrekt ook Malta en Sas bij 'de binnenstad'. „De grens ligt bij de ontsluitingswe gen." Het eerste actiepunt van de nieuwe vereniging is het Verkeers plan van de gemeente voor de bin nenstad. Het plan zoals het nu op tafel ligt kan rekenen op veel weerstand bij binnenstadbewoners. Vooral van uit het Havenkwartier en van be woners rond de Mosselboomgaard is veel protest. „We zijn zeker niet tegen het hele verkeersplan, er zit ten ook goede dingen in. Maar we vinden het niet goed doordacht. Het plan is niet in lijn met de uit gangspunten van de structuurvisie 2002." In het plan worden het Ha- Nieuwe vereniging voor bewo- ners van de binnenstad in Zierik zee wil belangen gaan beharti gen. Als eerste project wordt het nieuwe verkeersplan aangepakt. venplein en Havenpark autoluw, wordt de Nieuwe Haven eenrich tingsverkeer en komt er meer par keergelegenheid bij de Mossel boomgaard. Daardoor worden ont sluitingsroutes anders en zal de verkeersdruk in het Havenkwar tier (Karsteil, Pieterseliestraat, Sint Domusstraat, Breedstraat en Bagij- nestraat) toenemen. De gemeenteraad beslist 28 augus tus over het verkeersplan, dus de tijd begint te dringen. Teunissen hoopt voor die tijd nog contact te hebben met de politieke partijen. Op maandag 18 augustus om 20.00 uur wordt onder de Beuze in Zie rikzee een informatieavond gehou den. Daarnaast worden flyers en posters verspreid. door Lilian Dominicus GOES - Kort parkeren op de Grote Markt in Goes zou weer mogelijk moeten worden. Goese horeca-on- dernemers en enkele winkeliers zouden graag zien dat de politiek de discussie hierover heropent, omdat er nu overal 'wild' gepar keerd wordt. Daarnaast missen ze de impulsaankopen. Maar de raad overweegt juist de Markt voor ge motoriseerd verkeer af te sluiten. „Voorheen parkeerde je op de Gro te Markt, gooide je geld in de auto maat, ging naar het postkantoor en als je nog tijd over had deed je even een bakje koffie. Of ging je naar de snackbar. Dat zijn we kwijt. In de zomer hebben we er niet zoveel last van, in de winter des te meer", aldus Dick van der Velde, bestuurslid van de Konink lijke Nederlandse Horeca afdeling Goes. Hij zou het 'verstandig' vinden als de gemeente nog eens met de on dernemers aan de Markt zou pra ten over het kort parkeren. Lunchcafé 't Stadhuis ziet met na me de oudere klanten niet meer te rugkomen. Ook neemt de ergernis over wild parkeren en het crossen op het plein toe, constateren de on dernemers. „Mensen zetten hun auto nu met knipperende lichten op het plein. De ene parkeerwach ter ziet het door de vingers, de an der geeft een boete", zegt coffee shophouder Gerard Aarden. SAS VAN GENT - Vier laskabels met een totale lengte van 80 meter zijn meegenomen uit een werkplaats van een bedrijf aan de Westkade in Sas van Gent. De inbrekers forceerden in de nacht van vrijdag op zaterdag ver schillende deuren. De waarde van de buit is vooralsnog nog onbe kend. ZEEUWSE V Tip? redactie@pzc.nl Een verslaggever van Omroep Zeeland moest straatinterviews maken voor de radio. Een oudere mevrouw met lieftallig hondje in Middelburg wilde hem wel even te woord staan. Na het beant woorden van een aantal vragen, wilde ze verder. Maar die verslag gever beet zich als een terriër vast in haar; hij wilde nog meer weten. Daar was het hondje van mevrouw het niet mee eens. 'Grr- rwrafwraf, klonk het, gevolgd door het geluid van scheurend ka toen. „Verdorie, mijn broek, haal die hond weg," riep de verslagge ver. Het behoeft geen uitleg dat het bijtende hondje, -en reactie van de verslaggever de uitzen ding niet hebben gehaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57