Sport Hage laat Boot in het stof bijten Versteeg wint één van zijn twee finales in Kruiningen Pius Ikedia keert terug bij RBC Zege Fuglsang in Denemarken SZ7EEW Motorcrosser uit Goes pakt in Wemeldinge dagzege in MX 2. Cricketers Nederland houden hoop op snelle variant van WK Tennisser De Bongerd is in Kruiningen sterkste in enkel 5. B PZC Maandag 4 augustus 2008 2 7 ROOSENDAAL - De kans is groot dat Pius Ikedia (28) terugkeert bij RBC. De Nigeriaanse aanvaller traint deze week mee in Roosen daal. Als dat bevalt, tekent hij wel licht aan het eind van de week een contract. „Financieel zijn we het eens. Nu moet Ikedia ons alleen nog overtuigen van zijn speelfit- heid en moeten we zien of hij past bij 'de rest van de spelersgroep", zei RBC-directeur Manfred Laros gisteren. Voormalig Ajacied Ikedia speelde eerder tussen 2003 en 2005 bij RBC, waarna hij naar AZ vertrok. Via RKC kwam hij bij Metallurg Donetsk in Oekraïne terecht, waar hij afgelopen jaar een zwaar teleur stellend seizoen beleefde. Ikedia was vorige maand nog op proef bij Heracles Almelo, dat de Nigeriaan aftestte. Zaterdag voerde Ikedia zijn eerste gesprek met RBC. Een dag later werden beide partijen het al eens over de prijs. FREDERIKSBERC - De Deen Jakob Fuglsang heeft gisteren de Ronde van Denemarken gewonnen. De zege in de slotetappe, 165 kilome ter van Slagelse naar Frederiks- berg, ging naar Juan José Haedo. De Argentijn won de sprint vóór de Deen Matti Breschel en de Duit ser Sebastian Siedler. Fuglsang (23) veroverde zaterdag de gele trui. Hij gaat zich volgend seizoen bij zijn nieuwe ploeg CSC (dan Saxo Bank) helemaal op het rijden op de weg toeleggen. Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes nl door Herman Heuvink WEMELDINGE - Onder goede weers omstandigheden werd zaterdag op het circuit aan de Oude Polderweg in Wemeldinge een motorcross wedstrijd afgewerkt. De cross telde niet alleen mee voor het kampioen schap van het district West, maar ook voor het clubkampioenschap van MC De Sproeier. 's Morgens lag het circuit er nog prima bij, maar bij de laatste wed strijd voor de pauze kwam het tot een fikse stofontwikkeling. Met na me de drukbezette MX 2-klasse on dervond daarvan hinder. Tijdens de pauze werd met succes aan de baan gewerkt om dit te beteugelen. In de eerste manche bij de MX 2 was het stofhappen. De als een ko meet vertrokken Stefan Hage liet zich echter niet van de wijs breng en. Onbedreigd reed de zestienjari ge KTM-crosser uit Goes naar de overwinning. De favoriet voor de hoofdprijs, Mark Boot, kwam daar entegen door een mindere start midden in het stof terecht. „Ik zag helemaal niets", zei de coureur uit Burgh-Haamstede. Het zicht werd beter toen het veld uit elkaar werd geslagen en door de stevige wind. Boot moest hard knokken om zich naar voren te rij den. Tot de vierde plaats ging dat vrij snel, maar daarna stuitte hij toch op grote tegenstand. Het duur de vrij lang voordat hij Marco Pen- nings wist te verschalken. Hij moest zich tevreden stellen met de derde plaats, omdat de sterk rijden de Freek Filius hem nog net bij de finishvlag voorbleef In de tweede manche bracht Boot orde op zaken. Hij won met ruime voorsprong. Hage liet zich de dag winst niet ontglippen en werd in deze heat knap tweede voor Pen- nings en Filius. Stefan Hage wint tijdens de mo- torcross in Wemeldinge de MX 2-klasse. Hij blijft Mark Boot (Burgh-Haamstede) in het dag klassement voor. In de MX i-klasse konden Marco Oreel uit Oost-Souburg en Ronald Melse uit Meliskerke niet verhin deren dat de dagzege naar Mark Reym uit Zevenhuizen ging. Ook zijn plaatsgenoot Breedijk bleef de beiden Zeeuwen voor. Wel pakte Oreel in de tweede manche topstart, maar hij eindigde net als in de eerste manche op de derde plaats. In beide manches werd hij gevolgd door een stevig balende Melse. Bij de veteranen was Kees den Dekker in beide manches de snel ste. Hij finishte voor Ron Bos en Ben Verschoor. Bij de 65 cc troefde Nancy van de Ven alle mannelijke rijders af door beide manches met overmacht te winnen. door Sven Bakker KRUININGEN - Chris Versteeg verzil verde gisteren één van zijn twee kansen op een toernooizege tij dens het Reimerswaal Veteranen- toernooi in Kruiningen. De bij tennisclub De Bongerd (Kloetinge) spelende Versteeg had reeds drie duels in de poule van het mannenenkelspel 5 gewon nen, voordat hij gisteren ook de vierde partij winnend afsloot. Ver steeg was met 7-6 en 6-1 de meer dere van Koos van Gastel, die uiteindelijk laatste werd in de pou le. Rens de Klerk van 't Halve Maantje in Goes werd tweede. Hij verloor met 6-7 1-6 van Versteeg. In het mannendubbel 6 verloor Chris Versteeg samen met Rens de Klerk de finale van Kees van den Engel en Dick de Koek. Het werd 6-3 7-6. Het gemengddubbel 5 ging naar Carla en Johan Dagevos, die in de finale Annie Eckhardt en Marco van Tuijl versloegen: 6-2 2-6 7-6. In het vrouwendubbel 5 had Eck hardt meer geluk, want samen met Joke Ganseman won zij met 6-2 6-3 van Cora van de Pas en Edith Weststrate. In Terneuzen stonden Ruben Ha- verbeke en Mart Flikweert tegen over elkaar in de finale tijdens het Vliegende Hollandertoernooi. Dit maal won Haverbeke de derde ca tegorie van het mannenenkelspel door Flikweert met 6-1 6-4 te ver slaan. Bij het Vechthanentoernooi in Breskens, na het Vliegende Hollan dertoernooi het sterkste toernooi in Zeeuws-Vlaanderen, was Flik weert onlangs nog in twee sets te sterk voor Haverbeke. BELFAST - Het Nederlands cricket elftal houdt hoop op deelname aan de eindronde van de Twen- ty20 World Cup 2009 in Londen, de tweede editie van het WK met korte, spectaculaire wedstrijden van maximaal twintig overs. Oran je bereikte tijdens de kwalificatie in Belfast als groepswinnaar de hal ve finale. Een zege daarin tegen Schotland betekent volgend jaar een plek tussen de grote testlan- den. Nederland kwam, na de winst op Kenia en het verlies tegen Canada, gisteren zelf niet in actie maar pro fiteerde van het resultaat van bei de concurrenten. Doordat de Keni- anen de Canadezen versloegen met vier wickets, kwamen alle drie teams in poule B uit op twee winstpunten. Nederland werd eer ste door een veel betere 'run-rate', Kenia ging mee naar de halve eind strijd. De Schotten vormen vandaag de wellicht laatste horde. Het slotduel in groep A tussen Ierland en Ber muda werd gisteravond na een lan ge regenpauze ingekort tot 9 overs. De gastheren zegevierden maar net. Het verschil was, na het nodi ge rekenwerk, maar vier runs. De verrichtingen aan bat waren pover: 43/7 tegen 41/8. Ierland speelt daardoor in de halve finale tegen Kenia, Nederland treft Schot land. Doordat de organisatie van de World Cup ervan uitgaat dat Zimbabwe zich terugtrekt, mag ook de nummer drie van Belfast naar het WK 2009. foto Willem Mieras van de Ven beide manches.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55