Zeeland Systeem van eerst geven, dan nemen hoofclr)rii S Alcohol in het spel bij ongeluk Goese Polder Toiletgebouw camping Groede in de as gelegd Vrouw gewond bij ongeval Aanhouding na overlast in Goes Vrijwilligers Goese ruilwinkel hebben het druk sinds dag één. Campinggasten niet geëvacueerd maar op afstand gehouden. B PZC Maandag 4 augustus 2008 j 1 3 IwKkL foto Willem Mieras Een man bekijkt de aangeboden en gevraagde diensten op het klussenbord van de ruilwinkel in Goes. door Lilian Dominicus GOES - Het systeem is zo oud als de wereld, maar in Goes is het on geveer anderhalf jaar geleden nieuw leven ingeblazen: de ruil winkel. Met succes. „We hebben het eigenlijk altijd druk gehad", zegt vrijwilligster Yvonne Brand. Ruim 1700 leden brengen met eni ge regelmaat spullen naar de win kel of bieden hun diensten op het prikbord aan. Het is de enige ma nier om hier inkopen te doen: wie geeft, krijgt punten, en met pun ten mag je weer wat nemen. „Een ideaal systeem", vindt de Goese Johanna Matthijssen, die de ze zaterdag rondstruint tussen de boeken, de kleding en de spelle tjes. Ze heeft net een paar boeken ingeleverd, goed voor een nave nant aantal punten. „Voorheen brachten mensen spullen die ze niet meer konden gebruiken naar de stort, nu wordt alles herge bruikt." Een geldkwestie is het voor Johan na niet. „Ik vind het gewoon een sport om hier iets te vinden. Ik ben ooit begonnen naar rommel markten te gaan toen de jongens op kamers gingen. Toen zocht ik naar meubels. Nu haal ik kleine fietsjes en spelletjes voor de klein kinderen. Eigenlijk is het een aan fluiting voor de maatschappij, als je ziet hoeveel dingen hier nog in gepakt worden aangeboden. Ooit aangeschaft, nooit gebruikt." Rob Bitter uit Goes komt 'voor al les' in de ruilwinkel. „Maar ik neem niet teveel mee, anders ziet mijn huis er straks uit zoals hier", zegt hij, wijzend op de enorme uit stalling van huishoudelijke appara- 'Het is een aanfluiting voor de maatschappij, zoveel spullen zijn nog ingepakt' ten, serviezen, kandelaars en va zen. „Het is leuk om hier iets ach ter te laten van jezelf en te zien wat er mee gebeurt. Elke keer als ik hier kom kijk ik wat weg is en wat er nog steeds is. Yvonne zei laatst tegen me: 'Hé ik heb nog een boek met de naam van je va der erin. Misschien iets voor jou?' Maar dat boek had ik zelf ge bracht, haha. Verder is dit ook een plek van integratie. Vaak zie je da mes van islamitische origine hier doorheen schuiven." Het accent van de ruilwinkel ligt voornamelijk op de spullen en wat minder op klusjes, is de ervaring van Brand. „Daarom hebben we nu een vaste klusjesman in dienst. Zodat als mensen om een dienst vragen, er ook echt altijd iemand beschikbaar is." Ruilwinkel, Kuyperlaan 287, Goes. Open: maandag t/m vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en iedere eerste zaterdag van de maand van 11.00 tot 15.00 uur. gen wonnen Elmy Osté, Mallory Riemeijer en Rico Jobse van Kou- dekerke 8 het reservekampioen schap. Oualid Riddersma werd met 27 ringen persoonlijk reserve kampioen. Marije Schreijenberg won voor het derde achtereenvolgende jaar de eerste prijs voor het mooist versier de paard in de categorie 'overige rassen' en krijgt daarmee de bijbe horende wisselbeker van Delta NV in eigendom. Linda Zijl won in de categorie Koudbloedpaarden nipt van Karei Geldof. Agenda: Maandag 4 augustus sjezenrij- den in Westkapelle, Zuidstraat, 17.00-20.30 uur. Dinsdag 5 augustus sjezenrijden in Vlis- singen, Bellamypark, 13.00-19.00 uur. GOES - Op de Europalaan in Goes is zaterdagavond rond kwart voor acht een auto tegen een boom gereden. De bestuurder en twee inzittenden raakten daarbij gewond. De 27-jarige bestuurder uit Kapelle- verloor bij het nemen van een bocht de macht over het stuur. Het bleek dat hij onder invloed van alco hol had gereden. Hij liep bij het on geval een hoofdwond op. Twee inzit tenden raakten ook gewond. Een van hen, een 25-jarige Goesenaar had last van zijn been. Om hem vei lig uit de auto te krijgen, werd het voertuig door de brandweer openge knipt. Alle drie inzittenden zijn over gebracht naar het ziekenhuis in Goes. Omdat een blaastest misluk te, werd daar bloed afgenomen van de bestuurder. In afwachting van de uitslag is zijn rijbewijs ingevorderd. foto Lilian Dominicus door Wout Bareman GROEDE - Zaterdagochtend in alle vroegte is een toiletgebouwtje op camping Groede aan de Zeeweg in Groede in vlammen opgegaan. Het vuur werd om even over drie opgemerkt door campinggasten, die direct alarm sloegen. Omdat er aanvankelijk in één van de telefoontjes melding werd ge maakt van ontploffingen en bran dende auto's en caravans rukte de brandweer met groot materieel uit. De korpsen van Breskens, Cad- zand, Schoondijke en Oostburg rukten uit. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen al meters hoog uit het dak van het toiletge bouwtje. Uit voorzorg werden en kele caravans een stuk versleept. Campinghouder Bert van Damme besloot zaterdagochtend direct tot sloop van het gebouwtje. „Dit komt natuurlijk op een heel ongelukkig moment. De camping staat vol en er moet onzettend veel geregeld worden." Zaterdagmiddag nog werden mo biele toiletunits op het terrein ge plaatst. De oorzaak van de brand wordt onderzocht. WISSENKERKE - Een 60-jarige vrouw uit de gemeente Veere is gisteravond rond half zeven ge wond geraakt bij een eenzijdig on geval op de Oost Westweg in Wis- senkerke. Ze is met onbekend let sel per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. Door nog onbekende oorzaak be landde de vrouw met haar bestel busje in de middenberm. Bij het terugsturen naar de weg verloor ze de macht over het stuur, waarna het voertuig via de verhoogde middengeleider op de linker rijstrook belandde. Het be stelbusje draaide om zijn as en kwam vervolgens in de berm tot stilstand kwam. De auto raakte bij het ongeval to taal vernield. GOES - Een 29-jarige man uit Goes is zaterdagavond in zijn woning aan de Stoofstraat in Goes aange houden. Rond 22.30 uur kreeg de politie een melding dat een man volledig door het lint ging in zijn woning. Toen de agenten arriveerden, la gen diverse spullen op de straat voor de woning. Omstanders ver telden dat die door de man uit het raam waren gegooid. De Goesenaar werd ter plaatse aan gehouden en meegenomen naar het politiebureau. Waarom de man door het lint ging is niet duidelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53