Zeeland PZC 'Impulskoffie' is verdwenen Een wijnfeest betekent veel proeven 11 Geen treinen door ongeval 15 17 Oogstdemonstratie trekt hordes bezoekers tmmïM Kort parkeren moet terug op Grote Markt, vinden ondernemers. Charja Schouten uit Wolphaartsdijk is eerste wijnkoningin. Gebeten hond De beste palingroker komt niet uit Zeeland, maar uit Middelharnis Maandag 4 augustus 2008 Zeeuwse Concertzaal effent overzichtelijke weg voor breed publiek Tip? redgoes@pzc.nl 'J KRUININCEN - Traditioneel is helemaal 'in'. Waar er ook maar drachtvereniging Ons Boeregoed in Kruiningen. Het parkeer- ten van demonstraties van een dorsmachine, van het maaien demonstraties oude ambachten of Zeeuwse streekdrachten terrein op het erf van de familie Boot stond al snel na aanvang van graan met een zelfbinder en het ruiteren van hooi. Verder zijn, stromen hordes bezoekers toe. Zo ook zaterdag op tij- helemaal vol; 'laatkomers' moesten hun auto zelfs aan de ande- ontbraken ook Zeeuwse trekpaarden niet, en waren enkele dens de ouderwetse oogstdemonstratie verzorgd door kleder- re kant van de Zanddijk parkeren. Maar daarna was het genie- oude tractoren te bewonderen. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus GOES - Kort parkeren op de Grote Markt in Goes zou weer mogelijk moeten worden. Goese horeca-on- dernemers en enkele winkeliers zouden graag zien dat de politiek de discussie hierover heropent, omdat er nu overal 'wild' gepar keerd wordt. Daarnaast missen ze de impulsaankopen. Maar de raad overweegt juist de Markt voor ge motoriseerd verkeer af te sluiten. „Voorheen parkeerde je op de Gro te Markt, gooide je geld in de auto maat, ging naar het postkantoor en als je nog tijd over had deed je even een bakje koffie. Of ging je naar de snackbar. Dat zijn we kwijt. In de zomer hebben we er niet zoveel last van, in de winter des te meer", aldus Dick van der Velde, bestuurslid van de Konink lijke Nederlandse Horeca afdeling Goes. Hij zou het 'verstandig' vin den als de gemeente nog eens met de ondernemers aan de Markt zou praten over het kort parkeren. Lunchcafé 't Stadhuis ziet met na me de oudere klanten niet meer te rugkomen. „Degenen die wat min der goed ter been zijn, zoeken el ders hun heil. Ze kunnen zich niet meer laten afzetten en vinden par keren bij de Albert Heijn te ver", zegt eigenaar Rob Spelier. Hij vindt dat de gemeente de verkeer de volgorde heeft gehanteerd: eerst de Markt afsluiten, dan pas al ternatieven aanbieden. Ook neemt de ergernis over wild parkeren en het crossen op het plein toe, constateren de onderne mers. „Mensen zetten hun auto nu met knipperende lichten op het plein. De ene parkeerwachter ziet het door de vingers, de ander geeft een boete", zegt coffeeshop houder Gerard Aarden. Hij heeft wel een oplossing voor al- Horecabedrijven zien hun inkom- sten, vooral in de winter, afne men. Ook zijn er klachten over het wild parkeren en het cros sen. Ie problemen: zorg aan de kant van de lichtpalen en het stadhuis voor een rij plekken waar je maxi maal een kwartier of half uur mag parkeren. En zet de rest van de Grote Markt af met hekken, zodat het afgelopen is met het crossen. „Goh, dat is nieuw", zegt wethou der Rinus Dieleman (CDA, stads ontwikkeling) in een reactie. „We zijn juist volop aan het kijken of het mogelijk is de Grote Markt vol ledig af te sluiten. Ik ben be nieuwd waar ze mee komen." Overigens juicht niet elke onderne mer een terugkeer van kort parke ren toe. „Ik heb het liever autovrij. Is dat scheuren voor de coffeeshop ook voorbij", zegt Marco van Oos ten van koffiewinkel Kaldi. door Melita Lanting DREISCHOR - Dat er wel belangstel ling zou zijn voor het eerste wijn feest, had Johan van de Velde wel verwacht. Maar dat het zo druk zou zijn, dat was toch wel een meevaller. Met glimmende ogen van plezier en met zweetdruppeltjes op het voorhoofd loopt hij af en aan met flessen wijn in het proeflokaal. Bil aan bil zitten de mensen de zes wijnen te proeven die zijn wijn huis De Kleine Schorre in Dreischor maakt.Niet alleen de mensen binnen in het proeflokaal drinken de glaasjes, ook buiten op het terrein wordt volop geproefd. Het wijnfeest heeft ook een heuse wijnkoningin. Charja Schouten uit Wolphaartsdijk heeft de eer om de eerste wijnkoninging te zijn. „Of ik de wijnen van dit wijnhuis aan hun smaak kan herkennen? Nee, dat nog niet. Maar dat komt nog wel." Haar taak zal vooral op het vlak van promotie liggen. Wat ze pre cies moet gaan doen weet ze nog niet. „Maar ik zal hier een paar keer aanwezig zijn bij presenta ties." Waarom juist Charja tot wijnko ningin is gekroond blijft in neve len gehuld. „Ik ben gekozen en hoe, dat is geheim." Een wijnach tergrond heeft ze in ieder geval niet. „Maar ik houd wel van wijn." Stan en Gonnie de Bakker uit het Zeeuws-Vlaamse Kloosterzande houden er in ieder geval ook van. Op vakantie gaan ze graag langs wijngaarden en wijnhuizen.Ze zijn speciaal voor het wijnfeest naar Dreischor gereden. „)e moet toch weten wat je eigen land te bie den heeft" MIDDELBURG - De treinen tussen Middelburg en Goes konden zon dagochtend enkele uren niet rij den door een ongeval. De strem ming begon rond negen uur en duurde ongeveer twee uur. Even na elf uur kwam het bericht dat de stremming voorbij was. Treinreizigers moesten volgens de Nederlandse Spoorwegen reke ning houden met ernstige vertra gingen. Die liepen op tot minstens een uur. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Een verslaggever van Omroep Zeeland moest straatinterviews maken voor de radio. Een oudere mevrouw met lieftallig hondje in Middelburg wilde hem wel even te woord staan. Na het beant woorden van een aantal vragen, wilde ze verder. Maar die verslag gever beet zich als een terriër vast in haar; hij wilde nog meer weten. Daar was het hondje van mevrouw het niet mee eens. 'Grr- rwrafwraf, klonk het, gevolgd door het geluid van scheurend ka toen. „Verdorie, mijn broek, haal die hond weg," riep de verslagge ver. Het behoeft geen uitleg dat het bijtende hondje, en reactie van de verslaggever de uitzen ding niet hebben gehaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51