e ■e S 34 5 N Zeilen hijsen of lekker relaxen PZC r OP PAD Fietsvoetveer M.P.S. Onrust In de zomermaanden vaart er een fietsvoetveer. Vertrek Burghsluis 9.30, Colijnsplaat 11.15, Zierik- zee 12.15, Burghsluis 13.45, Colijnsplaat 15.30, Zierikzee 16.30. Aankomst Burghsluis 17.45 uur. Kaartverkoop bij WV Zierikzee. Paardentram Een ritje van 20 minuten met uitleg over beziens waardigheden. Middelburg, Markt, 11.00-17.00 uur. Ontdek de Westhoek Fietstocht door het hart van de Westhoek. Westenschouwen, trampolinecentrum Wester- schouwen, vanaf 11.00 uur. Mondriaan rondwandeling Met een gids op ontdekkingstocht langs histori sche punten, bijzondere gebouwen en tastbare herinneringen uit de periode van Mondriaan, Toorop en Mezger. Opgeven bij WV-vestiging Domburg. Domburg, Schuitvlotstraat 32,13.30 uur. Argentijnse Tango Maak kennis met de Argentijnse tango in restau rant Paso Doble. Middelburg, Onder de Toren 1, 20.00-23.30 uur. (W)onderwaterwereld Kinderen vanaf 6 jaar gaan aan de slag met een schepnet. Aanmelden via 0118-582620. Oostkapelle, Terra Maris, 10.30-12.00 uur. K Internationaal Volksdansfestival Deze week bezoeken vele internationale volks dansgroepen Zeeland en treden op verschillende locaties op. Voor het volledige programma kijk op www.ivfb.nl. Beklimming Sint Lievens Monstertoren, ook wel de Dikke To ren genoemd. Zierikzee, Sint Lievens Monstertoren, 11.00-16.00 uur Zeiltocht Drie uur durende tocht met een historisch zeil schip op de Oosterschelde. Zierikzee, haven 't Luitje, 13.30-16.30 uur. Meezeiltochten Meevaren en meehelpen met het hijsen van de zeilen. Kaartjes zijn te koop bij het WV-kantoor aan de Nieuwe Haven in Zierikzee en aan boord van de Scaldis en Nieuwe Maen. Zierikzee, Nieuwe Haven, 14.00-17.00 uur. Rondvaart Crevelingenmeer Twee uur durende rondvaart op het Crevelingen meer met het party- en rondvaartschip Grevelin- gen. Kaartverkoop via VVV Schouwen-Duiveland. Brouwershaven, Haven Den Osse, 13.30 uur. Sleepnetvissen Rondvaarten met sleepnetvissen, waarbij een sleepnet over de bodem getrokken wordt, opge haald en wordt getoond wat er allemaal op de zeebodem leeft. Na afloop wordt alles terug in zee gegooid. Opgeven via 06-53225401. Breskens, Haven Westzijde, 09.00 en 10.30 uur. Zomermarkt Cadzand-Bad, Duinplein, hele dag Zomerweekmarkt Brouwershaven, centrum, 10.00-17.00 uur Voertour Kinderen kunnen op boerderij De Stelle eventjes in de klompen van de boer staan en de dieren voeren. Kaartverkoop via VVV Burgh-Haamstede, Renesse of Zierikzee. Ouwerkerk, Stelweg 3, 10.30 en 14.30 uur. Struisvogelboerderij Rondleiding op de struisvogelboerderij Monniken- werve. Sluis, Hogeweg 1,11.00 uur, 12.30 uur, 14.00 uur en 15.30 uur. Kijkje op melkveehouderij Bij Melkveehouderij De Blauwe Hoeve krijgen be zoekers uitleg over de melkrobots en de koeien en kalfjes. Retranchement, Braamdijk 21,11.00 uur. Portaal van Vlaanderen Een kijkje achter de schermen van het sluizen- complex en de havens. Terneuzen, Haven/Westsluis, 11.00 en 13.30 uur. Rondleiding op kaasboerderij Rondleiding door de boerderij De Vos met een hapje en drankje. Biervliet, Helenaweg 4, 11.00 uur. Zeeuws Planetarium 3D voorstellingen 14.00 uur: Zonnestelsel reis; Kaluoka'hina; Astro naut; 16.00 uur: Zonnestelsel reis; Origins of Life; Infini ty Express; 19.30 uur: Zonnestelsel reis; Infinity Express; The heart of the Sun; Kamperland, Haven 5. www.zeeuwsplanetarium.nl MUZIEK Red Monday Muziekfeest met dresscode rood. Vlissingen, Strandpaviljoen Kontiki, 21.00 uur. Zomeravondconcert De 22 meter lange Scaldis is in 1903 gebouwd onder de naam 'De Goede Verwi ting' en was oorspronkelijk een zeilvrachtschip dat bieten en aardappelen vervo^' Nu kunnen belangstellenden meevaren en meehelpen met het hijsen van de zej Even lekker op het dek in de zon liggen, kan natuurlijk ook. Kaartjes zijn aan b( te koop of bij VVV Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjelf Bram Beekman orgel)Charlotte Schoeters (so praan) en Evelien de Vries (klarinet) geven een concert. Vrouwenpolder, Gereformeerde Kerk, School straat 9, 20.00 uur. Rock Gino and the Bulldozeband speelt bekende roek- klassiekers. Domburg, grandcafé Markt Zes, 21.30 uur. Campinggasten zijn een volkje op zich. Daarom een spoedcursus camping cultuur. Vandaag aflevering één: het dagritme door Nathalie van de Zande Elke cultuur heeft zijn eigen activiteiten, gebruiken en ge woonten in het invullen van de dag en de campingcultuur is daar geen uitzondering op. Onervaren kampeerders kunnen op veel problemen en onbegrip stuiten als zij in hun onwetend heid proberen tegen dit ritme in te gaan. Daarom een kort overzicht van hoe de dag doorgaans besteed wordt op de camping. De ochtend dient op de camping in het algemeen voor het middag uur begonnen te zijn. Het precieze tijdstip van ontwaken is afhanke lijk van het aantal kinderen en de schaduwrijkheid van de stand plaats. Ochtendzon is namelijk ge nieten, maar dit zonnetje gericht op tent of caravan drijft de gemid delde kampeerder letterlijk de slaapzak uit. Kinderen hebben (vooral) 's morgens de neiging zo luidruchtig mogelijk te spelen, bij voorkeur met veel gekrijs en/of ra telend speelgoed. Wees gewaar schuwd. Brood voor het ontbijt dient bij voorkeur vers gehaald te worden bij de campingwinkel. Overgebleven familieleden zetten ondertussen koffie, koken eieren en dekken de tafel. Douchen kan in principe op ieder moment van de dag, maar houdt rekening met spitsuren en eventuele sluiting in verband met schoonmaak. Hierna volgt één van de belangrijk ste keuzes van de dag: op de cam ping blijven of niet? Indien er een dagtripje is gepland, is het een kwestie van caravan afsluiten, tent dichtritsen en wegwezen. Vergeet vervolgens niet de ritsen nog min stens drie keer te controleren; een dichte rits krijgt niemand open. Even een broodje eten in de schaduw. Kees en Gerrie Brand uit Stellendam zitten volledig in het campingritme.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36