Sport T 3® d door het water rijden' oppermachtig in Domburg Aart de With is polsstokrecord kwijt Chinezen hebben grootste en kleinste Gouden Chinezen snel op postzegel Adebayor niet weg voor 747 vol geld PZC Maandag 4 augustus 2008 31 foto Ruben Oreel Horses by the Sea De powerhorsecompetitie telt jaarlijks zeven wedstrijden, zes voorwedstrijden en een finale. De wedstrijd in Domburg was de derde in de serie. - Ze worden gehouden in Neder land en België. - De andere plaatsen waar de paarden kunnen worden be wonderd zijn Stuifzand, Alden Biesen (B), Duiven, Nagele, Bergschenhoek en Essen (B) - Als het aan supervisor Andrie de Buck ligt, krijgt Horses by the Sea volgend jaar weer een van de wedstrijden. Het publiek moet dan wel iets dichter bij de paarden kunnen komen. - Peter de Kam, voorzitter van het organisatiecomité, ziet een vervolg ook wel zitten. „Maar we laten het afhangen van de vrijwilligers. Zonder de in breng van die mensen ben je nergens." Horses by the Sea werd tijdens de vier dagen die het evene ment duurde bezocht door meer dan elfduizend toeschou wers. Niels Janse was de beste Zeeuw bij de tweespannen. De menner uit Zoutelande werd zevende. Bij de enkelspannen was Chris Provoost uit Meliskerke de bes te Zeeuw. Hij werd zevende. k Simon Lous uit Oostkapelle werd 31e. Er namen in deze klasse 36 combinaties deel. ner Simon Lous uit Oostkapelle. Vrijdag voelde de merrie er weinig voor om de hindernissen in de wa terbak te nemen. De dochter van Lous, als groom achter op de wa gen, moest zelfs afstappen en het beest voorzichtigjes aan het hal ster het water in leiden. „Dat kost te een strafpunt, maar als je hele maal niet het water in gaat word je gediskwalificeerd", motiveerde Lous de actie van zijn dochter. Bovendien maken zachte heel meesters stinkende wonden in de paardensport. Wie zijn paard zijn zin geeft, heeft weinig meer in te brengen en hoeft er in dit geval niet op te rekenen dat de viervoe ter ooit nog te water gaat. Lous: „Je moet je paard vertrouwen ge ven, maar toch een bepaald gezag opbouwen. Als je dat lukt, doet zo'n beest werkelijk alles voor je." Lous bleek die uitstraling op As- trid te hebben. Een dag na zijn eer ste tewaterlating was Astrid haar angst kwijt en deed ze zonder aar zelen wat van haar gevraagd werd. Het leverde haar niet de hoofd prijs op. Maar dat had Simon Louws ook niet verwacht. Hij neemt niet vaak aan de powerhor secompetitie deel. Alleen als er een wedstrijd dicht in de buurt is, is hij van de partij. Enkele jaren ge leden maakte hij in Veere zijn de buut met Astrid, Horses by the Sea in Domburg was zijn tweede wedstrijd. Paarden zijn zijn hobby, maar niet alleen trekpaarden. De Walchenaar heeft ook tuigpaarden en is al meer dan vijftig jaar actief in de ringrijderij. „Vorige keer ein digde ik als allerlaatste. Nu heb ik een paar combinaties achter me ge laten", lachte de voormalig mana ger bij waterschap De Zeeuwse Ei landen. „Er zit dus progressie in." Dat had ook te maken niet het af sluitende onderdeel van de power horsecompetitie, het défilé. Daarin zorgen de deelnemers dat ze zich zelf en de paarden zo fraai moge lijk uitdossen. Lous scoort daarin met zijn ingevlochten vos-merrie en de Zeeuwse klederdracht die hijzelf en zijn groom aan hebben buitengewoon hoog. De powerhor secompetitie is meer dan alleen keihard door het water rijden. M de beste. Daarmee gaf de ex-in woner van Nieuwland ook deze ze ges een Zeeuws tintje. Parcoursbouwer Bram Wattel stel de de ruiters met stevige en techni sche omlopen flink op de proef. Toch plaatste ruim de helft van de achttien combinaties in de klassie ke omloop van de klasse L zich voor de barrage. Met zijn foutloze rit en de snelle tijd van 32 secon den leek het voor Do Emalsteen met Seasite's Wispher kat in het bakkie. De Belg had echter buiten Jil Buijze met de merrie Dame Blance gerekend. In de hoogste ver snelling stuurde de stylist uit Baar land de met veel vermogen sprin gende Clinton-dochter in 31.41 naar de zwaar bevochten zege. In de L progressief leek het oranje erelint een prooi te worden voor Evelien Franssen met Dopharma's Iwellie. De amazone uit Son reed de Ladlco-afstammeling in 56.40 rond. Chris Boone bewees met de merrie Ultravox echter dat het nog sneller kon. In een bloedstollende rit stuurde de ruiter uit Aagtekerke de Wickenburgh-dochter in 55.72 seconden naar de finish. Ook op zondag bleek tegen Boone met Ultravox geen kruid gewas sen. In een spannende barage toon de de combinatie zich een fractie sneller dan Simone Hees uit Echt met Wicklow Casy. William Laarakkers schreef met Madermie het nationaal 1.30 op zijn naam. In de barrage toonde de international uit Ottersum zich ruim acht tellen sneller dan Den nis Evertse met Alex. Sandy den Exter haalde met Pasodoble in de de beslissende ronde een paal naar de bodem en eindigde als snelste vierfouter op de derde stek. Sandra van der Bijl uit Ooltgens- plaat schreef met Oxbow beide dressuurproeven Z2 op haar naam. In de eerste proef stuurde zij de Jazz-zoon naar 227 punten. Zij bleef daarmee Emmy Bouthoorn met Parlando tien punten voor. In de tweede proef liep de teller voor Van der Bijl op tot 218 pun ten. Tamara den Outer met Liber ty uit Aagtekerke eindigde met 208 punten op de tweede stek. Wilma Salm met Victoria en Chan- tal Nijpjes met Hexagon's Variety wisselden in de klasse Zi stuiver tje. Hij is zo sterk als een beer. Op die manier wil hij vermoedelijk laten zien dat als hij het kan, wij het zeker óók moeten kun nen. Maar het is soms echt moeilijk zijn tempo bij te houden." Feyenoord-speler Denny Landzaat over de nieuwe trainer, Gertjan Verbeek. In VI. „Als je zo blessuregevoelig bent, moet je iets anders doen, dammen misschien." Oud-atlete Ellen van Langen kampte in haar carrière met veel blessureleed. In Trouw. „Zonder Champions-Leaguevoetbal was ik nooit naar Eindhoven gekomen." Doelman Andreas Isaksson over zijn overstap van Man chester City naar PSV. In VI. „Gelukkig komen mijn spieren ook van pas bij het vissen." Turner Yuri van Gelder mag niet naar de Spelen en heeft daardoor alle tijd om te vissen. In AD Sportwereld Pro. „Ik verloor een schoen, voelde allemaal mensen boven en onder me, maar ik haalde de uitgang en ben voorover het trapgat in ge doken. Ik donderde naar beneden, maar kon opstaan en ging zo snel mogelijk naar buiten." NAC-speler Kees Kwakman was bij de nieuwjaarsbrand in Volendam in 2001. In VI. Als er een mogelijkheid is om een olympische marathon te win nen, is me dat meer waard dan vijf of zes miljoen dollar." Haile Gebreselassie in Het Nieuwsblad. Op de 45e editie van het Hollands Kampioen schap polsstokverspringen in de Zuid-Hollandse gemeente Vlist heeft Jaco de Groot uit Kamerik het Nederlands re cord van polsstoklegende Aart de With verbroken. De Groot sprong een afstand van 19,38 meter. Hiermee ver brak hij het 19 jaar oude re cord van 19,04 meter. Het zat er volgens een zegsman van de Polsstokbond Holland dik in dat het record verbroken ging worden, omdat sinds 2006 ook flexibelere alumini um stokken zijn toegestaan. De nationale ploeg van China voor de Olympi sche Spelen is er een van ui tersten. De equipe van het gastland herbergt de grootste en de kleinste sporter tijdens het evenement. Schoonspringster Ruolin Chen meet slechts 1,36 meter. Mocht zij tijdens de openings ceremonie in het olympisch stadion van Peking toevallig naast haar landgenoot Yao Ming lopen, dan is een ver schil van exact een meter zichtbaar. De ster van de Chi nese basketbalploeg lijkt met zijn 2,36 meter een reus naast Chen. RUG 1 De Chinese sporters die tij dens de Olympische Spe len in eigen land een gouden medaille veroveren, zullen hun beeltenis binnen twee da gen na hun triomf op een postzegel terugzien. Dat liet het Chinese persbureau Xin hua zaterdag weten. De postzegel worden uitgege ven vanaf 9 augustus, de eer ste officiële dag van de Spe len. Drie bedrijven in de om geving van Peking zullen de bijzondere zegels, met een fo to van de Chinese medaille winnaar, produceren en in de handel brengen. De mededeling van Emma nuel Adebayor dat hij nog een jaar bij Arsenal blijft, heeft bij manager Arsène Wenger voor grote vreugde gezorgd. De Fransman hoopt dat clubs als AC Milan en FC Barcelona de strijd om de handtekening van de spits uit Togo nu staken. „Zelfs als ze met een Boeing 747 vol met geld aan komen zetten, gaat hij niet weg", stelde Wenger. Adebayor, het afgelopen sei zoen goed voor dertig doel punten, speelt binnenkort met Arsenal in de voorronde van de Champions League te gen FC Twente. 100 Mark Ramprakash heeft in de sterke Engelse profcompeti tie zijn honderdste century (meer dan 100 runs) laten noteren. Hij is de eerste cricketer in tien jaar die dat is gelukt. De 38-jarige Ramprakash, die onder contract staat bij Surrey, bereikte de mijlpaal zaterdag in de countywedstrijd tegen York shire. Hij is de 25e speler in de geschiedenis die dit presteert. Graeme Hick was in 1998 de laatste. Ramprakash scoorde zijn eerste century in 1989 tegen Yorkshi re op het gras van het prestigieuze cricketstadion Headingley in Leeds. Bovendien heeft hij in zijn gehele carrière, die in 1987 op het hoogste niveau begon, meer dan 30.000 runs op zijn naam staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33