Sport Tennisster Van der Meet wint toernooi Roosendaal en oren open Hoogerland toont lef op nat parkoers Sébastien Loeb zegeviert in Rally van Finland Erwin Mesu valt buiten de top tien in Otterlo Marjet van der Graaff haalt eindronde niet Rina Lazonder wint Open NK bij de senioren 65+. Wonnink en Dirven sterkste krachtsporters Carmen de Ridder net niet op het podium Hoge klassering voor Lavrijssen in Jeugdtour Van Hartingsveldt wint toernooi Roosendaal Podiumplaats Kevin Spruijt Wielrenner uit Yerseke boekt in Haamstede tiende seizoenzege. PZC Maandag 4 augustus 2008 29 OTTERLO - Skeeleraar Erwin Mesu heeft in een wedstrijd van de na tionale competitie World on Wheels de twaalfde plaats ge haald. De Middelburger miste in Otterlo halverwege de koers de be slissende slag. De zege was voor Durk Fabriek uit Heerenveen. Niels Mesu reed bij de beloften naar de achttiende plaats. André van Espen uit Axel kwam in die ca tegorie op achterstand binnen. GOES - De uit Tholen afkomstige golfster Marjet van der Graaff is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de eindronde van het British Open in Sunningdale. Het toernooi het kader van de La- dies European Tour werd gewon nen door de Zuid-Koreaanse Ji-Yai Shin. Zij had 270 slagen nodig. De nummer twee, Ya-Ni Tseng uit Tai wan, gebruikte 273 slagen. door Jasper Harthoorn ROOSENDAAL - Het is tennisster An- gelique van der Meet (17) voor de tweede keer in haar carrière gelukt om een driesterren nationaal rang- lijsttoernooi op haar naam te schrijven. De speelster uit 's-Heer Abtskerke was in Roosendaal met 4-6 6-4 6-1 te sterk voor Kim Rus. Voor Van der Meet kwam de over winning als een verrassing. „Ik be gon niet al te best, maar ben lang zaam in het toernooi gegroeid." Pas toen de als eerste geplaatste 01- ga Kalyuzhnaya werd uitgescha keld, begon ze in haar kansen te ge loven. „De eerste rondes had ik wel verwacht te winnen, dat ben ik eigenlijk aan mijn ranking verplicht. Doordat Olga uit het speelschema wegviel, moest ik in de halve finale tegen Julia van Rosendaal en stegen mijn kansen aanzienlijk." Iers. De afgelopen jaren heb ik tij dens de voorbereiding nogal al wat blessures gehad, nu voel ik me topfit." Telussa is te spreken over de pas 21-jarige Mechelink, die tot en met het vorige seizoen steevast in de voorhoede speelde. „Tim heeft agressie in zijn spel en is behoor lijk snel. Het klopt dat hij fysiek in orde is en nog moet wennen aan het tempo. Maar hij is gedreven. Als Tim in zichzelf wil investeren, komt hij dit seizoen zeker aan zijn wedstrijden." Hoek oefent morgenavond op ei gen veld tegen Terneuzen. Die ploeg verpletterde in zijn eerste oe fenduel de Belgische provinciale derdeklasser Sint Kruis Winkel met 10-1. De zondag-tweedeklas- GOES - Jarno Wonnink en Richard Dirven van All Sports Body Gym in Middelburg hebben zaterdag in Heerlen de eerste wedstrijd 'Sterk ste Krachtsporters van Nederland' gewonnen. Tymen Gerestein en Ferdinand Vader, van dezelfde sportschool, eindigden als tweede. Teams uit Nederland, Polen en Oekraïne kwamen uit op onderde len zoals kogelstoten, boomstam tillen en auto over de kop rollen. GOES - Openwaterzwemster Car men de Ridder uit Koewacht is in Hoorn op de 5000 meter vrije slag als vierde geëindigd. Winnares werd Linsey Heister uit Bussum. Carmen de Ridders broer Niek haalde in dezelfde wedstrijd, Ter Rede van Hoorn, de zesde plaats op hetzelfde nummer. De zege ging naar Sebastiaan Reijnen uit Almere. Angelique van der Meet In de finale moest Van der Meet, de nummer 140 van de wereld ranglijst bij de junioren, vol aan de bak tegen 'hardhitter' Kim Rus, de oudere zus van topspeelster Aranx- ta Rus. „Kim speelde heel direct en ik had moeite met de harde bal len die ze sloeg. Doordat ik tacti- ser domineerde de wedstrijd vanaf de eerste minuut. In het bekertoernooi is Terneuzen twee weken later opnieuw de op ponent van Hoek. Telussa heeft niet overwogen het duel daarom te schrappen. „Nee, dat maakt toch niet uit. De ploeg die dinsdag (morgen) speelt, kan over twee we ken weer helemaal anders zijn." Het duel met HW24 was voor Mohammed Massini zijn laatste in het shirt van Hoek. De Belg kreeg van Telussa te horen dat de club niet verder met hem gaat. „Omdat we al meer van dat type midden velders hebben", zei de trainer. „Als er iemand bij komt moet zo'n jongen echt meerwaarde hebben. Dat was bij Massini niet het ge val." GOES - Birgit Lavrijssen uit Kapelle heeft in de 44e Internationale Jeugdtour rond Assen de tiende plaats behaald. De eindzege in de ze zesdaagse wedstrijd ging naar de Deense wereldkampioene tijdrijden Maria Grandt Petersen. Lavrijssen legde de basis voor haar hoge klassering in de tijdrit. Daar in werd ze elfde op veertig secon den van Grandt Petersen. Er reden 91 juniorvrouwen mee. GOES - Op het driesterren natio naal ranglijsttoernooi in Roosen daal heeft Suzanne van Hartings veldt het vrouwendubbel gewon nen. Met haar partner Susanne Trik ver sloeg de tennisster uit Goes in de finale het duo Kim Rus en Femke Strijbis. De winnaressen hadden drie sets nodig (6-3 6-7 6-3) om de zege binnen te slepen. scher ben gaan spelen, kon ik het spelbeeld omdraaien. Ik heb zo veel mogelijk de snelheid uit haar spel gehaald." Het was voor Van der Meet de tweede keer dat ze een driesterren- toernooi op haar naam schreef. In januari van dit jaar was ze de sterk ste in Amsterdam. Succes was er ook voor Rina La- zonder. De 67-jarige speelster uit Vlissingen pakte in Hoofddorp de Open Nederlandse titel in het vrouwenenkelspel bij de senioren 65+. Lazonder won in de finale van het ITF-ranglijsttoernooi met 6-4 3-6 en 6-1 van Marijke ter Heerdt uit Alkmaar. Het was niet haar eerste triomf tijdens een na tionale titelstrijd. Twee jaar gele den was Lazonder in dezelfde cate gorie ook al de winnares op het NK Indoor. |T1 Angelique van der Meet wint voor de tweede keer een drie sterren nationaal ranglijsttoer- nooi. Rina Lazonder pakt de zege op het Open NK voor veteranen. GOES - Motorcrosser Kevin Spruijt uit Meliskerke is in het Oost-Vlaamse Deftinge op de der de plaats geëindigd tijdens een wedstrijd van de Belgische Motor cross Liefhebbers Bond. In de eer ste manche werd de Yamaha-cou- reur derde en in de tweede man che tweede. Hij kwam daardoor in punten gelijk met één van zijn grootste concurrenten, de Belg Nick Vandenbergh. Beide man ches werden gewonnen door gast- rijder Jens Getteman. Bij de experten-A - veteranen - was een zevende plaats weggelegd voor Peter Maranus uit Aagteker- ke. In de manches legde de Hon- da-rijder beslag op de zevende en zesde plaats. Winnaar werd dubbe le manchewinnaar Dirk Debie. door Roeland van Vliet HAAMSTEDE - Dat hij eigenlijk iets te goed is om amateurcriteriums te rijden, bewees Johnny Hooger land zaterdag in Haamstede. De wielrenner dubbelde in zijn eentje bijna het peloton. Het zou zijn tiende seizoenszege extra cachet hebben gegeven. De 25-jarige coureur van Van Vliet-EBH Elshof maakte slim ge bruik van de regenbui die rond ze ven uur over de Kop van Schou wen trok. Als één van de weinigen durfde Hoogerland vol door te trekken over de natte wegen en in de gladde bochten. Al in de derde ronde - met nog 29 omlopen van 2,5 kilometer te gaan - reed hij weg uit het peloton, samen met Bredanaar Ricardo van der Velde. Maar de 21-jarige zoon van oud prof Johan van der Velde kon maar vier rondes aanklampen. „Het was goed dat Ricardo mee zat", zei Hoogerland na afloop, „maar hij kon geen tempo hou den. In de bochten moest hij regel matig uitsturen, terwijl ik ze ge woon goed kon blijven aansnij den. Toen ben ik maar alleen door gegaan." De vraag was toen alleen nog maar: slaagt de Bevelander erin de rest te dubbelen? Aanvankelijk lag hij daar namelijk voor op koers. In elke ronde pakte hij een hap secon- JYVASKYLA - Sébastien Loeb heeft voor het eerst in zijn loopbaan de rally van Finland gewonnen. De Franse coureur eindigde gisteren in Jyvaskyla met negen seconden voorsprong op zijn Finse rivaal Mikko Hirvonen. De Australiër Chris Atkinson werd derde. De Finse rally ontbrak nog op de indrukwekkende palmares van viervoudig wereldkampioen Loeb. Slechts acht niet-Finnen wisten in 58 edities de Finse race te winnen. Het is een van de snelste parkoer sen uit het wereldkampioenschap. den op de snel uitdunnende groep achtervolgers. Na veertig kilome ter, halverwege de wedstrijd, had hij al een marge van twee minu ten. Hoogerland: „Het zag er alle maal heel simpel uit, maar dat was het met die wind en regen niet. Ik was heel blij met de banden die ik van de ploeg heb meegekregen." Toch reed hij een keer lek. „Toen was er wel even paniek", bekende hij. Maar hij was snel bij de jury wagen, waar hij een wiel kon wis selen. Vervolgens mocht hij in het volgende rondje zijn koppositie weer innemen, omdat alle renners bij hun eerste materiaalpech recht hebben op één ronde vergoeding. Hoewel Hoogerland even uit zijn ritme was, bouwde hij in het ver loop van de wedstrijd zijn voor sprong alsmaar uit, tot maximaal 2.47 minuten. Op dat moment kon hij de staart van het peloton al zien. Maar de coureur nam geen onnodige risico's meer. Na tachtig kilometer kwam hij met een grote glimlach en tien vingers in de lucht over de meet. Achter hem werd Martijn Simons uit Roosendaal tweede. Hij was weggereden bij de andere achter volgers. Wally Buurstede uit Sint Willebrord kwam tien seconden la ter als derde over de meet, vlak voor Ricardo van der Velde. I** Johnny Hoogerland staat op tien seizoenzeges. De 25-jarige wiel renner uit Yerseke is heer en meester in de Ronde van Burgh-Haamstede. Loeb boekte in Finland zijn zesde overwinning. Eerder won hij dit seizoen in Monte Carlo, Mexico, Argentinië, Italië en Griekenland. Dankzij die zesde seizoenszege, zijn 42e in totaal, komt de 34-jari- ge Citroënrijder heel dicht bij de leider in het wereldklassement, Fordrijder Hirvonen. De Fin heeft 67 punten, Loeb 66. De volgende rally is in Duitsland in het weekeinde van 15 augustus. Daarna volgen nog de races in Nieuw-Zeeland, Spanje, Frankrijk, Japan en Wales. Johnny Hoogerland durft in de natte bochten vol door te trekken. Hij wint met ruim verschil de Ronde van Burgh-Haamstede. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31