Sport De André Agassi van Zeeland Hage laat Boot in het stof bijten Artsenprakijk Riethoven Cricketers van Oranje houden hoop op WK Rogier van Housselt bereikt drie finales in twee plaatsen. Motorcrosser uit Goes pakt in Wemeldinge dagzege in MX 2. w PZC Maandag4augustus2008 I 27 Wijngaardstraat 37 Goes T (0113) 223 999 www.biomedischcentrum.com Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl Orthomoleculaire KANKERTHERAPIE Sterke gezondheid en immuun ondersteunende therapie bij kanker. Bekende HCG GEWICHTSVERLIES THERAPIE met groot succes, en een sterk verbeterde gezondheid. Deelvergoeding zorgverzekeraars. BELFAST - Het Nederlands cricket- elftal houdt hoop op deelname aan de eindronde van de Twen- ty20 World Cup 2009 in Londen, de tweede editie van het WK met korte, spectaculaire wedstrijden van maximaal twintig overs. Oran je bereikte tijdens de kwalificatie in Belfast als groepswinnaar de hal ve finale. Een zege daarin tegen Schotland betekent volgend jaar een plek tussen de grote testlan- den. Nederland kwam, na de winst op Kenia en het verlies tegen Canada, gisteren zelf niet in actie maar pro fiteerde van het resultaat van bei de concurrenten. Doordat de Keni- anen de Canadezen versloegen met vier wickets, kwamen alle drie teams in poule B uit op twee winstpunten. Nederland werd eer ste door een veel betere 'run-rate', Kenia ging mee naar de halve eind strijd. De Schotten vormen vandaag de volgende, wellicht laatste horde. Het slotduel in groep A tussen Ier land en Bermuda werd gistera vond na een lange regenpauze in gekort tot 9 overs. De gastheren ze gevierden maar net. Het verschil was, na het nodige rekenwerk (D/L-methode), maar vier runs. De verrichtingen aan bat waren pover: 43/7 tegen 41/8. Rogier van Housselt speelde dit weekeinde drie finales op Walcheren: twee in Vlissingen, één in Domburg. Hij won er eentje. foto's Ruben Oreel door Sven Bakker VLISSINGEN - Rogier van Housselt werd door de moeder van één zijn tegenstanders vergeleken met André Agassi. Kaalgeschoren kop, halflange broeken en een energie ke uitstraling op de baan: kenmer ken van Agassi én van Van Hous selt. De tennisser uit Oost-Sou burg deed de afgelopen week mee aan twee toernooien: het Badgas- tentoernooi in Domburg en het Schuitema Makelaars Open Schel- de-toernooi in Vlissingen. In to taal bereikte hij drie finales, waar van hij er één winnend afsloot. Op tennisclub De Schelde pakte hij de titel in de derde categorie van het mannenenkelspel. Met tweemaal 6-4 versloeg hij een goe de bekende: Michel Kokelaar. Met hem speelde Van Housselt afgelo pen jaren in de districtscompetitie samen. „Toch hebben we in al die jaren maar één keer tégen elkaar gespeeld", zei Van Housselt. „Dat was anderhalf jaar geleden bij het Walchers Open. Stond ik 7-0 voor, kwam Michel nog terug tot 7-7." Van Housselt en Kokelaar speel den eerder op de dag ook al tegen elkaar, in het gemengddubbel 3. In die partij was er succes voor Koke laar, die met Marjolein Meulen- berg met 6-7 6-3 6-4 van Van Housselt en Nancy Baecke won. Bij het Badgastentoernooi speelde Rogier van Housselt samen met lo cal hero Micha Bernard, in het mannendubbelspel. De beste pres tatie leverden Van Housselt en Ber nard in de halve finales waarin zij tienvoudig 'Badgastenkampioen' Ben Spee en zijn dubbelpartner Oscar Jabobs klopten: 6-4 3-6 en 6-4. In de finale stonden Van Housselt en Bernard tegenover twee op en top gemotiveerde Duit sers. Deze Daniel Schillings en Rogier van Housselt wint in Vlis- singen de 3-finale van Michel Ko kelaar. De gemengddubbelfinale verliest hij, evenals het mannen- dubbel in Domburg. Tim Hörath wonnen de eindstrijd uiteindelijk met 6-3 en 6-4. Schil lings won zaterdag ook al het en kelspel. De 30-jarige Duitser uit Meuss is al jaren de te kloppen man in Domburg en werd ook dit jaar weer gekroond tot 'Meister'. Met 6-1 en 6-1 veegde hij plaatsge noot Daniel Wibowo (31) van de baan. Het vrouwendubbel in Domburg kwam op naam van Esther Ven- drik en Marjolein Meulenberg, die het hele toernooi in drie partijen drie games verloren. Ze wonnen gisteren bovendien het vrouwen- dubbel 3 bij het Open Schel- de-toernooi in Vlissingen. Met 6-4 4-6 6-3 werden Nadine Hillebrand en Anneke Hoogesteger verslagen. door Herman Heuvink WEMELDINGE - Onder goede weers omstandigheden werd zaterdag op het circuit aan de Oude Polderweg in Wemeldinge een motorcross wedstrijd afgewerkt. De cross telde niet alleen mee voor het kampioen schap van het district West, maar ook voor het clubkampioenschap van MC De Sproeier. 's Morgens lag het circuit er nog prima bij, maar bij de laatste wed strijd voor de pauze kwam het tot een fikse stofontwikkeling. Met na me de drukbezette MX 2-klasse on dervond daarvan hinder. Tijdens de pauze werd met succes aan de baan gewerkt om dit te beteugelen. In de eerste manche bij de MX 2 was het stofhappen. De als een ko meet vertrokken Stefan Hage liet zich echter niet van de wijs breng en. Onbedreigd reed de zestienjari ge KTM-crosser uit Goes naar de overwinning. De favoriet voor de hoofdprijs, Mark Boot, kwam daar entegen door een mindere start midden in het stof terecht. „Ik zag helemaal niets", zei de coureur uit Burgh-Haamstede. Het zicht werd beter toen het veld uit elkaar werd geslagen en door de stevige wind. Boot moest hard knokken om zich naar voren te rij den. Tot de vierde plaats ging dat vrij snel, maar daarna stuitte hij toch op grote tegenstand. Het duur de vrij lang voordat hij Marco Pen- nings wist te verschalken. Hij moest zich tevreden stellen met de derde plaats, omdat de sterk rijden de Freek Filius hem nog net bij de fmishvlag voorbleef In de tweede manche bracht Boot orde op zaken. Hij won met ruime voorsprong. Hage liet zich de dag winst niet ontglippen en werd in deze heat knap tweede voor Pen- nings en Filius. In de MX i-klasse konden Marco Oreel uit Oost-Souburg en Ronald Melse uit Meliskerke niet verhin deren dat de dagzege naar Mark Reym uit Zevenhuizen ging. Ook zijn plaatsgenoot Breedijk bleef de beiden Zeeuwen voor. Wel pakte Oreel in de tweede manche kopstart, maar hij eindigde net als in de eerste manche op de derde plaats. Vooral in het tweede gedeelte van de manche kreeg hij last van pijnlij ke onderarmen. Waarschijnlijk nog een uitvloeisel van de wed strijd in Aagtekerke daags daar voor. In beide manches werd hij ge volgd door een stevig balende Mel se. „Ik voelde dat ik op bepaalde stukken sneller was, maar op deze snelle maar ook wat smalle baan is het moeilijk passeren." Bij de veteranen was Kees den Dek ker in beide manches de snelste. Hij finishte voor Ron Bos en Ben Verschoor. Bij de 65 cc troefde Nancy van de Ven uit Vlissingen alle mannelijke rijders af door beide manches met overmacht te winnen. Nancy van de Ven won in de 65cc grote wielen beide manches met overmacht. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29