Feyenoord Felipe Massa kan wel door de grond zakken Over twee weken is Federer officieel onttroond m Defensieve onrust leidden ondergang Rotterdammers in. Nicolas Anelka legt Milan op de pijnbank Eerste goal Huntelaar is goed voor de winst Eneco Tour heet vanaf 2009 Benelux Tour Invaller voorkomt nederlaag voor PSV Servais Knaven mist zege door glijpartij Manchezege De Reuver bij rentree in Lommei Heikki Kovalainen wint zijn eerste Grand Prix met enig geluk. Spanjaard Nadal laat nummer-éénnotering nog even liggen. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Dat Gertjan Verbeek bij Feyenoord de nieuwe eindver antwoordelijke is, kan in Rotter dam en omstreken niemand zijn ontgaan. In ruim een maand tijd heeft hij zijn stempel al op de club gedrukt, met flinke verbouwingen in het stadion en intensievere trai ningen. Het grootste probleem is voorlopig dat er op het veld nog bijzonder weinig van de verande ringen is terug te zien. Dat gege ven werd gisteravond nog eens be nadrukt door Celtic: 1-3. Ondanks de tweede nederlaag op rij op het eigen jubileumtoernooi, waardoor Feyenoord als laatste ein digde, blijft de coach optimistisch gestemd. „Want de spelers die straks terugkomen maken deze ploeg alleen maar sterker." Daar valt geen speld tussen te krij gen, want met onder anderen Roy Makaay, Jonathan De Guzman, Jon Dahl Tomasson, Karim El Ahmadi en Kevin Hofland zal Feyenoord er ongetwijfeld op voor uit gaan. Wat ervaring betreft, maar ook in fysiek en voetballend opzicht. De duels met Borussia Dortmund en Celtic tijdens het jubileumtoer nooi van de Rotterdamse club maakten echter vooral duidelijk dat er dit seizoen niet te veel mag gebeuren met de beoogde basiself van Feyenoord. Bij blessures zijn adequate vervangers nauwelijks voor handen. Michael Mols, de 37 al ruim gepasseerd, heeft zijn bes te tijd gehad, terwijl talenten als Leroy Fer en Georginio Wijnal- dum nog moeten groeien. Danny Buijs komt tekort en zorgt net als de centrumverdedigers Serginho Greene en André Bahia vaker voor onrust dan voor defensieve zeker heid. Tegen Celtic stond het centrale duo aan de basis van een razend snelle en beslissende 2-0-achter- stand. Eerst ging Greene knullig onder een lange bal door, waarvan Giorgos Samaras dankbaar gebruik |*R| Feyenoord wordt laatste op het eigen jubileumtoernooi. Na de 2-1-nederlaag tegen Borussia Dortmund is ook Celtic te sterk: met 3-1. maakte (0-1). Nauwelijks een mi nuut later moest Bahia in de lucht zijn meerdere erkennen in Jan Vennegoor of Hesselink (0-2). Na een korte opleving van Feyenoord schoot de Oranje-international ook nog de derde Schotse treffer achter doelman Sherif Ekramy (0-3)- Die tussenstand kwam de spelers van het jarige Feyenoord na 45 mi nuten op een fluitconcert van de eigen aanhang te staan. Verbeek bracht Ron Vlaar en Wijnaldum voor Buijs en de tegenvallende Lui- gi Bruins. De trainer zag vervol gens hoe Fer knap de 1-3 binnen schoot en Wijnaldum tot twee keer toe van dichtbij verzuimde er 3-2 van te maken. De nederlaag kon daardoor niet iets draaglijker worden gemaakt. De komende weken zal Verbeek vast blijven houden aan zijn filoso fie, waarin krachttraining een pro minente rol inneemt. „Daarmee creëer je betere voorwaarden om minder snel geblesseerd te raken. Voetbal is een krachtsport en je wordt niet alleen van positie- en partijspellen beter. Als een speler die krachttrainingen niet ziet zit ten, houdt hij zichzelf voor de gek. Ik ben geen motivator maar pro beer mijn spelers te inspireren. Het is aanhaken of afhaken. Wie niet mee wil, kan een andere club zoeken." Tottenham wint toernooi Tottenham Hotspur wint het ju bileumtoernooi van het hon derdjarige Feyenoord. Na de 2-0-zege op Celtic verslaat de Engelse club ook Borussia Dortmund: 3-0. De Braziliaanse doelman Heu- relho Comes gaat bij de Spurs dus verder waarmee hij bij PSV vertrok: de nul houden. Eindstand: 1. Tottenham Hots pur 2-6 (5-0); 2. Celtic 2-3 (3-3); 3. Borussia Dortmund 2-3 (2-4); 4. Feyenoord 2-0 (2-5). In de vier ontmoetingen deze voorbereiding met profclubs heeft Feyenoord nog niet ge wonnen. Real Mallorca (0-2), FC Dord recht (1-1), Borussia Dort mund (1-2) en Celtic (1-3) hiel den Feyenoord eronder. MOSKOU - AC Milan heeft gisteren tijdens een vriendschappelijk toer nooi in Moskou een pijnlijk pak slaag gekregen van Chelsea. De En gelse ploeg won de wedstrijd om de derde plaats van de Railway Cup met 5-0. De Franse aanvaller Nicolas Anelka was de beul van de Italianen, hij maakte vier doelpun ten. De andere treffer kwam van Frank Lampard. Clarence Seedorf viel na rust in bij Milan. SUNDERLAND - Ajax heeft gisteren het Britse trainingskamp afgeslo ten met een zege op Sunderland (0-1). Klaas-Jan Huntelaar maakte in de 54e minuut het doelpunt, zijn eerste in de voorbereiding. Mi- ralem Sulejmani debuteerde even later. Hij is genezen van een knie blessure. Ajax vervolgt de oefen campagne komend weekeinde te gen Arsenal en Inter tijdens het ei gen Amsterdam Tournament. RIJSWIJK - De wielerkoers Eneco Tour gaat vanaf 2009 over in Bene lux Tour. Dat maakte de Stichting Ronde van Nederland gisteren be kend. De stichting en sponsor Ene co gaan na zeven jaar uit elkaar. De organisatie hoopt in het najaar een nieuwe sponsor te presente ren. De laatste Eneco Tour wordt van 20 tot en met 27 augustus gereden, met Terneuzen als etappeplaats. LISSABON - PSV heeft zaterdag een nederlaag in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Sporting Portugal kort voor tijd voorkomen. De 18-ja- rige invaller Stijn Wuytens maakte in de 88e minuut gelijk: 1-1. Simon Vukcevic bracht de Portugezen al na zes minuten op voorsprong. PSV vervolgt de voorbereiding woensdag met een wedstrijd tegen Newcastle United; drie dagen later treft het Everton. PZC Maandag 4 augustus 2008 25 BOCHUM - Wielrenner Servais Kna ven heeft gisteren door tegenslag de zege gemist in de Sparkassen Giro. De Nederlander van Team Columbia ging aan de leiding, maar kwam in de laatste bocht ten val op het door regen glad gewor den parkoers. Nadat Knaven was opgekrabbeld, ging hij opnieuw onderuit. Uiteindelijk kwam hij lo pend over de finish. De Duitser Eric Baumann profiteerde en won. LOMMEL - De Spaanse motorcros ser Jonathan Barragan heeft giste ren in Lommei de Grote Prijs van België gewonnen. Het was de elfde wedstrijd in de WK-reeks. De Ne derlander Mare de Reuver won de eerste manche, maar kon de eind zege vergeten na een fout in de tweede. De Reuver zat eerder dan verwacht weer op de motor nadat hij medio juli op hetzelfde circuit een bot in zijn voet had gebroken. door Paul Zweverink BOEDAPEST - Heikki Kovalainen wist het. Hij had zijn zege op de snoeihete en stoffige Hungaroring mede te danken aan de ontplofte motor van Felipe Massa. Dus zei hij het ook. „Ik voel mee met Mas sa, maar toch ben ik heel gelukkig met mijn eerste zege in een Grand Prix." Kovalainen gaf met zijn wat gelukkig behaalde overwinning een perfect antwoord op het ver trouwen dat McLaren in hem had gesteld. De teamleiding had de Fin een paar dagen geleden net con tractverlenging aangeboden. Dat pech en geluk heel dicht bij el kaar liggen, zeker in de wondere wereld van de Formule 1, bleek maar weer eens in Boedapest. Al les wees tot gistermiddag twee uur op een herhaling van de laatste twee races. Dus met Hamilton als een koning in de overwinningsze tel. Hij was weer eens snel in de kwalificatie, wat hem zijn tiende pole opleverde. Maar zelfs dat is geen garantie voor succes. Eerst zag hij Massa flitsend voorbijko men in de eerste bocht, vervolgens klapte zijn voorband in bocht vijf Dat werd een terugval naar plek tien en even leek het erop alsof de jonge Brit buiten de punten zou vallen. Uiteindelijk werd hij nog vijfde. Dan het drama rond Felipe Massa. De Braziliaan liet zien de voor naamste belager van Hamilton te zijn met een majestueuze start. Dat was een staaltje racen van de bovenste plank. Vanaf de derde plaats pakte hij Kovalainen al na tien meter en passeerde vervol gens gewaagd, maar ijzersterk bui- Drie rondes voor het einde koerst Felipe Massa op de winst af in de GP van Hongarije. Hij blaast zijn motor echter op en Heikki Kovalainen profiteert. tenom Lewis Hamilton. Even dreigde een crash, maar de Brit koos eieren voor zijn geld en gaf ruimte. En daar ging Massa, onge naakbaar naar het scheen. De pit stops waren in orde, de voor sprong na de klapband van Ha milton bijna vijftien seconden ten opzichte van Kovalainen. Niets leek een Braziliaanse zege in de weg te staan. „Ik kon mijn motor sparen, hoefde niet op de limiet te rijden om mijn voorsprong vast te houden", zei Massa. En toen kwam die plof, met nog drie ron den te gaan. „Dan zak je door de grond, ik had het even te kwaad met die situatie. Ik had de leiding in het kampioenschap weer kun nen overnemen. Maar ja, dit hoort allemaal bij deze sport." Wat overeind blijft na het bloedhe te weekeinde Hungaroring is dat de titelstrijd ongemeen spannend blijft. Met Lewis Hamilton (62), Ki- mi Raikkönen (57) en pechvogel Felipe Massa (54) nog steeds met z'n drieën in de 'driver's seat'. zo'n lange tijd en met zo'n over macht. De laatste twee jaar won Federer steeds drie Grand Slams, tien keer achtereen bereikte hij de finale van een 'major', tot daar dit jaar een eind aan kwam. Federer leed in 2008 al tien nederlagen, waarvan vier tegen Nadal. Zelfs in zijn achtertuin, Wimbledon, was Federer niet veilig. Hij stond op het punt het record van Björn Borg, vijf titels op rij, scherper te stellen toen de Spanjaard hem in vijf sets versloeg. Sinds die drama tische nederlaag op Wimbledon, is Federer de weg helemaal kwijt. Bij het Masters Series toernooi van Toronto verloor hij al in de eerste ronde van 'nobody' Gilles Simon uit Frankrijk. In Cincinnati ont snapte hij in zijn eerste partij aan een debacle tegen Robby Ginepri, voordat Ivo Karlovic hem naar huis serveerde. Het was de fatale nederlaag voor de num mer-één-positie. Federer levert zo veel punten in dat Nadal hem zelfs zonder te spelen voorbij steekt. Nadal was een tevreden man na zijn machtsovername. „Ik ben blij, hier heb ik de afgelopen drie jaar voor gevochten. Alhoewel ik als nummer twee ook tevreden was, want ik won veel toernooien. Maar natuurlijk was de eerste plek een doel en ik ben erg blij dat ik deze behaald heb." Nadal wordt de 24e speler in de historie die de ATP-ranking aan voert en de derde Spanjaard na Carlos Moya (1999) en Juan Carlos Ferrero (2003). Rafael Nadal Roger Federer door Gertjan van Geen DEN HAAG - Voor de buitenwereld was het al bijna niet meer te ver klaren. De man die de nummer één van de wereld keer op keer ver sloeg en voor het eerst in 28 jaar de titels op Roland Garros én Wimbledon in één seizoen opeis te, was officieel niet 's werelds bes te tennisser. Over twee weken komt daar een eind aan. Dan lost Rafael Nadal na 237 weken heer schappij Roger Federer af als ko ning van het tennis. De Zwitser stond op één sinds fe bruari 2004. Niemand heerste ooit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27