Sport sporters parten BenZeker.nl Cerco Schroder laat toppaard Eurocommerce Berlin thuis Oefenzeges hockeyploegen Tstkintj 2002 CAS: uiterlijk woendag uitspraak over Messi De goedkoopste autoverzekering van Nederland? Trainingskamp in Korea was niet voor iedereen een succes. Vrouwen verslaan Nieuw-Zeeland, mannen langs China. Bondscoach Rob Ehrens respecteert keuze van springruiter. Sporttribunaal buigt zich ook over deelname tennisser Schüttler. Atleet Bolt krijgt groen licht voor 100 en 200 nieter PZC Maandag 4 augustus 2008 23 door Robert-Jan Friele en Edward Swier PEKING/CHUNCHEON - Het trainings kamp van een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg in Zuid-Korea is niet door iedereen als een succes ervaren. Het slechte weer speelde de sporters in Chun- cheon parten. De stad in het noorden van Zuid-Korea werd door sportkoepel NOCNSF als olympische trai ningslocatie uitgekozen. Sporters zouden daar in een vergelijkbaar klimaat als Peking kunnen bijko men van hun jetlag en beter accli matiseren. Uit een eenvoudige zoektocht op het internet blijkt echter dat juli en augustus Chun- cheons natste maanden zijn. De roeiers, die gisteravond in Pe king arriveerden, troffen het daar om helemaal niet met het weer in Chuncheon. Door hevige regenval en mist moesten trainingen enkele keren worden uitgesteld of afgebro ken. Eén dag konden de roeiers he lemaal het water niet op. Nadat als gevolg van de vele regen een stuwdam automatisch was opengegaan, ontstond bovendien stroming in het water waarop de roeiers voeren. Dat maakte trainin gen lastig, omdat geklokte tijden daardoor onbetrouwbaar werden. De slechte omstandigheden duur den ongeveer een week. Net toen de roeiers zich zorgen begonnen te maken over een mislukt trainings kamp, klaarde het weer op. Ook de honkballers ondervonden problemen met het weer. In de week dat ze in Chuncheon verble ven, stond hun trainingsveld enke le malen blank. Bondscoach Ro bert Eenhoorn zag zich gedwon gen een training te schrappen en er eentje indoor af te werken. Bo vendien werd een oefenwedstrijd tegen een Zuid-Koreaans politie team afgelast. Na de goeddeels ver regende Haarlemse Honkbal Week (half juli) kon dat er eigenlijk niet meer bij. Niet alle Nederlandse sporters kozen voor hun voorbereiding in Chuncheon. De Nederlandse zwemmers arriveerden gisteren in Peking na een verblijf van drie we ken in Hongkong. De zwemploeg testte de trainingslocatie in Zuid- Korea vorig jaar augustus, maar keurde deze af! Dat was mede van wege het te grote verschil in kli maat met Peking. Namens NOCNSF was oud-atleet Marti ten Kate de 'locatiemanager' in Chuncheon. Hij had niets ge- Ten Kate: 'Het werd door sommigen al een mini- olympisch dorp genoemd' merkt van ontevredenheid bij spor ters vanwege het slechte weer. „Honkballers gaan daar heel nor maal mee om. In Nederland wordt ook wel eens een wedstrijd afgelast vanwege de regen." Ten Kate vindt het gezamenlijke trainingskamp een succesvol expe riment. Hij verwelkomt de komen de dagen ook nog triatleten en mountainbikers in Chuncheon. Ten Kate: „Vooral de hele interac tie vind ik zeer geslaagd. Het is leuk een eetzaal vol oranje-wit blauw geklede atleten, met begelei ders wel no man, te zien zitten. Het werd door sommigen al een mini-olympisch dorp genoemd." Storm, regen en tyfoons tijdens Spelen Nu de smog boven Peking lijkt te zijn verdwenen, dient zich een ander probleem aan in de Chinese hoofdstad. Meteorologen voorspellen op de openingsdag van de Olympische Spelen (vrijdag) storm en hevige regen buien. Andere olympische steden als Hong Kong, Shanghai en Qingdao krijgen volgens de voorspellingen tijdens de Spelen mogelijk te maken met ty foons. PEKING - De Nederlandse hock- eysters hebben zaterdag in Peking een oefenwedstrijd tegen Nieuw- Zeeland met 3-0 gewonnen. Ellen Hoog, Eefke Mulder (strafcorner) en Marilyn Agliotti waren trefze ker voor de ploeg van Mare Lam- mers. De hockeysters speelden op het of ficiële trainingscomplex in Peking, waar volgende week de Olympi sche Spelen beginnen. De weers omstandigheden in de Chinese hoofdstad waren volgens teamma nager Sandra le Poole goed. „Bij de warming-up was het nog bloedheet, maar tijdens de wed strijd werd het al gauw wat frisser. Bovendien speelden we onder een strakblauwe lucht, dat is wel uniek in Peking." Oranje oefent woensdag nog te gen Groot-Brittannië. Ook de hockeyers hebben zater dag een oefenwedstrijd gewon nen. Hun tegenstander was Chi na. In het olympische hockeysta- dion in de hoofdstad waren de mannen van bondscoach Roelant Oltmans met 4-1 te sterk voor het gastland. De wedstrijd duurde drie keer twintig minuten en was voor bei de ploegen vooral bedoeld om te wennen aan het veld. Volgens teammanager Robert van Maasak ker beviel het Chinese kunstgras goed. „Ik heb niemand horen kla gen", aldus de manager. Vandaag speelt Oranje opnieuw een oefenwedstrijd, dan tegen Nieuw-Zeeland. VELP - Bondscoach Rob Ehrens heeft een dag voor het vertrek naar Hongkong ermee ingestemd dat Gerco Schroder op de Spelen start met Eurocommerce Monaco. De Twentse springruiter laat der halve zijn toppaard Berlin thuis. Met deze schimmelhengst maakte hij wel deel uit van de gouden EK- en WK- equipe. „Laat ik voorop stellen dat beide paarden in uitstekende vorm verke ren. Toch geeft Gerco de voorkeur aan Monaco en dat gevoel dien ik te respecteren. Wie ben ik om te gen het gevoel van de ruiter in te gaan", zei Ehrens retorisch. Hij zag het miljoenendier Okidoki ook al afvallen door de beenbreuk van Albert Zoer. Bovendien bleek Jeroen Dubbeldam, die een combi natie vormt met BMC Up and Down, niet op tijd fit. Ehrens houdt echter vertrouwen in zijn ploeg met Angelique Hoorn (Blau- wendraad's O'Brien), Vincent Voorn (Audi's Alpapillon Arma- nie) en Mare Houtzager (Opium VS). Cerco Schroder laat zijn toppaard Eurocommerce Berlin achter in Neder land. Hij rijdt in Hongkong op Monaco. foto Robin Utrecht/ANP MADRID - Het internationale sport tribunaal CAS spreekt zich uiter lijk woensdag uit over het olympi sche avontuur van onder anderen Lionel Messi. FC Barcelona, de club van de Argentijn, is samen met de Duitse clubs Schalke 04 en Werder Bremen naar het CAS ge stapt om hun spelers weg te hou den van de Olympische Spelen. De wereldvoetbalbond Fifa liet eer der deze week weten dat clubs ver plicht zijn spelers onder 23 jaar af te staan voor de Spelen. Die maat regel houdt in dat Barcelona Messi (21) naar Peking moet laten gaan. Schalke en Werder moeten hun Braziliaanse voetballers Rafinha (22) en Diego (23) afstaan. Barcelona en Schalke willen hun spelers echter opeisen voor de duels in de voorronde van de Champions League, waarvan de heenwedstrijd tijdens de Spelen op het programma staat. Ze vroe gen daarom het CAS zich over de zaak te buigen. Die liet zaterdag weten uiterlijk woensdag, een dag voor de start van het olympisch voetbaltoernooi, met een oordeel te komen. Het CAS behandelt vandaag de zaak van de Duitse tennisser Rai- ner Schüttler. Die wil via het sport tribunaal alsnog deelname aan het enkelspel op de Spelen afdwingen. De ITF gunde de 32-jarige Duitser geen startplaats omdat hij op de peildatum 9 juni niet tot de beste 56 van de wereld behoorde. Het Duitse olympische comité had Schüttler wel genomineerd en de Duitser vindt dat hij op grond van zijn huidige ranking (33e) recht heeft op een plek. Schüttler won in Athene in 2004 zilver in het dubbelspel. Deze zomer bereikte hij nog de halve finale van Wim bledon. Rainer Schüttler PEKING - De Jamaicaanse atleet Usain Bolt komt tijdens de Spelen in actie op beide sprintnummers, de 100 en 200 meter. Dat liet zijn coach Glen Mills zaterdag weten. Mills had zijn pupil afgeraden om de 100 meter te lopen, omdat zijn kansen op de 200 meter hierdoor zouden slinken. Op die afstand pakte Bolt vorig jaar zilver op het WK. Bolt, sinds 31 mei houder van het wereldrecord met 9,72 se conden, wil echter ook voor goud gaan op de 100 meter. Mills gaf zijn pupil uiteindelijk groen licht. ■aaBUBMHBHMBamaRMaaaaesaMMHHHiBi BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25