Slecht weer in Chuncheon speelt Makaay moet een tandje bijzetten IOC geeft 2,5 miljoen aan slachtoffers beving Honkballers krijgen op de broek van Cuba Softbalsters Oranje doorstaan laatste test Evans twijfelt toch weer over tijdrit Cunego mist vorm en zegt af voor Peking Zwemster Hardy uit Amerikaanse ploeg Dispensatiespeler laat nog te weinig zien bij olympisch elftal. 22 1 Maandag 4 augustus 2008 PZC De roeiploegen hadden last van de hevige regenval in Chuncheon. Pas aan het einde van het trainingskamp knapte het weer op. foto Robert Vos/ANP PEKING - Het IOC heeft ruim 2,5 miljoen euro gedoneerd aan de slachtoffers van de aardbeving in China. Het organisatiecomité van de Spelen, BOCOG, en het Chine se olympisch comité zegden beide 1,3 miljoen euro toe voor de op bouw van sportaccommodaties in de getroffen provincie Sichuan. Het IOC doneerde kort na de ramp ook al enkele miljoenen. INCHEON - De Nederlandse honk ballers hebben gisteren in de Zuid-Koreaanse stad Incheon een oefenwedstrijd tegen Cuba met 10-0 verloren. Beide ploegen berei den zich voor op de Olympische Spelen in Peking. Vandaag oefent Oranje tegen Zuid-Korea, in hoofdstad Seoul. De honkballers beginnen op 13 au gustus aan hun olympische toer nooi. TOHOKU - De Nederlandse softbal sters hebben hun laatste oefenduel ter voorbereiding op de Olympi sche Spelen gewonnen. In Japan werd het team van de Tohoku Fu- kushi Universiteit met 2-1 versla gen in een wedstrijd over negen in nings in plaats van de reguliere ze ven innings. Het team van bondscoach Liz Kel ly speelt op 12 augustus de eerste olympische wedstrijd tegen China. SYDNEY - Cadel Evans rijdt in Pe king misschien toch de tijdrit, nu de internationale wielrenunie Au stralië een tweede startplek heeft toegekend. Evans liep afgelopen zondag een knieblessure op. Hij meldde zich daarom dinsdag af voor de tijdrit en hield een beslis sing over zijn deelname aan de wegrit open. Australië wees Mi chael Rogers al aan als zijn vervan ger op de tijdrit. SAN SEBASTIAN - Wielrenner Da- miano Cunego doet niet mee aan de Olympische Spelen. De Italiaan maakte dat zaterdag bekend na af loop van de Clasica San Sebastian. Vincenzo Nibali neemt zijn plaats tijdens de wegwedstrijd over. Cunego noemde een gebrek aan vorm als reden. Tijdens de Tour de France, die hij niet uitreed, kon de titelfavoriet ook niet aan de ver wachtingen voldoen. PEKING - De Amerikaanse zwem ster Jessica Hardy (21) heeft zich za terdag teruggetrokken voor de Olympische Spelen. Ze testte on langs positief tijdens de Ameri kaanse olympische trials. De voor malige wereldrecordhoudster op de 100 meter school zou in Peking op vier nummers uitkomen. Het Amerikaanse anti-dopingbureau heeft haar inmiddels een schor sing van twee jaar opgelegd. door Roel Wiche HONGKONG - De eerste medaille is binnen en hij is nog van goud ook. Met blinkend eremetaal om hun nek vlogen de spelers van het Nederlands elftal gisteren van Hongkong naar Tianjin, na winst van het vierlandentoernooi. Nooit slecht voor de moraal, maar nie mand had genoeg redenen zich nu al rijk te rekenen. Nee, Oranje is nog niet klaar voor de Spelen, gaf Foppe de Haan za terdag in het Hongkong Stadium toe, na de even interessante als wis selvallige wedstrijd tegen Ivoor kust (1-1). Maar de bondscoach voegde er meteen aan toe dat hij „nooit vindt dat zijn team klaar is". En dus weigert hij verder te kij ken dan de openingswedstrijd don derdag in Tianjin tegen Nigeria. „Je moet nooit de fout maken over de wedstrijden heen te kijken bij een groot toernooi. Alles wat we nu moeten doen is focussen op Ni geria. Alles móét op dat duel ge richt zijn." De Haan zou De Haan niet zijn als hij tijdens het zevendaagse trai ningskamp in de Zuid-Aziatische metropool niet tal van verbeter- punten had gezien. Om meteen maar met het opmerkelijkste te be ginnen: captain en boegbeeld Roy Makaay, de meest gelauwerde spe ler, moet méér laten zien. De voor malige topscorer van Europa pikt zijn goaltjes mee, maar daarmee is zijn bijdrage toch wel zo'n beetje afgelopen. En juist hij zou met zijn status de ploeg op sleeptouw moeten nemen. „Roy moet een tandje bijzetten", herhaalde De Haan wat hij weken geleden ook al zei. „Hij moet ook slimmer spe len. Ik zie hem te vaak als midden velder. Hij speelt daar comfortabel, zoals de Engelsen zeggen. Met an dere woorden: hij neemt te veel tijd. Dat werk kunnen anderen beter opknappen. Laat Makaay maar als diepste spits loeren op die ene kans, juist daar is hij goed in." Verbeterpunt twee: de defensie. Hoewel Oranje zaterdag pas voor het eerst in vijf (oefen)wedstrij- den een goal incasseerde, maken de verdedigers niet bepaald de in druk dat ze een Italiaans fort kun nen optrekken. Alleen Dirk Marcel lis doet in de verte aan Jaap Stam denken, de rest laat zich veel te ge makkelijk opzij zetten. Het deed soms pijn aan de ogen hoe soepel de sterke Ivoriaanse aanvallers hun cipiers passeerden of in de lucht aftroefden. Het werd slechts éénmaal afgestraft, toen Gervinho Bondscoach Foppe de Haan is nog niet tevreden over spits Roy Makaay. Tijdens de Olympische Spelen wordt er wat meer van de routinier verwacht. vlak na rust hoog boven Bakkal uit torende en de gelijkmaker scoorde. De vraag is of de Nigeriaanse spit sen straks ook zo coulant zullen zijn. Tegenover de zwaktes staan ook de nodige positieve zaken, wellicht meer dan De Haan had gehoopt toen hij na de modderpartij tegen België (onverdiende 1-0 winst) in het vliegtuig naar het Verre Oos ten stapte. Zo steekt het midden veld steeds beter in elkaar. Met een verrassende hoofdrol voor Urby Emanuelson, die na een zwak sei zoen bij Ajax volledig opgeleefd is. De voor het EK gepasseerde speler was zowel tegen Kameroen (2-0) als tegen Ivoorkust een van de uit blinkers. Hij gaf zijn zelfvertrou wen zaterdag een stevige injectie door na een kwartier met een fraaie vrije trap de openingstreffer in het doel te krullen. Als beloning werd hij tot beste speler van het pre-olympische toernooi uitgeroe pen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24