Buren bunkerterrein boos over speelplek «Hetend Hoogtepunt Rescue is de show van de F16 fou?pTrLre^Vrwèrgesleptcue' Leendertse en Geertse pakken Evenement laat nieuwe ontwikkelingen in reddingswezen zien. Bewoners houden vast aan belofte van park naast appartementen. Derde editie Vlissingse strand- en duintochten Red Monday-feest in strandtent Kon-Tiki Veerse verongelukt met bestelbusje Concert Follie a Deux in Domburgse kerk Particuliere gift voor Watersnoodmuseum Les in strandjutten voor kinderen Organisatie verwacht dit jaar ruim 40.000 bezoekers op Rescue. Oostkapelle 8 kampioen vierdeklas ringrijden op wedstrijd in Vlissingen. 12 Maandag 4 augustus 2008 PZC W Tal van reddings- en hulpverleningsorganisaties presenteren zich vrijdag 8 augustus op Rescue Vlissingen. archieffoto Ruben Oreel door Maurits Sep VLISSINGEN - Het wordt het hoogte punt voor de bezoekers, maar zelf kijken de organisatoren van Res cue 2008 daar ook het meest naar uit: de demonstratie van de F16 van de Nederlandse luchtmacht. Vrijdag 8 augustus vliegt hij vanaf 14.00 uur voorlangs de Vlissingse boulevard. Vlak achter de vaargeul in de Westerschelde, op zo'n 450 meter uit de kust, vertoont de pi loot gedurende tien minuten zijn kunsten. Daarna vliegt hij in een kwartiertje terug naar thuisbasis Volkel in Oost-Brabant. Een ander vliegtuig en een auto van de orga nisatie brengen de piloot terug naar de boulevard, zodat mensen nog met hem kunnen praten. Op de zesde editie van het evene ment presenteren wederom tal van reddingsorganisaties zich aan het publiek. Politie, ambulance, brandweer, luchtmacht, marine, Rijkswaterstaat, Loodswezen, KNRM. Rijkswaterstaat demon streert hoe olie op het water opge ruimd wordt - zij het niet met olie maar met twee ton popcorn. Verder komt de Seaking helikopter uit het Belgische Koksijde (waar op 17 augustus ook een Rescue eve nement plaatsvindt), de Britse luchtmacht stuurt even een Nim rod op en neer vanuit Schotland. „Die maakt een paar rondjes langs de boulevard, langzaam en op vol le snelheid, maakt een bocht die zo ruim is dat hij over Zeeuws-Vlaanderen komt, en gaat als hij klaar is meteen weer terug", vertelt organisator Albert Dijkstra. Hoe ze dat voor elkaar hebben ge kregen? „Veel lobbyen", luidt het simpele antwoord van collega Mir jam longejan. En op tijd beginnen. Zeker een jaar tevoren. Daarom is het maar goed dat Rescue eens in de twee jaar plaatsvindt. Sinds de eerste editie in 1998 is het evene ment steeds groter geworden en heeft het aan bekendheid en waar dering gewonnen. Zeker ook bij de deelnemers. Dijkstra: „Eerst moesten wij iedereen vragen. Te genwoordig bellen ze ons of ze als jeblieft mogen meedoen. En dan vragen wij: maar wat maakt jullie wagen zo bijzonder? We laten vooral ook de nieuwe ontwikkelin gen zien." In 1998 vonden vooral demonstra ties plaats. Inmiddels draait het bij Rescue veel meer om meedoen. „Want dat is wat mensen willen", weet Jongejan. „Zelf blussen, zelf reanimeren, zelf een auto open knippen, meevaren. Het vletvaren blijft een succes. Daar staan altijd dikke rijen." www.rescuevlissingen.nl Rescue Vlissingen vindt plaats op vrijdag 8 augustus op en rond de boulevard van Vlissingen. Het evenement begint om 12.00 uur een duurt tot 18.30 uur. door Maurits Sep VLISSINGEN - De buren van het bunkerterrein in Vlissingen zijn boos. Zij krijgen geen park naast hun deur, zoals was beloofd, maar woningen en een speelplek voor kinderen. En wat helemaal steekt: er is niet eens met hen gesproken. Een boze brief is al verstuurd naar de gemeente. Een reactie is er nog niet. „Maar we zullen toch wel een keer worden uitgenodigd om te ko men praten", verwacht Hans Bo- venhorst, bestuurslid van de vere niging van eigenaren van Malder- gem, de drie appartementencom plexen nabij het bunkerterrein. Ze moesten het uit de krant lezen, verklaart Bovenhorst de irritatie. Woensdag stond daarin dat op het bunkerterrein een permanente speelplek komt met in ieder geval VLISSINGEN - Vanaf de Kanovijver aan de Burgemeester Van Woelde- renlaan in Vlissingen vertrekt van daag de derde van vier strand- en duintochten die deze zomer wor den gelopen. Het zijn tochten van 5 tot 30 kilometer. Ze worden geor ganiseerd door wandelsportvereni ging De Vrolijke Tippelaars. De start is tussen 09.00 en 12.00 uur. De laatste tocht wordt gelo pen op 18 augustus. VLISSINGEN - De kledingcode is rood, zoals de naam al doet ver moeden. Vanavond vindt in strandpaviljoen Kon-Tiki in Vlis singen weer het Red monday-feest plaats. Van 21.00 tot 02.00 uur is er muziek in Kon-Tiki. Toegang tot het Red Monday-feest is gratis. Het paviljoen staat op het strand bij Westduin aan Zwanenburg 7 tussen Vlissingen en Dishoek. een vaste glijbaan en een kabel baan. Landschapsarchitectenbu reau Bosch Slabbers in Middelburg heeft in opdracht van de gemeen te een plan gemaakt. Na de zomer wordt defintief besloten hoe het terrein wordt ingevuld. Bovenhorst: „Ons bezwaar tegen dat speelpark is dat wij uit erva ring weten dat zulke gelegenheden al gauw een hangplek voor jonge ren worden." Hij woonde voor heen in de Vlissingse wijk Rosen- burg. Niet naast een speelplek, maar hij kwam daar wel regelma tig langs. „En je zag daar niet de kinderen spelen voor wie het be doeld was, maar 10- tot 16-jarigen, sommigen met brommers. Op zich hoeft dat geen probleem te zijn, maar wij hebben ons apparte- Bewoners van appartementen naast het bunkerterrein was een park beloofd. Nu er speelvoorzie- ningen komen, zijn zij bang voor overlast van hangjeugd. WISSENKERKE - Bij een eenzijdig on geval is een 60-jarige vrouw uit de gemeente Veere gewond geraakt. De vrouw raakte gisteravond op de Oost Westweg bij Wissekerke met haar bestelbusje in de midden berm. Bij het terugsturen verloor ze de controle. Het bestelbusje draaide om zijn as en kwam in de berm tot stilstand. De vrouw met onbekend letsel naar het zieken huis in Vlissingen gebracht. DOMBURG - Mandoline- en accor deonduo Follie a Deux geeft woensdag 6 augustus een zomera vondconcert in de kerk van Dom burg. Het duo speelt akoestische tango's (van onder anderen Astor Piazzolla), Zuid-Europese- en Rus sische volksmuziek en musical- en filmmelodieën. Het concert begint om 20.30 uur. Toegang is gratis. ment gekocht met de belofte dat het bunkerterrein een park zou worden. Nu wordt het een speel plek en woningen. Dat is dus niet de bedoeling. Je weet ook niet wat de gevolgen zijn. Wordt het een af gesloten ruimte? Dan kan het over het algemeen wel meevallen. Is het een openbare en voor ieder een toegankelijke ruimte, dan ma ken we bezwaar." De kopers die als eersten een ap partementen in Maldergem kocht- ten, hebben zwart op wit staan dat zij een park naast hun deur zouden krijgen, zegt Bovenhorst. „Zij hebben daarom ook al be zwaar gemaakt tegen de bouw van woningen op het bunkerterrein. In ieder geval zijn wij over die wo ningen wel netjes geïnformeerd." Volgens een woordvoerster van de gemeente is geen sprake van een grote speeltuin. „Het blijft een park zoals beloofd. Alleen komen er ook een glijbaan en kabelbaan. Maar ook niet meer dan dat." ZIERIKZEE - Het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk heeft een gift gekregen van 2008 euro. Het be drag is aan het museum geschon ken door Cor van Ast. Hij heeft bij zijn afscheid en overdracht van zijn garagebedrijf in Zierikzee aan de gasten gevraagd om een finan ciële bijdrage voor het museum. Van Ast heeft de watersnood mee gemaakt in Zonnemaire. Het geld wordt besteed aan de uitbreiding. WESTKAPELLE - Kinderen die een les strandjutten willen volgen, kun nen woensdag 6 augustus terecht bij het Polderhuis in Westkapelle. De les wordt gegeven door Theo- door Zeedricht. Hij neemt kinde ren mee vanaf het Polderhuis in Westkapelle. Deelname kost 3,75 euro. Hij vertrekt om 13.00 uur en om 14.30 uur. Opgeven kan via 0118-570700. door Maurits Sep VLISSINGEN - De organisatie van Re scue Vlissingen 2008 verwacht dit jaar 40.000 tot 50.000 mensen. Daarom wordt iedereen aangera den niet met de auto te komen maar zo veel mogelijk met fiets of openbaar vervoer te reizen. Op de oprit naar de boulevard bij het Nollebos is een grote gratis maar onbewaakte fietsenstalling. Verkeersregelaars van de gemeente Vlissingen en de politie zullen au tomobilisten door de stad de weg wijzen. De parkeergarages zijn open. Foutgeparkeerde auto's krij gen geen bon maar worden onher roepelijk weggesleept, waarschuwt Mirjam Jongejan van de organisa tie van rescue. „In het belang van de veiligheid en de toegang voor hulpdiensten." Die zijn natuurlijk ook als deelne mers aanwezig op het evenement - er doen ongeveer 750 mensen van verschillende organisaties mee. Bovendien staan er vier extra ehbo-posten op strategische pun ten op de boulevard (onder meer bij het Wooldhuis en het mari tiem instituut De Ruyter). Team 58 deelt gratis flesjes water uit. Vanwege het te verwachten mooie weer is dat zeer welkom, beseft Jongejan. Ze raadt mensen aan zelf ook goed rekening te houden met de warmte en de zon. door Marlies Lampert VLISSINGEN - Vierentachtig rijders streden in de vrije wedstrijd ringrijden in Vlissingen afgelopen zaterdag om het dagkampioen schap en tien bekers. Roald Leen dertse, Robby Koets, Krijn Cop- poolse, Ingmar Alewijnse, Cor Jan- se en Ronald Geertse staken alle dertig ringen en streden om het dagkampioenschap. De stevige wind op het Bel- lamypark maakte het niet eenvou dig de steeds kleiner wordende ring te steken. Leendertse en Ale wijnse namen de 14 mm-ring mee, maar de 10 mm was voor alle bei te klein. Terug op de 14 mm-ring stak alleen Roald Leen dertse in, waarmee hij het kam pioenschap van Vlissingen 2008 op zijn naam schrijft. Achttien ringrijders staken alle tien ringen in de bekerbeurten en kwamen in de baan om tien be kers te verdelen. Voor vrijwel alle bekers kwam de 10 of 14 mm-ring eraan te pas, voordat bekend werd wiens naam er voor 2008 in gegra veerd kan worden. Ronald Geertse won op 10 mm de eerste beker, ten koste van Johnny Wisse die met de tweede beker achterbleef en André van Maldegem won op 14 mm de derde beker. Tevens werd in drietallen gestre den om het kampioenschap van de vierdeklas en daarmee promo tie naar de derde klas. Kim Boone, Joyce de Buck en Ricardo de Vis ser van Oostkapelle 3 reden vanaf de vijfde beurt aan kop en gaven die positie niet meer weg. Met 73 ringen waren zij overduidelijk de De stevige wind maakte het niet eenvoudig de kleiner wordende ring te steken. beste. Kim Boone won met 28 rin gen ook het persoonlijk kampioen schap. Voor het reservekampioen schap was er meer spanning. Eerst leek Zuid-Beveland 3 hiermee naar huis te gaan, ook Gapinge 9 deed een poging, maar met 66 rin-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12