Zeeland politici kan clubs kop kosten' Subsidieverlaging stuit op protest ontpoldering aan Bi fj zor ld akfejSugustï IS AkdiaWHarkï p> m Overslag viert Mid-Summer Plant Fair rir™™i Honderdvijftig kramen op markt Cadzand Plan stadion voorziet ook in aanleg ijsbaan ^an 12.00 tot 17.00 uur! Clubs kunnen massaal bij politici ageren tegen korting op subsidie. K°° AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroal www.haers.net }m)mado' VEKA zonwering Tel. 0115-491282 ZPZC Zaterdag 2 augustus 2008 23 door Frank van Cooten CADZAND - Op de Mariastraat, de Erasmusweg en de Nieuwleusener- straat in Cadzand-Dorp is donder dag de Toeristenmarkt. Dit is een initiatief van de plaatselijke onder nemingsvereniging. Op deze markt staan honderdvijf tig kramen. Naast etenswaren is in de kramen van alles te vinden op het gebied van bijvoorbeeld hobby en vrije tijd, maar ook kleding, sie raden, schoenen, artikelen voor in en rond het huis en voor de huis dieren. Op de markt zijn ook ver schillende oude ambachten te vin den. Voor de kinderen zijn onder meer een springkussen en diverse spelletjes. Een valkenier zorgt voor het nodige spektakel. De Toeristenmarkt past in het stre ven van de ondernemers Cad zand-Dorp meer onder de aan dacht van de toeristen te brengen. Dat doen ze ook met onder meer een kunstroute. De toeristenmarkt is van 9.00 tot 17.00 uur. TERNEUZEN - In de plannen voor de bouw van een stadion bij skipis te Snowbase in de Koegorspolder in Terneuzen is ook rekening ge houden met een ijsbaan. Die zou 's winters kunnen worden aange legd op de atletiekbaan. Bovendien wordt ruimte gereser veerd voor een sporthotel. De plan nen verkeren nog in een voorberei dend stadium. Er is momenteel overleg met kandidaat-investeer ders. Komend najaar wordt ge praat met mogelijke toekomstige gebruikers. Het stadion moet plaats bieden aan drie- tot vijfdui zend mensen. Naast sportwedstrij den is het de bedoeling er ook con certen te laten plaatsvinden. Het sociale leven draait volgens Moens op activiteiten en inspanningen van verenigingen zoals de Koninklijke Fafare Aardenburg. foto Wim Kooyman AARDENBURC - Mare Moens moet nog zien dat de gemeente echt een klap geld binnenhaalt. Niet alleen omdat de Aardenburg- se verenigingsman hoopt dat raads fracties het voorbeeld van Ge meentebelangen volgen en beslui ten de bezuinigingen voorlopig op te schorten. Maar ook, omdat de brief van burgemeester en wethou ders verenigingen en clubs moge lijkheden biedt om tegen vermin dering van subsidies te ageren. Het college wil verenigingen welis waar van 2009 tot en met 2011 tel kens vijf procent minder toeschui ven, maar het dagelijks bestuur snapt dat de korting niet overal met onmiddellijke ingang is door te voeren. „Vooral instellingen met vaste personele lasten kunnen in problemen komen, reden waarom wij thans werken aan een door ons redelijk geachte verdeling van de korting over het geheel van ge subsidieerde instellingen." Heel mooi, concludeert Moens. „Bijna elke vereniging moet wel een diri gent, trainer of beheerder betalen. Dus kan bijna elke club bezwaar aantekenen tegen onmiddellijke korting op subsidie." Intussen kun nen de clubs raadsleden duidelijk maken dat ze een heilloze weg op dreigen te gaan, stelt Moens. URG Morti Doel 2020 vecht het besluit dat het Vlaams Gewest in april nam en in mei presenteerde, aan. Het voldoet volgens het comité niet aan de ei sen. Het verzoek tot vernietiging van het besluit is ingediend door raadslid van Beveren, Marina Apers en ere-senator Ferdinand De Bondt. Zij zijn ook nauw ver bonden met de acties voor be houd van Doel. Overigens is ook grondeigenaar Gery De Cloedt naar de Raad van State gestapt. De eigenaar van heel de Hedwigepolder, zowel in Vlaan- W* Naast het actiecomité Doel 2020 stapt ook grondeigenaar De Cloedt naar de Raad van State. Hij wil zijn onlangs onteigende grond terug. deren als Nederland wil dat het onteigeningsbesluit dat de vrede rechter in Beveren begin juli nam, ongedaan wordt gemaakt. Vlaamse polderboeren vrezen dat ze in de toekomst nog meer grond kwijt raken aan natuurcompensa tie. Door de aanleg van een twee de containerhaven op de linkeroe ver, het Saeftingedok, zou alleen al duizend hectare landbouwgrond verdwijnen. Volgens plannen zou in de toekomst ook het zuidelijk deel van de Prosperpolder tot na tuurgebied worden gebombar deerd. In het noordelijke deel van de polder moeten veertien huizen en boerderijen plaatsmaken voor het water. Deze maand al worden de velden van het historische An- toniushof opgespoten. OVERSLAG - Op het Ferdinandus- hof aan de Rode Sluisweg in Over slag is zaterdag 16 en zondag 17 au gustus de derde editie van de Mid-Summer Plant Fair. Bezoekers kunnen er onder meer van gedachten wisselen met gespe cialiseerde plantenkwekers uit Ne derland en België. Ook zijn er standhouders met bijvoorbeeld tuingereedschap, streekproducten en tuintijdschriften. Kweker en tuinauteur Peter Bau- wens houdt beide dagen een le zing over het maken van ijs en sap pen uit de tuin. Zaterdag belicht de Belgische groenauteur en tv-presentator Paul Geerts de char me van de Italiaanse tuinen en zondag geeft auteur Loes Langen- dijk een wandelend tuinconsult. Zaterdag signeert Leontine Trijber bovendien haar boek De ontdek king van de tuin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47