Zeeland Meer tips nodig over Toth Indiëmonument wv komt met 'Boeren hebben niks te voor kinderen zeggen over bomenkap' overleden Eis: jaar cel voor Lewedorper (37) Politie zoekt getuigen en persoonlijke spullen vermoorde Vlissingse. cnpr^ip mtainc Honderdvijftig etsen van Frans Maas gered 5PZC Vrijdag 1 augustus 2008 25 door Maurits Sep VLISSINCEN - Het onderzoek naar de moord op de Vlissingse Ilonka Toth wordt belemmerd door een gebrek aan informatie. De politie doet daarom opnieuw een oproep voor meer tips. De politie weet dat Ilonka Toth op zaterdag 5 juli, de dag voor haar dood, in de buurt van de Hercules Segherslaan en de Vincent van Goghlaan in geweest. Daarom is daar ook een tweede buurtonder zoek gedaan. De recherche wil met nog meer mensen praten die de vrouw hebben gekend, vooral met mensen die tot nu toe nog niet met de recherche hebben ge sproken. Ook mensen die Ilonka Toth heb ben gezien in het gezelschap van andere mensen, kunnen waarde volle informatie hebben, bena drukt de politie. Verder kunnen hondenbezitters die dagelijks een rondje lopen op of rond de Noor derbegraafplaats in de President Rooseveltlaan belangrijke informa tie hebben. Eén man in het bijzonder kan be langrijke informatie verstrekken, verwacht de Zeeuwse politie. Op zondag 6 juli rond 07.00 uur 's och tends stond op de parkeerplaats bij de Noorderbegraafplaats een onbekende man bij een donker kleurige Ford Transit. De recher che wil graag met deze man pra ten. Behalve getuigen zoekt de politie ook persoonlijke spullen van Ilon ka Toth. Zo is haar fiets verdwe nen. Het is een oud model dames- ra^ De politie hoopt op meer tips over de vermoorde Vlissingse Ilonka Toth. Ze wil weten wat ze deed voor haar dood en zoekt haar fiets en tas. fiets met een bruin frame en een terugtraprem. Het slot is kapot; het hangt los en zit vermoedelijk onder het zadel als het niet wordt gebruikt. Ook de tas van de 42-jarige vrouw is kwijt. Het gaat om een zwarte nylon schoudertas van 30 bij 40 centimeter met grijze biezen langs de naden. De overslagklep heeft in het midden een grijze bies en daar onder vermoedelijk een merk naam. Informatie is door te geven via het telefoonnummer van de politie: 0900-8844. Wie zijn verhaal liever anoniem doet kan bellen met Mis daad Anoniem: 0800-7000. door Wout Bareman TERNEUZEN - Jan Roovers is woens dagochtend overleden in zijn woonplaats Terneuzen. De gebo ren Hulstenaar werd 81 jaar. Roovers was tientallen jaren actief als sportmedewerker van de PZC en BN/De Stem. Hij versloeg voor al het wielrennen en voetbal, maar ook korfbal en volleybal. De mees te aandacht besteedde de oud-In- diëganger aan de oorlogsvetera nen. Hij was mede-initiatiefnemer van de plaatsing van het Indiëmo nument in Terneuzen ter herden king van de gesneuvelde Zeeuws-Vlamingen in Nederlands- -Indië, en stond aan de wieg van de Zeeuwse Veteranendag. Roovers wordt maandag gecre meerd. De dienst in de Goede Her derkerk begint om tien uur. WEEKEND jmEHÊÊÊÊÊU Zaterdag 2 en zondag 3 augustus 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111. GOES - Een evenementengids spe ciaal gericht op gezinnen met kin deren. De VVV geeft deze sinds gisteren uit in de regio's Zuid-Be veland en Tholen. In deze 'kidsgids' heeft de VW een selectie gemaakt met activitei ten die gericht zijn op kinderen; van een 'simpel' bioscoopbezoek tot een workshop schilderen voor het hele gezin. Nadine Grootveld van het VW-kantoor in Goes kon gisteren niet zeggen waarom er niet geko zen is voor een provinciebrede gids. Maar als het aan haar ligt komt die er in de toekomst wel. De kidsgids is te verkrijgen bij de VW-kantoren in Goes, Tholen, Yerseke, Wemeldinge en Sint- Maartensdijk. door Maurits Sep VLISSINCEN - Het kappen van bo men en struiken voor de kustver- sterking tussen Vlissingen en Dis hoek moet gewoon kunnen plaats vinden. De gemeente Vlissingen vindt dat de boeren die daartegen bezwaar hebben, geen direct be lang hebben bij de bomenkap. De gemeente schrijft dit in een brief aan de Raad van State. Die moet later dit jaar een uitspraak doen over bezwaren die de land bouworganisatie ZLTO namens de boeren heeft ingediend tegen de kapvergunning die de gemeente Vlissingen heeft verleend aan Wa terschap Zeeuwse Eilanden. Maar zij hebben er helemaal geen rechtstreeks belang bij, merkt de gemeente op. De bomen en strui ken staan niet op gronden van de boeren en ook niet op percelen die naast hun gronden liggen. Volgens de bezwaarmakers wordt een bij zonder duinrandbos aangetast als schuin erdoorheen langere strand- overgangen worden aangelegd. De ZLTO wil dat een onafhankelijke deskundige de kapvergunning nog eens moet beoordelen. De gemeen te voelt daar niks voor. Wanneer de bezwaren van de ZLTO en het verweer van de gemeente Vlissin gen door de Raad van State wor den behandeld, is nog niet be kend. Dat zal vermoedelijk ergens in september zijn. Omdat de zaak dan pas aan de or de komt, is de kustversterking tus sen Vlissingen en Dishoek al voor de tweede keer uitgesteld. MIDDELBURG - Voor het veroorza ken van een dodelijk verkeersonge val op 24 mei vorig jaar, is gisteren voor de rechtbank in Middelburg tegen een 37-jarige inwoner van Le- wedorp een celstraf van een jaar geëist. De man stond met zijn vorkheftruck op de Postweg. Toen hij met de lepels van de heftruck op 1,50 meter hoogte het fietspad overstak, reed een bromfietser, de 37-jarige A. Steenbakker uit Sluis, tegen de lepels aan en overleed ter plaatse. Uitspraak op 13 augustus. SbKhfj-'t .V' L VLISSINGEN - Het gemeentearchief van Vlissingen heeft er weer een stukje stadsgeschiedenis bij ge schraapt: honderdvijftig etsen en tekeningen van de Vlissingse kunstenaar Frans Maas. Ze lagen tot voor kort op zolder van zijn nazaten. De Vereniging Vrienden van het Muzeeum en gen. De rest is natuur, beeltenissen van Maas' rei- een gulle Vlissinger die zich verschuilt achter de zen over de wereld, maar ook abstract werk en naam Westwik BV legden genoeg geld bijeen om zelfs 'huiselijke dingetjes' zoals een tekening van ze te kopen. Op de etsen staan thema's als topo- mevrouw Maas, die televisie zit te kijken, grafisch Vlissingen en schepen die op stapel la- foto Gemeentearchief, tekening van Frans Maas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65