Studie inzet vereveningsgeld Zeeland PZC I 21 Gevulde kassa buit bij inbraak Avondconsult justitie bestraft dronken aanval in ziekenhuis 7 SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Under Construction Voor eind dit jaar duidelijkheid over voeding én besteding. Spelletjes SCHARENDIJKE - Een grote groep vrijwilligers is deze week be- Het thema is dit jaar Under Construction - Building a Sunrise, ondergegaan, de illussie van een opkomende zon gecreëerd, zig met de opbouw van dancefestival Beachboom, dat morgen Bezoekers kunnen kranen en steigers verwachten, om de in- De dresscode is Mellow Yellow. Lezers worden opgeroepen fo- plaatsvindt op het strand bij Beachdub Perry's, bij de Brou- druk van een bouwplaats te creëren. to's of filmpjes van het evenement te sturen naar onze websi- wersdam. Verder wordt er tijdens het feest, zodra de zon achter de DJ is te: www.pzc.nl. foto Marijke Folkertsma ANWB Wegenwacht heeft de handen vol aan vakantiegangers Vrijdag 1 augustus 2008 Geen verrassende ideeën natuurherstel Westerschelde Tip? redzzee@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland kijkt of het vereve ningsfonds - gevoed door kampeer- boeren die uit willen breiden - ver breed kan worden tot een 'gebieds- fonds'Wethouder ruimtelijke or dening Roel van der Wekken wil daar voor het einde van het jaar duidelijkheid over. Het vereveningsfonds is op Schou- wen-Duiveland enkele maanden geleden in het leven geroepen door de eilandelijke afdeling van de Vereniging van Kampeerboeren (Vekabo) en landbouworganisatie ZLTO. Mini-campinghouders op Schou- wen-Duiveland mogen - mits aan bepaalde voorwaarden voldaan wordt - uitbreiden van 15 naar 25 standplaatsen. Vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan bui tengebied heeft de gemeente in middels rond de 40 gedoogbeschik- kingen verleend aan kampeerboe ren. Onder het motto 'voor wat hoort wat' dienen de kampeerboe ren als tegenprestatie 500 euro per extra standplaats op tafel leggen. Dat hoeft niet stante pede, maar pas als het nieuwe bestemmings plan er is en de uitbreiding hele maal officieel. Het is de bedoeling van Vekabo en ZLTO om de vereveningsbijdrage van de kampeerboeren in ge noemd vereveningsfonds te stor ten. Dat geld wordt dan gebruikt om te investeren in verbetering van het landschap. Bijvoorbeeld door te investeren in Bloemenran den langs de akkers of kunstzinni ge picknickplekken. De gemeente kijkt nu samen met Vekabo en ZLTO of zowel de voe ding van het fonds als de besteding van de daarin verzamelde gelden verbreed kan worden. Wethouder De gemeente Schouwen-Duive- land studeert op mogelijkheden om het vereveningsfonds om te vormen tot een veel breder ge- biedsfonds. Van der Wekken: „Zo'n bloemen rand is natuurlijk hartstikke mooi maar wij willen kijken of we die gelden bijvoorbeeld ook zou kun nen benutten voor - ik noem maar iets - de aanleg van fietspaden en dergelijke." Verder wil van der Wekken inhoudelijk nog niet zo veel kwijt over de plannen voor het gebiedsfonds. „We zijn er nog druk mee bezig. Ik ga ervan uit dat nog dit jaar duidelijk wordt of dat fonds er al dan niet komt. Van der Wekken tekent daarbij aan dat niet alleen kampeerboeren die uit willen breiden een vereven ingsbijdrage moeten betalen. „In feite gaat het om iedereen die in het buitengebied iets wil, anders dan landbouwactiviteiten." ZIERIKZEE - Het Oosterscheldezie- t kenhuis gaat experimenteren met F een avondspreekuur op de polikli- niek van de keel-, neus en oorafde ling. Die wordt afwisselend gehou den in Goes en Zierikzee. Dokter j C. Stolwijk houdt het spreekuur I tussen 17.00 en 19.00 uur. Na zes I maanden wordt de test geëvalu- leerd. Eerder begon het ziekenhuis tal een avondpoli op de afdeling In terne Geneeskunde. door Ad Roos MIDDELBURG - Onder invloed van al cohol ging een 65-jarige man uit Oosterland zijn jongere buurman te lijf Zijn aanval werd beantwoord met een paar flinke klappen met een koevoet. De Oosterlander wordt bedreiging en poging tot toe brengen van zware mishandeling ten laste gelegd. Gisteren werd bij de rechtbank in Middelburg een voorwaardelijke celstraf van zes maanden en het betalen van 309 eu ro schadevergoeding tegen hem geëist. Toen de buurman en zijn broer op vrijdag 25 april van dit jaar zich volgens de 65-jarige uitdagend voor zijn raam posteerden ging de bejaarde man door het lint. Met en kele glazen alcohol achter de kiezen vloog hij naar de keuken, pakte een groot mes en stoof er mee naar bui ten. „Om stoer te doen", verklaarde hij. Eenmaal buiten maakte hij met het mes stekende bewegingen naar de buurman die achteruit zijn eigen woning binnenstapte en terug kwam met een koevoet. Daar gaf hij de oudere man enkele flinke klappen mee die er naast de nodige blauwe plekken een gebroken arm aan overhield. Officier van justitie mevrouw C. de Kempe, die er van uit ging dat de rode draad alcohol was, zuchtte eens diep: „Uit alle sig nalen die ons bereikenis duidelijk dat u teveel drinkt en de enige die dat niet wil zien dat bent u." Uitspraak volgt op 13 augustus. BURGH-HAAMSTEDE - In een horeca gelegenheid aan de Lageweg in Burgh-Haamstede is in de nacht van woensdag op donderdag inge broken. Daarbij is een kassa buitge maakt met daarin enkele honder den euro's en een mobiele tele foon. Om binnen te komen is een deur opengebroken. De inbraak is tussen 0.30 uur en 6.30 uur ge pleegd. Het totale schadebedrag is niet bekend. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl De kleinkinderen zijn bij de Zie- rikzeese opa. Meestal betekent dat dat je als opa wat activitei ten moet verzinnen, maar niet bij deze kinderen. Ze willen geld verdienen en dus zijn uit alle hoe ken en gaten lege jlessen geto verd, blikjes, dopjes, plakband en papier en van dat alles is een heus spellencircuit gemaakt. Na een paar uurtjes verzinnen en parcours bouwen is het zover: de klanten kunnen komen. Voor vijf cent mag je een spelletje spelen in de achtertuin van opa. Die ziet het vanuit de tuinstoel alle maal met enige scepsis aan. „Ze wilden ook nog dat ik er gratis koffie bij ging schenken, maar dat weet ik niet hoor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61