Opponenten zijn Feyenoord ontgroeid Groningse amazone troeft Zeeuwen af op hete openingsdag Horses by the Sea Frank Schleck wint criterium Wateringen Wielrenner De Kort moet weg bij Astana Woede Afellay over Van Huiten snel gezakt Winnaar Hendriks Trofee naar Skil Rotterdamse club treft Celtic, Tottenham en Borussia op toernooi. Genevieve Gebben is beste in barrage klassiek parcours in klasse B. Sluiskil incasseert slechts vijf tegendoelpunten 36 I Vrijdag 1 augustus 2008 PZC WATERINGEN - De Wateringse Wie- Ierdag is gewonnen door Frank Schleck. De Luxemburgs kam pioen, in de Tour drager van het geel, rekende gisteren in dit profcri terium in de slotronde af met zijn medevluchters Niki Terpstra en Se bastian Langeveld. Terpstra ging de laatste ronde in met voorsprong, maar zag de ande ren onder impuls van Langeveld te rugkomen. Op de demarrage van Schleck hadden de twee Nederlan ders geen antwoord meer. LUXEMBURG - De Nederlandse wiel renner Koen de Kort moet op zoek naar een nieuwe werkgever. Zijn contract bij Astana loopt na dit seizoen af en wordt niet ver lengd. Het Luxemburgse/Kazachse team verlengde wel de contracten van negen andere renners. Het team van Astana telt komend seizoen achttien renners, onder wie de top pers Alberto Contador en Levi Leipheimer. EINDHOVEN - Ibrahim Afellay blijkt snel te kunnen vergeten en verge ven. De PSV'er moest woensdag tijdens de oefenwedstrijd tegen VW door ploeggenoten worden weggehouden bij scheidsrechter Jack van Huiten, die hem zou heb ben uitgemaakt voor 'vuile tyfus- hond'. Afellay barstte uit in woe de, maar liet de aanklager betaald voetbal gisteren schriftelijk weten dat Van Huiten wat hem betreft niet gestraft hoeft te worden. RIJSWIJK - Robin Chaigneau heeft met ingang van t augustus een sta geplaats gekregen bij wielerploeg Skil-Shimano. De negentienjarige renner uit het Zuid-Hollandse Meerkerk won dit seizoen in het shirt van het Asito Cyclingteam drie klassiekers: de Ronde van Overijssel, de Hel van Voerendaal en de Wim Hendriks Trofee. Ook pakte hij in Nijmegen de we reldtitel voor studenten. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Met het jubileum- toernooi wil Feyenoord het hon derdjarig bestaan vandaag en zon dag extra kleur geven. Het organi seren van zo'n evenement valt te prijzen, maar tegelijkertijd maakt het ook veel duidelijk over de hui dige situatie van de Rotterdamse jubilaris. Want de uitgenodigde clubs waar Feyenoord in het verle den een Europese finale van won - Celtic, Tottenham Hotspur en Borussia Dortmund - zijn de club uit de Kuip ontgroeid. Op de lijst van rijkste clubs ter we reld die het onderzoeksbureau De- loitte in februari publiceerde, nam Tottenham Hotspur met 153 miljoen euro aan inkomsten de elfde plek in. Celtic, goed voor 111 miljoen euro, moest genoegen ne men met de zeventiende plaats. In de top twintig was geen plek voor Borussia Dortmund, dat de laatste jaren met financiële proble men kampte. De Duitse club klau tert uit het dal en verlengde on langs het contract met de hoofd sponsor. Inkomsten bij goede pres taties: 8 miljoen per jaar. Het zijn bedragen waar ze bij Feyenoord van dromen. Feyenoord treedt vanavond aan te gen Dortmund, na het duel tus sen Celtic en Tottenham Hotspur. Het wordt een test waar trainer 1^ Feyenoord heeft voor het jubi- leumtoernooi Celtic, Tottenham Hotspur en Borussia Dortmund uitgenodigd. De club bestaat honderd jaar. Gertjan Verbeek niet verschrikke lijk veel waarde aan zal hechten. „We zitten in de opbouwfase", zei hij. „De verhalen dat ik te hard train, daar kan ik niks mee. Het is nogal kort door de bocht. De spelers moeten wennen aan mijn manier van werken. Dan heb je altijd te maken met de wet van de verminderde meeropbrengst. Eerst gaat het minder, daarna wordt het steeds beter. Het is net als bij een verbouwing. Eerst denk je: wat een puinhoop. En daarna zie je het steeds mooier worden." door Lucien Roelandt DOMBURG - Horses by the Sea leeft met extremen. Afgelopen jaren werd het concours in Domburg ge teisterd door storm en regen. Giste ren liep het kwik op tot dertig gra den. Ondanks de extreme hitte streden de springruiters in de klasse B met het mes tussen de tanden om de tickets voor de finale, die vandaag wordt gehouden. In het klassiek parcours lieten de Zeeuwen zich het kaas van het brood snoepen door Genevieve Gebben uit Oost- wold met Pitch Putt's Zwerfbal. De Groningse was de beste van de negen combinaties in de barrage. Genevieve Gebben bleef evenals Ingrid Jakobsen met ZsaZsa, in de beslissende ronde foutloos. Maar de stijlpunten spraken in het na deel van de amazone uit Melisker- ke. Met de plaatsen één tot en met vier waren de Zeeuwen in het pro gressief parcours oppermachtig. NV De Zeeuwse ruiters rijden op de eerste dag van Horses by the Sea sterk in het progressief parcours van de klasse B. Ze eisen de eer ste vier plekken op. Met 29 punten in de barrage stuur de Debora Benschop de schimmel Ziezo P naar de overwinning. Joyce de Koeyer was met Living Vulcano veruit de snelste, maar de amazone uit Yerseke kreeg twee strafpunten aan haar broek. Met twee springfouten in de klas sieke omloop dreigde Richard Pop- pe met Ronaldo voor de finale bui ten de boot te vallen. Maar in de herkansing greep de pas vijftienjari ge ruiter uit Veere alsnog zijn kans. Een vierde plaats was dik voldoen de voor een plaats in de finale. De bora Benschop was het succesvolst. Met Jansen Zie tai bo en Zizo P heeft de Vlissingse in de eindstrijd twee ijzers in het vuur. uit mmmauM PAARDENSPORT Horses by the Sea. Springen paarden B klas siek: 1. Genevieve Gebben, Pitch Putt's Zwerfbal (Oostwold) 0/0/50; 2. Ingrid Jakob sen, ZsaZsa (Meliskerke) 0/0/48; 3. Debora Ben schop, Zizo P (Vlissingen) 0/4/48. B progres sief: 1. Debora Benschop, Zizo, 36/29/37.10; 2. Joyce de Koeyer, Living Vulcano, 36/24/35.75; 3. Jan Ton, Sportune (Vrouwenpolder) 36/24/36.98. Dressuur paarden L2: 1Annemieke Buizer, Be Fair (Nieuwerkerk aan den IJssel)205; 2. Amber Muehlhaus, Willem B (Zonnemaire) 202; 3. Maarten Koppejan, Hamilton (Meliskerke) 190; 4. Melissa Poppe, Utah (Grijpskerke) 181. Twee de proef: 1. Annemieke Buizer, Be Fair, 211; 2. Melissa Poppe, Utah, 190; 3. Amber Muehl haus, Willem B, 178; 4. Maarten Koppejan, Ha milton, 171. L1: 1. Anne van Hese, Urano (Rit- them) 191; 2. Astrid Marinissen, Zarouche (Veere) 189; 3. Inger van Boven, Zigbey Black (Wophaartsdijk) 186; 4. Tony van der Hiele, Miss Princess (Kamperland) 185; 5. Melanie Janssen, Meivin (Middelburg) 180. Tweede proef: 1Inger van Boven, Zigbey Black, 198; 2. Astrid Marinissen, Zarouche, 185; 3. Melanie Janssen, Meivin, 182; 4 Tony van der Hiele, Miss Princess en Anne van Hese, Urano, 181. B: 1. Truud Francke, Zelma (Gapinge) 194; 2. Dap hne Smeets, Zatopec (Tilburg) 192; 3. Jahnita Jonkman, Rubiquillo's Wish (Vlissingen) 190; 4. Ester Dekker, Veenstra's Wynnie (Meliskerke) en Marianne Smits, Jelle (Wernhout) 188. Tweede proef: 1. Trudy Francke, Zelma, 197; 2. Femke de Kuyper, Bonaparte (Gapinge) 195; 3. Daphne Smeets, Zatopec, 190; 4. 4. Jahnita Jonkman, Rubiquillio's Wish, 189; 5. Tjarda van Loon, Vip (Koudekerke) 186. TENNIS Terneuzen. Vliegende Hollandertoernooi. HE3: J. Alliet-J. Schut 6-4 6-3. HE5: F. Kunen-R. Nagelkerke 6-1 6-1. HE6: S. Venema-C. Hum- melink 6-2 6-3. HE7: M. de Haas-R. de Booy 7-5 6-2. Biervliet. Rabo Open Haringtoernooi. HD6: C. de Gijsel/B. Neve-K. de Rijk/B. van Sabben 7-6 5-7 7-6, J. Arens/M. Tarant-M. van Avermaete/ M. Klaui 6-1 6-0. HD7: M. Jansen/C. de Looze-H. van Minnen/A. Verplanke 4-6 6-1 6-4, R. van Leuven/J.P. de Vriend-F. de Bock/T. Ha- verbeke 6-4 6-4. CD6: N. van der Hooft/K. de Rijk-G. Mullaert/M. van Avermaete 7-5 6-2. Cadzand. Haaientandentoernooi. HE5: A. An- nema-M. Bouman 6-2 6-7 6-3. HE6: J. Ver- hof-J.P. Baart 6-3 6-2, A. Annema-A. Hoekstra 6-0 6-2. HE7: S. Heising-F. Brinkman 6-0 6-1, J.P. Baart-T. van Noord 6-0 6-3. DE6: S. Kla- ver-P. Switalska 6-3 6-0, M. Nellissen-J. van Twist 4-6 6-2 6-3. SLUISKIL - De voetballers van Sluiskil, die wat hulp kregen van enkele gastspelers, hebben giste ren de schade beperkt gehouden tegen Ajax A1. Het werd 5-0 voor de Amsterdamse junioren. Cadzand werd dinsdag nog met 13-1 onder de voet gelopen. Ajax A1 kwam voor rust op 3-0 door treffers van Daan Brinkman, Rik Schouw (strafschop) en Allón Worms. In de tweede helft verruimden Paa Sampije en Mitchel Schildwacht de marge. Op het vriendschappelijke duel in Sluiskil kwa men zo'n 700 toeschouwers af. Die zagen dat de Zeeuws-Vlaamse ploeg aanvallend wilde voetbal len en er dus een aantrekkelijke wedstrijd van maakte. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60