Zeeland mooi het hier allemaal is' züurstofmetèrs' Marshmellows spelen voor goed doel Wedstrijd eten van frikadellen in Zuiddorpe Rozenoord viert 95e verjaardag urn» 1 i Groep treedt op ten bate vrijwilligersorganisatie Steunpunt Terneuzen. ZPZC Vrijdag 1 augustus 2008 23 door Raymond de Frel ZUIDDORPE - De een kijkt niet op eentje meer of minder, de ander kokhalst al bij het eerste hapje. Fri kadellen, je moet er van houden. Dat neemt niet weg dat de eerste frikadelleneetwedstrijd op de Boekweitfeesten in Zuiddorpe een dusdanig succes was, dat dit onder deel dit jaar wordt herhaald. Op za terdag 16 augustus probeert een aantal frikadellenfreaks de win naar van de eerste wedstrijd te overtreffen. Florian Boekhorst uit Hoek peuzelde vorig jaar twaalf en een halve snack op. Het eetfestijn moet uitgroeien tot een nieuwe traditie op de Boek weitfeesten. Ook het gros van de overige activiteiten is op de 31e edi tie van het evenement volgens ver trouwd recept. Een rommelmarkt, oude ambachtenmarkt en kermis attracties moeten het publiek naar Zuiddorpe trekken. Nieuw is de Boekweitschieting op de staande wip, die op het schuttersterrein wordt gehouden door schuttersgil de Sint Sebastiaan. Deejays Mare Stam en Jeroen 't Gil de sluiten de eerste dag af met 'fou te muziek'. Op zondag zijn er van af 13.00 uur optredens van onder meer The Free Country Dancers, salsadansschool Anneke Hame link. Nightboat en deejay Peter de Schepper sluiten de feesten af. Q Meer informatie is te vinden op www.zuiddorpe.net. SLUIS - Het Sluise verzorgingshuis Rozenoord viert eind deze maand, vrijdagavond 29 augustus, zijn 95e verjaardag. Hoewel Rozenoord bewoners heeft, die ouder zijn dan het te huis zelf is de bereikte ouderdom reden voor de Stichting Woonzorg centra Sluis (de vroegere Vrienden van Rozenoord) om een feestje te vieren. Bewoners van Rozenoord, de Toren van Bourgondië en het Rondeel schuiven samen met per soneelsleden, vrijwilligers, bestuur ders en relaties aan lange barbecue tafels in de tuin. Daar wordt ook de Rocky Show opgevoerd. foto Wim Kooyman Marjolein Reinhoudt en Lennard Openneer bij de Steenen Beer in de wallen van Sluis. CADZAND - Zeeuws-Vlaamse strandwachten werken zaterdag mee aan een wetenschappelijk on derzoek naar het gebruik van zuur stofmeters bij drenkelingen. Het onderzoek wordt gedaan in het Vrijburgbad in Middelburg en in de Buitenhaven in Vlissingen. Tien strandwachten uit Vlissingen, Dishoek en uit Zeeuws-Vlaande- ren dienen als proefpersonen. Het onderzoek moet uitwijzen hoe betrouwbaar zuurstofmeters zijn bij drenkelingen. Dat is nog niet eerder onderzocht. Zuurstoftekort is het grootste pro bleem bij drenkelingen. Zij zijn echter ook koud en nat en kunnen rillen. Die omstandigheden kun nen metingen verstoren, zo blijkt uit onderzoek. door Peter Oggel TERNEUZEN - Het is geen toeval dat de Terneuzense groep The Marsh- mellows vrijdag 15 augustus heeft uitgekozen voor een bijzonder eve nement. Die dag is de 21e verjaar dag van leadzanger Daniël Ver doorn. „Tijd dus om een goeie daad te doen", glimlacht hij. De benadering mag dan luchtig zijn, het (gratis) openluchtconcert op die 15e augustus in de Nieuw- straat is uiterst serieus. Want het gaat om een benefiet, waarvan de opbrengst is bestemd voor de stich ting Het Steunpunt Terneuzen, een vrijwilligersorganisatie die on dersteuning biedt aan (ex-)kanker- patiënten en aan mensen met een chronische vermoeidheid. Activi teiten, voorlichting en begeleiding zijn opgezet om de patiënt én diens familie te ondersteunen in ziekteproces en verwerking. Een benefietconcert ten bate van Het Steunpunt is een bewuste keu ze van The Marshmellows en me de-initiatiefnemers Bastiaan van Buel en Sandra Czechowski (Irish Pub) en Clauda Freriks (De Mar kies). Een paar maanden geleden kwam het ideetje spontaan op in een een-tweetje tussen de broers Daniel en Arjan Verdoorn. De laat ste is de leadgitarist van de groep. Vervolgens haakten de uitbaters van Irish Pub The Pennywhistle en Markies direct aan. En aanslui tend kwam even rap Het Steun punt als goede doel uit de koker. Voor die keuze zijn twee redenen. De eerste is dat de moeder van Clauda er als vrijwilligster werkt, de tweede is de ernstige ziekte van een vaste muzikant en vriend van The Marshmellows. Die ziekte heeft, vertellen de Verdoorns, de groep zeer aangegrepen. Met dank aan gemeente (vergun ning) en sponsors (vaten bier, bui tenbar, geluidsinstallatie, podium etc.) stond de organisatie van het The Marshmellows geven een be- nefïet, op 15 augustus, voor Het Steunpunt Terneuzen. De groep hoopt een jaarlijks evenement te maken van het concert. concert daarna snel op poten. En dus wordt er vrijdag 15 augustus naast De Markies een podium op gebouwd. Vanaf 22.00 uur spelen The Marshmellows, in het voorpro gramma (20.00 uur) staat een groep muzikanten die maandelijks in de Irish Pub voor een jamsessie bijeen komt. Een (deel van) de om zet van Markies en Irish Pub gaat naar Het Steunpunt. Maar ook wordt gerekend op giften van be zoekers. Voor de organisatie is de benefiet ook een testcase. „Want", zegt Arjan Verdoorn, „Als het aan slaat, kunnen we er wellicht een jaarlijks terugkerend evenement van maken. Van bevriende bands hebben we al positieve reacties ge kregen. Nu was het te kort dag, dan willen die ook wel spelen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55