Binnenland Kamer vindt censuurdeal IOC schande Soms helpt zelfs hijgen niet meer chemie is averal! Schiphol verscherpt controle op porno Van make-up tot auto's... Baby uit bloedheet busje bevrijd 4 Vrijdag 1 augustus 2008 PZC Marechaussee richt vizier op reizigers met kinderporno. Overeenkomst met China over beperkte toegang tot internet. A Dierenbescherming wijst op gevaren van oververhitting dieren. Gezochte Nederlander opgepakt in Brussel Meisje (9) verongelukt onder ogen van ouders Hogeschool Zeeland fa'a* Kies voor de opleiding Chemie, met de afstudeerrichtingen Applied Chemistry en Life Sciences. Kijk op onze website voor meer informatie! www.hz.nl waar anders? www.autoshak.nl GEEN WD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... -V w Schaduw in het weiland. foto Jan Anninga/CPD SCHIPHOL - De Nederlandse Ko ninklijke Marechaussee en douane zullen reizigers op Schiphol scher per controleren op het bezit van kinderporno. Zij doorzoeken daar bij laptops, digitale camera's en usb-sticks van reizigers met een be paald 'risicoprofiel'. Zij richten zich op vluchten uit landen als Thailand of Cambodja. Dat heeft persofficier Maarten Vos van het Openbaar Ministerie in Haarlem gisteren gezegd. De mare chaussee heeft enkele maanden ge leden onder leiding van het OM al een proef uitgevoerd op Schiphol. Enkele tientallen mensen zijn bij aankomst op de luchthaven uit de rij gehaald. Er is daarbij in slechts één geval kinderporno aangetrof fen, aldus Vos. De rechtbank heeft vervolgens bepaald dat de aanhou ding van deze man 'onrechtmatig' is. De pakkans van kinderpomobe- zitters moet aanzienlijk toenemen, zegt Vos. Ook hoopt het OM dat een rechter sneller zal instemmen met de ver volging van een gepakte reiziger. Het doorzoeken van privébestan- den op een laptop of foto's op een digitale camera is volgens de pers officier toegestaan. Alleen mensen die voldoen aan bepaalde criteria worden aan een scherpere contro le onderworpen. Vos: „Er is een methode ontwikkeld om de men sen eruit te halen." Hij wil niet zeg gen wie risico loopt eruit te wor den gepikt. „We willen voorko men dat iemand zich anders gaat gedragen of kleden." Iedereen op risicovluchten controleren, is vol gens de persofficier erg lastig. De kinderpornoplaatjes en -vi deo's zijn vaak goed verstopt. Ma rechaussees en douaniers krijgen daarom een speciale training. I** Marechaussee en douane contro- leren reizigers op Schiphol scher per op het bezit van kinderpor no. Zij doorzoeken laptops, digi tale camera's en usb-sticks. DEN HAAC - De Tweede Kamer spreekt schande van de overeen komst die het Internationaal Olym pisch Comité (IOC) met China heeft gesloten om internet gedeel telijk te censureren. Hierdoor kun nen journalisten slechts beperkt gebruikmaken van het internet tij dens de Spelen. De SP eist opheldering van het ka binet en wil specifiek weten of prins Willem-Alexander als IOC-lid op de hoogte was van de ze overeenkomst en of hij hiermee heeft ingestemd. Kamerlid Van Bommel heeft daarover gisteren schriftelijke vragen gesteld aan pre mier Jan Peter Balkenende en mi nister Maxime Verhagen (Buiten landse Zaken). Mocht de prins vooraf niet heb ben geweten van de internetcen- suur, dan vraagt de SP'er zich af of 1*5 De Kamer spreekt schande van de overeenkomst die het Interna tionaal Olympisch Comité met China heeft gesloten om internet gedeeltelijk te censureren. DENEKAMP - De politie heeft op een parkeerplaats in Denekamp een Duitse baby van een jaar uit een snikhete auto bevrijd. De poli tie moest het portierraam van de afgesloten auto inslaan. De 39-jari- ge moeder kwam aanlopen toen de ambulance van plan was het kind voor observatie naar het zie kenhuis mee te nemen. De vrouw verklaarde het jongetje een uur al- het alsnog mogelijk is dat hij daar protest tegen aantekent. PvdA-Ka- merlid Luuk Blom vindt het ak koord 'bezopen'. Volgens hem doet het IOC wel vaker rare din gen. CDA'er Joop Atsma vindt dat de organisatie moet worden aange sproken. Maar met Blom vindt Atsma het niet nodig om prins Wil lem-Alexander hierop aan te val len en hem de maat te nemen. „Er zijn veel landen lid van het IOC en we moeten niet de illusie heb ben dat de prins dit alleen kan op lossen", aldus Blom. „Dit is niet zo zwaar dat je hier een punt van moet maken", stelt Atsma. Ook WD-Kamerlid Hans van Baaien vindt het akkoord een schande. Volgens hem mag het IOC nooit censuur goedkeuren. „Het IOC had zich moeten distan tiëren",aldus Van Baaien. Hij bena drukt dat de WD voor de schei ding van sport en politiek is, maar in zijn ogen heeft het IOC dat nu zelf doorbroken. Verhagen had de Tweede Kamer voor de zomer beloofd nog een brief te sturen over de stand van zaken in China. Volgens het minis terie komt die brief volgende week. leen in de auto te hebben achterge laten. Zij had zich niet gerealiseerd welk effect de warmte zou heb ben. De moeder kreeg een bekeu ring voor het in hulpeloze toe stand achterlaten van haar kroost. Een passante die zag hoe agenten de ruit van het busje insloegen ver telde dat de baby kletsnat uit de hete wagen werd gehaald. „Het was schandalig." DEN HAAC - Het is zo simpel. Als het kwik tropische waarden be reikt, heeft een dier weinig andere verlangens dan een mens: een koel plekje in de schaduw, een bak water en vooral zo min mogelijk inspaning. Toch is het iedere zomer weer het zelfde liedje, verzucht Frederique Hermie van de Dierenbescher ming. Dan verschijnen er nieuws berichten over dieren die bezwij ken aan de hitte, omdat het baasje niet genoeg water geeft of zijn hond in een kokende auto achter laat. De afgelopen maanden leg den vijf honden het loodje. „Vier ontsnapten aan de dood omdat ze werden bevrijd." De Dierenbescherming probeert de problematiek opnieuw onder de aandacht te brengen en deelde gisteren flyers uit aan het zonneba dende publiek in Scheveningen. Een handdoek voor het raam is on voldoende om een hond te be schermen tegen brandende zon. „Honden verliezen alleen hitte door te hijgen en het beetje zweet dat ze kwijtraken via de kussentjes onder hun poten", aldus Hermie. „Dat helpt niet veel wanneer de temperatuur in een auto in de vol- le zon oploopt tot 60 graden Cel sius. Als het heet is, laat je je huis dier gewoon thuis." In geval van nood mogen passan ten de ruit van een auto inslaan, indien daarmee het leven van een dier gered kan worden, vindt de organisatie. De 'dierenredder' gaat volgens de politie niet zo maar vrijuit. Wie een ruit inslaat, maakt zich formeel schuldig aan een mis drijf. „Je kan dus aangehouden worden door de politie. Als de ei genaar van de auto aangifte doet van vernieling, wordt er pro ces-verbaal opgemaakt. Als de au tobezitter vooral blij is dat zijn huisdier is gered en geen aangifte doet, gebeurt er verder niets", al dus een woordvoerder van de poli tie Amsterdam. Niet alleen kleine huisdieren heb ben te lijden onder hoge tempera turen, ook vee heeft het moeilijk. 'Als het heet is, laat je je huisdier gewoon thuis' Jaarlijks stromen de meldingen binnen over paarden in een wei zonder schaduwplekken of scha pen in de volle zon. Die laatste die ren hebben meestal evenwel wei nig problemen. De wollen vacht beschermt ze juist. BRUSSEL - In het centrum van Brus sel is woensdagavond na een ach tervolging een Nederlander opge pakt die gezocht werd wegens doodslag. De man had op 1 januari 2006 in Rotterdam op een man ge schoten en hem gestoken met een mes. Het slachtoffer overleed. De dag dat het hof een uitspraak zou doen in Den Haag, verdween de Nederlander spoorloos. SCHIERMONNIKOOG - Op Schier monnikoog is een 9-jarig meisje uit Doezum bij een ongeval om het leven gekomen. Dat heeft de politie gisteren laten weten. Het meisje ging woensdagochtend met haar fiets onderuit en kwam daarbij onder de ogen van haar ouders voor een bus terecht. De buschauffeur kon haar niet meer ontwijken. Het meisje over leed ter plekke. Je kleding, je make-up, PC's, auto's, benzine, geneesmiddelen, noem maar op, het is gemaakt dankzij de chemie. Zonder chemie waren wij niet veel verder dan de middeleeuwen. Ook het zuiveren van afvalwater of het schoonmaken van het milieu kan niet zonder dit vakgebied. De grote sprong voorwaarts in het DNA onderzoek is ook te danken aan de chemie. Kortom, chemie is overal en heeft de toekomst! AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4