eeland achter de boeven aan ging Bonden willen interimchef van buiten Ergernis over bulldozers op strand Onbesproken Natuurprijs 2008 Groenfonds Yersekenaren zitten tot kwart over twee tussen zwaar materieel. door Marcel Modde Plaatsvervangend korpsbe heerder burgemeester Van der Zaag van Goes heeft gis teren spoedoverleg gehad met het ministerie van Binnenlandse Za ken over de situatie bij de Politie Zeeland. Volgens hem is er sprake van 'een groot probleem'. Het korps dreigt door het onderzoek van de AIVD naar Goudswaard en de vertrouwensbreuk met de on dernemingsraad stuurloos te wor den. Want dat laatste betreft niet alleen de korpschef, maar ook zijn plaatsvervanger Siderius. Van der Zaag wil de OR alsnog zo ver krijgen dat er een 'overbrug gingsperiode' wordt ingelast tot 10 september. Op die datum loopt het zogeheten verzoek tot voorlopi ge voorziening af, dat Goudswaard bij de bestuursrechter heeft inge diend in een poging zijn schorsing van tafel te krijgen. „Als de OR daarmee instemt, hebben we in ie der geval weer even een paar we ken om te kijken wat we verder kunnen doen." Houdt de onderne mingsraad voet bij stuk, dan gaat Van der Zaag terug naar het minis terie voor plan-B. Daarop wil hij nu nog niet vooruit lopen. De belangrijkste politiebonden ACP en NCP zien maar één oplos sing: „Er moet zo snel mogelijk een interim korpschef worden aan gesteld", reageert vice-voorzitter Van Pal van de ACP. „Een fris fi guur van buiten de provincie die niet met de erfenis Zeeland is be last." Volgens Van Pal is de werk verhouding tussen de leiding en de werkvloer 'ernstig verziekt'. Hij spreekt van vriendjespolitiek, af spraken die niet worden nageko men en personeel dat wordt 'afge maakt' wanneer ze niet in het straatje van de leiding passen. Hij zet ook zijn vraagtekens bij het aanblijven van de districtschefs. „Als alle geluiden waar zijn." www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 Zeeland heeft een affaire. De chef van de politie Fup Goudswaard staat plotseling buitenspel nadat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst zijn handel en wandel heeft onderzocht. De AIVD heeft moeite met twee kwesties. Er is sprake van buitenechtelijk verkeer. En van de koop van een ex-politie-auto waarbij de schijn van belangenverstrengeling onvoldoende is vermeden. Hoewel dit niet meteen halszaken lijken, wegen ze voor een politietopman zwaar. Want zo iemand moet van onbesproken gedrag zijn. Op het eerste gezicht doet het privéleven van de korpschef er niet toe. Dat de AIVD er toch over begint, duidt mogelijk op een kwestie die de korpschef chantabel maakt. Dit blijft gissen, want de AIVD geeft geen toelichting. Het tweede punt is minder vaag. Wie als politieman een auto van het korps koopt en doorsluist, krijgt zelfs als hij loepzuiver te werk gaat gemakkelijk de schijn tegen. Dat lijkt Goudswaard te hebben onderschat. Gisteren zegde de ondernemingsraad het vertrouwen op in de hele leiding. Ook in Goudswaards plaatsvervanger Marten Siderius. Dus moet Zeeland het even doen met een onthoofd korps dat bovendien een breed intern probleem heeft. Fraai is anders. Deze affaire verzwakt het toch al gedeukte imago van het korps. Overdreven strikt optreden tegen foutparkeerders en onredelijk geweld tegen demonstrerende scholieren liggen nog vers in het geheugen. Daar komt nu deze onverkwikkelijke zaak bij. PZC Vrijdag 1 augustus 2008 3 foto Lex de Meester Korpschef Fup Goudswaard door Luc Oggel YERSEKE - Bezoekers van het Dam- se strandje aan de Breedsendijk in Yerseke wisten gisteren niet wat hen overkwam. Tot kwart over twee 's middags zaten zij tussen de tractors en bulldozers, die deze dagen bezig zijn het strandje op te hogen. „Hartstikke gevaarlijk, waarom moet dat uitgerekend nu?" De gemeente Reimerswaal spreekt van 'een kleine misreke ning'. De vele tientallen bezoekers had den zich hun dagje strand waar schijnlijk anders voorgesteld. Ge nieten was het volgens velen na melijk niet echt, in het kabaal en de diesellucht van de machines. „Waarom moet dit uitgerekend nu, op de mooiste dag van het jaar?", vraagt Miranda van Solin gen uit Yerseke zich af „Het is ook hartstikke gevaarlijk, ze rijden ge woon achteruit tussen de spelen de kinderen. Bovendien ziet het er niet uit, het is vies, stinkend zand. Je kunt bijna nergens meer zit ten." Ook andere dorpsbewoners steken hun ergernis niet onder stoelen of banken. „Knudde, echt waarde loos", stellen enkele vrouwen. „Ik stak vanochtend m'n kop over de dijk, ik wist niet wat ik zag", zegt een andere bezoeker. Volgens de badgasten zijn er een hoop Yerse kenaren weggegaan van het strand. „Die gingen naar Wemel- dinge. Nee, een goeie zet van Rei merswaal", klinkt het cynisch. Bij de gemeente kwamen gisteren diverse klachten binnen. Een woordvoerster noemt de situatie 'heel vervelend' en spreekt van een 'kleine misrekening'. „Ze (Goud grondverzet, red.) zijn iets te lang doorgegaan. Maar we wil den het strandje snel klaar heb ben. Het kon óf nu, of pas weer over twaalf dagen." Volgens de woordvoerster moesten enkele zandhopen uit oogpunt van veilig heid nog worden 'platgereden'. „Bij opkomend water zou er an ders een soort drijfzand kunnen ontstaan." Ook vanochtend wordt er - voor het laatst - nog gewerkt. GOES - Particulieren, stichtingen, verenigingen, maar ook overheden en bedrijven kunnen zich tot 13 september aanmelden voor de Na tionaal Groenfonds Natuurprijs 2008. Doel van de prijs is het be vorderen van vernieuwende initia tieven op natuurgebied. De hoofd prijs bedraagt 5000 euro. De prijs ging vorig jaar naar boer Rinus de Regt in Colijnsplaat voor zijn pro ject agrarisch natuurbeheer in inla gen. De nieuwe winnaar wordt 27 november bekend tijdens de mani festatie Samen voor Natuur. www.nationaalgroenfonds.nl Plaats dan nu een voordelige advertentie op de rubriekspagina's van deze krant! Bel: 0900-OPGEVEN of plaats zelf via www.kleintjesmarkt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3