f1 Loungen bij de strandbibliotheek Bijzonder Buiten-Wonen 28 Gratis boeken, mp3-spelers en spellen verdwijnen nauwelijks. Tuinmeubelen, parasols, barbecues, terrasverwarming outdoor-kleding, tuindeco enz. Duinzoom 1 in Renesse tel. 0111-712195 Edward (5), Anouk (9), Josephine (7) spelen gezellig een potje pesten met Leon van den Bulk op het terras van de strandbibliotheek. door Carla van Loon BROUWERSDAM - Bibliotheken, stil, streng en saai? Het kan ook an ders. De strandbibliotheek op de Brouwersdam stelt mensen in staat om gratis boeken, strips en tijdschriften te lenen. Er is geen uitleentermijn, als de boeken maar voor het sluiten van de bibliotheek eind augustus wor den teruggebracht. Toch verdwij nen er amper boeken. Ook de mp3-spelers en spelcomputers worden gewoon weer terugge bracht. Ook stil en saai klopt niet met de strandbibliotheek, hier is het juist een levendig geheel, met felgekleurde zitzakken om op te 'loungen' een schaakspel om ook eens lekker de hersens te gebrui ken en natuurlijk waar een biblio theek om draait boeken, tijdschrif ten en kranten. Het project dat door provincie Zuid-Holland is ge start om de bibliotheken te promo ten heeft helaas een onzekere toe komst, aangezien de financiering na 2009 misschien gestopt wordt. Maar zover is het nog niet. Vooral voor kinderen is de strand bibliotheek een uitkomst, ze kun nen er lekker knutselen en spelen. Wat opvalt is dat er voor de kinde ren veel educatieve boeken aanwe zig zijn. Gerdie Schellevis, coördi nator van de strandbibliotheek op de Brouwersdam: „Kinderen zijn van nature erg leergierig. Tijdens de activiteiten, die vooral met strand, zee en natuur te maken hebben, vinden de kinderen bij voorbeeld een kreeft. Dan is het wel zo handig dat kinderen het meteen in een boek op kunnen zoeken, want internet hebben wij helaas niet in onze strandbiblio theek." De boeken van de bibliotheek mo gen gratis geleend worden, wat erg gewaardeerd wordt door de leners. Koen Goedegebuur, die leraar Ne- 'in de strandbibliotheek wil ik relaxed kunnen zitten, bakken en lezen' derlands is, vindt altijd wel wat leuks in de bibliotheek, dit keer de 'Schaduwzuster' van Simone van der Vlugt. Bovendien blijven de ei gen boeken zandvrij. De collectie boeken die voornamelijk bestaat uit dunne en wat 'simpeler boe ken' is vrij uitgebreid. Ook zijn de boeken die in de top tien staan al tijd wel aanwezig, doordat er een speciaal budget is om die te kopen. Voor de kinderen zijn er ook mp3-spelers met luisterhoeken aanwezig. De klanten van de bibliotheek zijn positief over het initiatief Angeli- que Bickers komt vooral voor de kinderactiviteiten naar de biblio theek, maar zelf is ze ook heel erg blij om gewoon lekker rustig 'De vliegeraar' te kunnen lezen. „Ik wil relaxed kunnen zitten, bakken en lezen." Marina Onderdonck is vooral erg te spreken over de activi teit en de klantvriendelijkheid. Toch was het vandaag niet zo'n he le drukke dag zegt Leon van den Bulk, medewerker van de strandbi bliotheek. Hij houdt zich voorna melijk bezig met de kinderen door met hen spelletjes te spelen of te knutselen. De leners van de bibliotheek zijn heel erg enthousiast, maar toch blijken er genoeg mensen te zijn op het strand die niet weten wat het doel van de bibliotheek is. Als mensen willen lezen, nemen ze toch meestal zelf wel boeken mee is een veelgehoord commentaar. Ook zijn dagjesmensen meestal huiverig om de bibliotheek te ge bruiken, want ze menen de boe ken toch niet uit te kunnen lezen in slechts één dag. Tot 31 augustus is de strandbiblio theek in Brouwersdam nog open. KIJKHUIS ■ff- m WÊm Angelique Bickers uit Oosterhout leest 'De vliegeraar', terwijl haar kinderen gezellig kunnen spelen bij de strandbibliotheek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30