Zeeland SALE Ruzie benzinepomp verkeert in impasse Honderdvijftig etsen van Frans Maas gered Politie wil meer informatie Extra korting Nu 89,99 met gratis Captiva Luieremmer Kinderwagens Von Belle Baby Initiatiefnemer Indiëmonument overleden Bemiddelingspoging rechter in kort geding haalt niets uit. Gemeentearchief Vlissingen koopt honderdvijftig werken. Juwelierszaak tijdelijk dicht om kapotte airco Medewerker van café in gezicht gestompt Rescherche zoekt getuigen en bezittingen vermoorde Vlissingse. Quiksilver Youth Tour doet Domburg aan Zeeuwse meesters tijdens beiaardconcert Verpleegafdeling van ziekenhuis mrsa-vrij Motorrijder gepakt met 160 per uur 22 Vrijdag 1 augustus 2008 PZC W <r\ f X er A Angelcare babyfoon AC420 Vele showmodellen nu met De nafaarscoliectie babykfeding h «ri bobyspecioolKX* door Wout Bareman TERNEUZEN - Jan Roovers is woens dagochtend overleden in zijn woonplaats Terneuzen. De gebo ren Hulstenaar werd 81 jaar. Roovers was werkzaam als hoofd administratie bij Electrolux in Ter- neuzen. Daarnaast was hij tiental len jaren actief als sportmedewer- ker van de PZC en BN/De Stem. Hij versloeg vooral het wielrennen en voetbal, maar ook korfbal en volleybal. Hij kreeg een onder scheiding van het Koninklijk Ne derlands Korfbal Verbonden en een voor zijn inzet voor het wiel rennen. Jan Roovers was jarenlang jurylid voor de Koninklijke Neder landse Wielren Unie. Daarvoor werd hij onderscheiden met het Zilveren Wiel. De meeste aan dacht besteedde de oud-Indiëgan- ger aan de oorlogsveteranen. Hij was mede-initiatiefnemer van de plaatsing van het Indiëmonument in Terneuzen ter herdenking van de gesneuvelde Zeeuws-Vlamin gen in Nederlands-Indië, en stond aan de wieg van de Zeeuwse Vete- ranendag. Roovers wordt maandag gecremeerd. De dienst in de Goe de Herderkerk begint om tien uur. door Maurits Sep MIDDELBURG - Zelfs een poging van de rechter om de kemphanen tot elkaar te brengen mocht niet baten. De verhoudingen tussen de eigenaar van de voormalige benzi nepomp aan de N57 in Vrouwen polder en de leverancier van de brandstoffen is na jarenlang over en weer pesten volledig verstoord. „Het gaat hier om machtsmisbruik van het grote DGV tegen 'kleine onderkruipsels' zoals wij", klaagde Tonny Hannewijk. Gisteren stonden ze weer eens voor de rechter in Middelburg. Die snapte het probleem eigenlijk niet. Het lijkt toch zo simpel, meende rechter, M. de Regt. Beide partijen willen van elkaar (en de huurover eenkomst voor de benzinepomp) af, beide willen dat de ondergrond se opslagtanks worden schoonge maakt en verwijderd. Zorgen ze daar niet voor, dan moeten ze na melijk vanaf 12 augustus ook alle bei boetes betalen aan de gemeen te Veere van minimaal 1.000 en maximaal 50.000 euro. Met een beetje verstandig praten moeten ze daar toch samen uit kunnen ko men, veronderstelde rechter De Regt. „Ik beluister alleen meer dat de hakken in het zand gaan. Je kunt elkaar blijven bestoken met procedures, of gewoon eens rustig gaan praten. Het lijkt mij simpel." Dat is het dus niet. Hannewijk eist namelijk een schadevergoeding van DGV en DGV eist betaling van openstaande rekeningen van Hannewijk. De rechter hervatte desondanks zijn bemiddelingspoging. „U zult moeten accepteren dat u niet de hoofdprijs zult krijgen", richtte hij zich tot Hannewijk. En tot B. van DGV Retail wil dat de exploitant van de benzinepomp aan de N57 in Vrouwenpolder het schoonma ken van opslagtanks toestaat om dwangsommen te voorkomen. den Dungen van DGV: „U hoort waar de pijn zit: slechte communi catie." Terugkijken, waarschuwde de rech ter, heeft niet zo veel zin meer. „Maar er liggen wel heel veel ouwe koeien hoor", reageerde Hanne wijk. Die alleen vooruit wilde kij ken naar 29 september. Die dag zal de rechtbank namelijk uitspraak doen over andere procedures tus sen beide partijen: beëindiging van de huurovereenomst en het betalen van openstaande rekenin gen. Ook DGV wacht liever op die uitspraak. Dan krijgen beide par tijen mogelijk weer wat meer dui delijkheid over wie nu eigenlijk ge lijk heeft. Rechter De Regt zal volgende week al uitspraak doen in het kort geding dat DGV gisteren had aan gespannen. Het bedrijf wil dat Hannewijk meewerkt aan het schoonmaken van de opslagtanks, zodat in ieder geval DGV - en ver volgens ook Hannewijk - geen dwangsom aan de gemeente Veere hoeft te betalen. President Rooseveltlaan 772 Vlissingen door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het gemeentearchief van Vlissingen heeft er weer een stukje stadsgeschiedenis bij ge schraapt: honderdvijftig etsen en tekeningen van de Vlissingse kun stenaar Frans Maas. Ze lagen op de zolder van zijn na zaten en die gingen er een tijdje ge leden mee naar de galerie van Han- nelore Meijaard, in de Hendrik straat. Zij zag in dat de collectie thuishoort op het archief en toog ermee naar de Hellebardierstraat. De Vereniging Vrienden van het Muzeeum en een gulle Vlissinger die zich verschuilt achter de naam Westwik BV legden genoeg geld bijeen om het te kopen. Het gaat om honderdvijftig etsen en pentekeningen van verschillen de thema's. Een deel ervan bestaat uit topografisch Vlissingen en sche pen die op stapel lagen. De rest is natuur, beeltenissen van zijn rei zen over de wereld, maar ook ab stract werk en zelfs 'huiselijke din getjes' zoals een tekening van me vrouw Maas, die televisie zit te kij ken. De werken hebben al een tijd je gelegen en zijn dus niet allemaal meer in goede staat, vertelt archiva ris Ad Tramper. „Veel tekeningen zijn verkleurd en er is veel vochtin- werking. Wij hebben een bedrijf in Middelburg ingeschakeld om de werken te restaureren." Vandaar dat ze volgens Tramper op dit moment nog niet erg pre sentabel zijn, maar belangstellen den mogen de werken al best ko men bekijken. Op den duur ko men ze ook op de website van het gemeentearchief te staan. Tramper noemt Maas een 'lokale grootheid'. „Zijn werk helpt ons de historie van Vlissingen breed in beeld te brengen." De kunstenaar leefde van 1903 tot 1977. Hij was veel te vinden bij zijn pers in de Vrouwestraat. Hij heeft grote for maten etsen nagelaten van soms meer dan een meter. Zijn leer meester was Gerard Jacobs, oprich ter van Kunstkring Het Zuiden. VLISSINGEN - Juwelierszaak Lucardi aan de Lange Zelke in Vlissingen is woensdag op advies van de brand weer tijdelijk gesloten, omdat het personeel die dag onwel werd van de 'vreemde lucht' die de airco ver spreidde. De brandweer heeft de zaak geventileerd, een installateur van de Fonteyne doet onderzoek naar de oorzaak. Waarom de win kel opheffingsuitverkoop houdt, daar kunnen zowel de zaak in Mid delburg als het hoofdkantoor in Den Haag niets over zeggen. VLISSINGEN - Een 20-jarige man uit Venlo is gisternacht rond drie uur opgepakt nadat hij een 23-jarige medewerker van een Vlissings café in het gezicht had gestompt. Dat gebeurde aan de Nieuwendijk. De man had zich, samen met twee andere mannen, vervelend gedra gen in het pand en het rookver bod genegeerd. Rond sluitingstijd leidde dat tot een schermutseling met het perso neel van het café. door Maurits Sep VLISSINGEN - Het onderzoek naar de moord op de Vlissingse Ilonka Toth wordt belemmerd door een gebrek aan informatie. De politie doet daarom opnieuw een oproep voor meer tips. De politie weet dat Ilonka Toth op zaterdag 5 juli, de dag voor haar dood, in de buurt van de Hercules DOMBURG - Kinderen en jongeren tot en met twintig jaar kunnen morgen een gratis surfles nemen op het strand van Domburg. De Quiksilver Youth Tour maakt daar haar vierde stop in Nederland en België. Kinderen mogen ook deel nemen aan expression sessions en andere activiteiten als skimboar- den, indo boarden en strandjutten die het team van het Australische surfmerk organiseert. Q www.quiksilveryouthtour.nl VLISSINGEN - De Vlaamse beiaar dier Geert d' Hollander geeft mor genmiddag om 14.00 uur een con cert in de Vlissingse Sint Jacobsto- ren. De winnaar van dertig inter nationale wedstrijden, die ook do ceert aan de Roosevelt Academy, laat werken van Zeeuwse meesters en Nederlandse tijdgenoten ho ren. Het concert maakt deel uit van een reeks, waarmee organisa tor NieuwZout inspeelt op het Jaar van het Religieus Erfgoed. Segherslaan en de Vincent van Goghlaan in geweest. Daarom is daar ook een tweede buurtonder zoek gedaan. De recherche wil met nog meer mensen praten die de vrouw hebben gekend, vooral met mensen die tot nu toe nog niet met de recherche hebben ge sproken. Ook mensen die Ilonka Toth hebben gezien in het gezel schap van andere mensen, kun nen waardevolle informatie heb ben, benadrukt de politie. Verder kunnen hondenbezitters die dage lijks een rondje lopen op of rond VLISSINGEN - De verpleegafdeling van Ziekenhuis Walcheren is weer open. De besmetting met de mr- sa-bacterie is voorbij, laat het zie kenhuis weten. Alle besmette pa tiënten zijn naar huis of in isolatie. De afdeling zeifis inmiddels gerei nigd en gedesinfecteerd. Patiënten die na onderzoek inderdaad be smet bleken te zijn, worden voor zover nodig thuis verder geholpen bij de bestrijding van de mrsa. Het ziekenhuis werkt daarvoor samen met de GGD. RITTHEM - Een 43-jarige motorrij der uit de gemeente Veere is zijn rijbewijs kwijt omdat hij met 160 kilometer per uur langs Ritthem reed. De man werd woendaga- vond gesnapt. De politie reed er met een videosurveillancewagen en maakte ook opnames voor het tv-programma Wegmisbruikers van SBS6. De motorrijder kwam uit de richting van het Sloegebied en reed richting Oost-Souburg. De limiet is daar 80 per uur. de Noorderbegraafplaats in de Pre sident Rooseveltlaan belangrijke in formatie hebben. Eén man in het bijzonder kan be langrijke informatie verstrekken, verwacht de politie. Op zondag 6 juli rond 7.00 uur 's ochtends stond op de parkeerplaats bij de Noorderbegraafplaats een onbe kende man bij een donkerkleurige Ford Transit. De recherche wil graag met deze man praten. Behalve getuigen zoekt de politie ook persoonlijke spullen van Ilon ka Toth. Zo is haar fiets verdwe- De Dokhaven in Vlissingen net na de Tweede Wereldoorlog. foto Gemeentearchief Vlissingen, tekening Frans Maas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24