pzc: 1 Nederland warmt snel op Phoenix vindt water op Mars Onderzoek naar mogelijk misbruik 4-jarig meisje door leeftijdgenootjes Ondernemingsraad zegt vertrouwen op in Zeeuwse korpsleiding. Tanker bij Dishoek vlotgetrokken www.interieur-paauwe.nl Word ook abonnee! Vrijdag 1 augustus 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 180 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Politiechef op non-actief door Marcel Modde GOES - Korpschef Fup Gouds waard van de Politie Zeeland is op non-actief gesteld. Volgens inlich tingendienst AIVD is hij mogelijk 'chantabel'. Tegelijkertijd heeft de ondernemingsraad (OR) gisteren het vertrouwen opgezegd in Goudswaard en zijn plaatsvervan ger Marten Siderius. Volgens de bonden ACP en NPB lapt de korpsleiding afspraken aan haar laars, is er sprake van vriend jespolitiek en intimidatie en wordt het vertegenwoordigend overleg bij voortduring misleid. De AIVD wijst op een (oude) bui tenechtelijke relatie van de chef Ook zou hij een afgeschreven poli tiewagen hebben gekocht voor zijn dochter en die met winst heb ben doorverkocht. Topfunctionarissen bij de politie worden om de vijf jaar gescreend. Korpsbeheerder burgemeester Koos Schouwenaar van Middel burg kreeg 16 juli te horen dat de AIVD voor herbenoeming van Goudswaard niet de vereiste ver klaring van geen bezwaar kan afge ven. „Dat betekent dat hij geen korpschef meer kan zijn en dus heb ik hem met buitengewoon ver lof gestuurd. Het vervelende is dat W* De AIVD is de gangen van korps- chef Goudswaard nagegaan en komt tot de conclusie dat hij zijn boekje te buiten is gegaan. Goudswaard vecht schorsing aan. de AIVD verder over de bewijslast geen mededelingen doet. Ook naar de korpschef zelf niet. Dat maakt de aantijgingen lastig te weerleggen", aldus Schouwenaar. Hij ziet geen reden tot twijfel aan de integriteit van de korpschef Goudswaard vecht het uitblijven van de verklaring van geen be zwaar aan bij de bestuursrechter. Formeel loopt de periode van bui tengewoon verlof af op to septem ber. Schouwenaar verwacht even wel dat de schorsing van kracht blijft en een langdurige juridische strijd volgt. Volgens de korpsbe heerder wordt terugkeer van de chef'heel lastig'. De vertrouwensbreuk met de OR staat volgens NPB-bestuurder Van de Pol los van deze kwestie. Voor zijn ACP-collega Van Pal maakt het duidelijk dat het rammelt aan de top in Middelburg. Goudswaard was gisteren niet be reikbaar voor commentaar. pagina 2: commentaar pagina 2 en 3: iemand die ook zelf wel achter boeven aan ging DEN HAAG - Het klimaat in Neder land verandert veel sneller dan ver wacht. De temperatuur stijgt twee keer zo hard als het wereldgemid delde. De afgelopen twee jaar was het Nederlandse weer vergelijk baar met dat van midden-Frank rijk. Dat staat in 'De Toestand van het Klimaat 2008' dat het KNMI gisteren heeft gepresenteerd. In het rapport constateren onderzoe kers dat de gevolgen van het broei kaseffect al goed merkbaar zijn. pagina 10 en 11: broeierig Zeeland een tikje warmer Agent moet extra op zijn tellen passen reageer op www.pzc.nl Moeders moeten trots zijn op hun lichaam ■hmm Éns 15% aantal reacties: 371 DISHOEK - Of de badgasten nou applaudiseerden uit blijdschap om de herovering van hun ligplek of omdat zij opgelucht waren dat de tanker het strand van Dishoek eindelijk losliet, was niet hele maal helder. Maar het enthousiasme zal ongetwij feld ook bedoeld zijn geweest voor de bergers, die het na een uur lukte het chemicaliënschip Ru- bino weer zeewaarts te krijgen. De tanker, die on der Italiaanse vlag voer, vervoerde onder meer fe nol en aceton. Hoe het ineens uit de vaargeul raakte en - bij af gaand tij - kon afstevenen op het drukke strand, weet Rijkswaterstaat nog niet. Dat wordt onder zocht. Wel meldt woordvoerder Edwin de Feijter dat de badgasten geen moment in gevaar zijn ge weest. „Zeker achteraf bekeken niet." Toch besloten politie en brandweer ter plekke om de stranden tussen strandpaviljoen Piet Hein en de Zilvermeeuw te ontruimen, ledereen ging keurig achter het lint staan. Het schip, dat de rede van Vlissingen uitvoer, is nog even naar het Sloegebied gesleept voor een laatste inspectie en kon later alsnog vertrekken. foto Ruben Oreel Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Cultuur: 12; Auto: 13 en 14; Beurs: 16; Economie: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 32 t/m 37; Televisie: 38 en 39. LOS ANGELES - Nasa-ruimtevaar- tuig Phoenix heeft eerder deze week ijs gevonden in de bodem van de planeet Mars. Het is de eer ste keer dat direct bewijs wordt ge leverd voor de aanwezigheid van water op de Rode Planeet. De Phoenix heeft een bodemmon ster genomen en dat verhit, waar na vloeistof vrijkwam. Chemische tests wezen uit dat het inderdaad om water ging. Het ruimtevaartuig is eind mei ge land op de noordpool van Mars. De opruiming hg irtet'eur PucixU'f is begonnen met kortingen tot 50%. Bekijk nu de online-opruiminrjscollectie op: Zuidweg 20Zonnemgire 0111 401318 MIDDELBURG - Een 4-jarig meisje uit Middelburg is mogelijk mis bruikt door andere kinderen van haar leeftijd. De politie en Kinder opvang Walcheren onderzoeken de zaak. Het meisje was op een van de loca ties voor buitenschoolse opvang van Kinderopvang Walcheren. Daar waren ook de andere kinde ren. Een jongetje van 4 zou het meisje seksueel hebben misbruikt en daartoe zijn aangezet door twee andere jongetjes van 6 en 8 jaar. Het misbruik heeft mogelijk niet op de opvang maar buiten plaatsgevonden, buiten het toe zicht van de kinderopvang. De politie heeft dit gisteren beves tigd en heeft de eigen afdeling jeugdzorg belast met het onder zoek. Waarschijnlijk wordt het geen strafrechtelijk onderzoek maar een hulpverleningsonder zoek, aldus de politie. Kinderop vang Walcheren zoekt ook uit wat er aan de hand is geweest en wil daarom nu niet op de zaak ingaan. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800- 0231 231 8 711688 555530 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1