Regeringspartij AKP viert 'overwinning' Ir €25,- Federaal hof schort rookverbod op voor kleine Duitse cafés deOndernemer Hoe zet ik mijn bedrijf in het middelpunt? T ^FIDBRLLOn Elk 2e ticket! KORTING! J Cyprus vervolgt broers die bomen doden Prominente senator in VS zou corrupt zijn 'Dertig Talibanstrijders gedood in Uruzgan' VN beëindigen missie in Eritrea en Ethiopië Spanjaarden krijgen 50 miljoen spaarlampen Lichaam 'vliegende priester' gevonden nl Gericht op succes pzc Donderdag 31 juli 2008 9 Constitutionele Hof in Turkije weigert verbod op islamitische partij. ankara - De Turkse regeringspar tij AKP heeft gisteren verheugd ge reageerd op het besluit van het Constitutionele Hof de partij niet te verbieden. Minister Faruk Celik van Werkgelegenheid noemde het vonnis een overwinning voor de Turkse democratie. Ook de europarlementariërs Joost Lagendijk (GroenLinks) en Emine Bozkurt (PvdA) reageerden giste ren opgelucht. Dat het Turkse hof de regeringspartij AKP niet ver biedt, voorkomt veel problemen bij de Turkse toetreding tot de EU. De gesprekken zouden een tijd stil hebben gelegen zonder regering. Beide europarlementsleden hopen dat de Turkse regering leert van het arrest. „De regering moet snel de grondwet hervormen, zodat het niet meer mogelijk is een par tij te verbieden met dit soort aan klachten", zegt Lagendijk, covoor- zitter van de Turkije-delegatie in het Europees Parlement. Emine Bozkurt, zelf van Turkse af komst, verwacht dat buitenlandse investeerders terugkeren. Sommi ge investeringen waren uitgesteld uit vrees voor instabiliteit. De Europese Unie en Europese Commissie hebben nog geen reac tie gegeven. Maar de Raad van Eu ropa, een instelling van 47 landen voor democratie en mensenrech ten, zegt opgelucht te zijn dat de rechters de democratische keuze van de Turken voor de AKP heb ben gerespecteerd. De Partij voor Rechtvaardigheid en Ontwikkeling (AKP) van pre mier Recep Tayyip Erdogan moest pW De AKP in Turkije wordt niet ver- boden. De islamitische partij zou een bedreiging zijn voor de schei ding van kerk en staat, maar het hof ziet dat gevaar niet. zich voor het hof verdedigen tegen beschuldigingen dat de islamiti sche partij de seculiere status van het Turkse constitutionele bestel zou ondermijnen. De opperrechter van het hof zei dat de partij niet wordt verboden, maar wel voor de helft wordt ge kort op financiële hulp uit de schatkist. Volgens de rechtbankpre sident moet dat worden opgevat als 'een serieuze waarschuwing'. Hij zei dat zes van de elf rechters in het college de AKP wilden ver bieden. Dat is er een minder dan vereist voor een verbod. Het hof verklaarde zich in maart bereid zich te buigen over een ver zoek van de Turkse hoofdaankla ger de AKP vanwege haar islamiti sche wortels te verbieden. De con fessionele achtergrond van de par tij zou een bedreiging vormen voor de grondwettelijk verankerde scheiding van geloof en staat. Een verbod zou de verhoudingen in Turkije op scherp hebben gesteld. JERUZALEM - De Israëlische premier Ehud Olmert stelt zich niet herkiesbaar voor het leiderschap van zijn partij Kadima. Na de verkiezing van een nieuwe voorzitter in september, zal hij zich terugtrekken als regeringsleider. Dat heeft Olmert gisteravond via de televisie bekendge maakt in zijn residentie in Jeruzalem. De Israëlische pre mier is al lange tijd in een financieel schandaal verwik keld. foto Dan Balilty/AP GRLLOnVRRRTCn GV We bestaan 25 jaar Vier dit met ons mee 1 Boek Online via www.adballon.nl Êës&xr,.^. Maatregel is in strijd met de grondwet en discriminerend. Berlijn - Door een uitspraak van het Federale Constitutionele Hof in Karlsruhe kunnen kleine cafés in Duitsland voorlopig onder het rookverbod uitkomen. Het hof heeft bepaald dat het ver bod in strijd is met de grondwet, omdat het kleine cafés die geen aparte rookruimte kunnen inrich ten discrimineert. Het hof deed de uitspraak in een zaak die was aangespannen door eigenaars van kleine cafés in de deelstaten Berlijn en Baden Würt- temberg. In Duitsland geven alle zestien deelstaten op hun manier invulling aan het rookverbod. De hoogste rechtbank van Duits land heeft nu bepaald dat alle deel staten hun wetgeving opnieuw moeten evalueren. Daarvoor krij gen de deelstaten de tijd tot het einde van het volgende jaar. Het komt er op neer dat deelstaten tegen die tijd besloten moeten heb ben of zij roken in alle horeca wil len verbieden of dat zij duidelijke uitzonderingen willen maken voor bijvoorbeeld de kleine cafés. Tot het zover is kan er in de kleine cafés weer gerookt worden. De antirokersvereniging 'Een rook vrije Duitse samenleving' heeft al aangekondigd het komende ander half jaar stevig campagne te voe ren om ervoor te zorgen dat roken uiteindelijk in alle openbare gele genheden verboden wordt. Vol gens de vereniging is twee derde van alle Duitsers voor een algeheel rookverbod in de horeca. nicosia - Een Cypriotische zaken man en zijn broer zijn gisteren voorgeleid, omdat zij 233 pijnbo men zouden hebben vernietigd, die het uitzicht op reclameborden belemmerden. De twee zouden de bomen hebben opengeboord en met pesticide en herbicide hebben bewerkt om de billboards meer in het oog te laten springen. Een van de twee leidt een reclamebedrijf Zij kunnen drie jaar cel krijgen. washington - De langstzittende senator van de Republikeinse par tij in de Verenigde Staten wordt verdacht van corruptie. De 84-jari- ge Ted Stevens zou geschenken met een waarde van 250.000 dol lar (160.000 euro) hebben aangeno men van bedrijven. Stevens liet op kosten van een bedrijf uit de olie-industrie onder meer zijn huis opknappen, kreeg een dure auto en meubels. kabul - Gevechten in de Afghaan se provincie Uruzgan hebben rond de dertig Talibanstrijders het leven gekost. Aan de zijde van de Af ghaanse politiemacht vielen vijf doden. Een Afghaanse politie woordvoerder maakte dit gisteren bekend. Het Nederlandse ministerie van Defensie zei dat er geen Neder landse militairen bij de gevechten betrokken waren geweest. new york - De VN-Veiligheids- raad heeft gisteren eenstemmig be sloten een punt te zetten achter de acht jaar oude vredesmissie (Un- mee) in het grensgebied van Eritrea en Ethiopië. Het besluit werd genomen omdat Unmee geen mogelijkheden ziet haar taak nog langer naar behoren uit te oe fenen. De VN-missie bestond uit een 4200 manschappen tellende vredesmacht. madrid - De Spaanse regering wil zo snel mogelijk vijftig miljoen spaarlampen aan zijn burgers ver strekken om de stijgende stroom- kosten tegen te gaan. Elk huishouden krijgt binnen twee jaar, gelijktijdig met de ener gierekening, een tegoedbon voor een fluorescerende, energiezuinige lamp. Zo moeten de stroomkosten in het land jaarlijks met ongeveer 4 miljard euro afnemen. rio de janeiro - Het stoffelijk over schot van de 'vliegende priester' Adelir de Carli, die in april han gend aan duizend ballonnen op steeg in Brazilië, is gevonden door de bemanning van een sleepboot aan de zuidoostkust van het land. De priester ondernam de actie uit solidariteit met vrachtwagenchauf feurs. Kort nadat hij was opgeste gen, verdween De Carli. De krach tige wind dreef hem naar zee. Mijn Regio Home Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services Meld üw laatste nieuws aan de regio en méér. deOndernemer.nl »s hét business-to-business platform van Nederland met de focus op de regio. U vindt er bitvoorbeeld regionaal ortdernemersnieuWs, gemeentelijke en provinciale informatie, nieuws van bedrijven zelf en nog veel meet regionale informatie. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9