Brood bakken op Olympisch niveau leer je op het water kennen Extra zitting verhuizing drugsproject Vlissingen Eigenaar van Checkpoint op vrije voeten s pzc Donderdag 31 juli 2008 27 Commissie bespreekt met belangstellenden situatie HKPD. door Maurits Sep vlissingen - De gemeenteraad van Vlissingen belegt een extra com missievergadering over de verhui zing van het huiskamperproject voor drugsgebruikers (HKPD). De ze vergadering vindt plaats op don derdag 7 augustus in het stadhuis van Vlissingen en begint om 19.30 uur. Mensen die dat willen, kun nen tijdens de vergadering hun mening kenbaar maken en vragen stellen aan de raadsleden. De verhuizing van het HKPD stuit op zwaar protest van de beoogde nieuwe buren in de Dr. Staverman- straat en omgeving. Zij hebben al enkele keren bij de Vlissingse poli tiek aan de bel getrokken om de verhuizing van het HKPD tegen te houden. Die pogingen waren tot op heden vruchteloos, omdat de gemeente raad zich officieel niet kan be moeien met de verhuizing. Het gaat immers om een project van Emergis en die instantie betrekt een nieuw pand. Daar is de poli tiek niet bij betrokken. De burge meester gaat wel over de openbare orde en hij heeft toegezegd daarop te letten. Het HKPD zit nu in de Coosje Bus- kenstraat. Daar ervaren de buren al jaren overlast. Zij hebben daar om met de gemeente afspraken ge maakt over een vertrek van de in stelling. terneuzen - De eigenaar van cof feeshop Checkpoint in Terneuzen is na ruim twee maanden weer op vrije voeten. De 56-jarige man moet op 28 augustus voor de recht bank in Middelburg verschijnen voor een pro-formazitting. Er zitten volgens woordvoerder Ty- cho Carbaat van het Openbaar Mi nisterie (OM) nu geen mensen meer vast in verband met de inval bij de coffeeshop op 20 mei. Voor de tweede keer in een jaar trof het OM toen een te grote hoeveelheid softdrugs aan in de wietwinkel. De shop blijft overigens nog rui me tijd gesloten. De beslaglegging op de shop door het OM blijft voor nog onbepaalde tijd van kracht. Bovendien effectueerde burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen na de tweede inval van jus titie een bestuursrechterlijke slui ting van een halfjaar vanwege een eerste overtreding van de handels voorraad in 2007. Checkpoint blijft dan ook minimaal tot 21 ja nuari gesloten. Het café van Check point is wel weer open, onder de naam Den Engel. De eigenaar van het bedrijf gaf di rect na zijn arrestatie aan dat hij er genoeg van heeft. Hij zou vanwege de invallen van justitie willen stop pen. grond te tuien, is nog met Depaaid. Bakker Joop van Meijel vertegenwoordigt Zeeland in Peking. door Sheila van Doorsselaer CLINGE - Chinezen eten rijst bij het ontbijt, rijst bij de lunch en rijst bij het avondeten. Dat kunnen we de Nederlandse sporters en sup porters niet aandoen, vond de Ne derlandse bakkerijbranche. Daar om worden vijftien Nederlandse bakkers gedurende de Olympische Spelen in Peking gestationeerd om in het Holland Heineken House brood, croissantjes, en banket te bakken. Sport is gezond, brood is gezond, dus brood hóórt op de Olympische Spelen, is het devies. De Clingse bakker loop van Meijel (43) is er één van; hij maakt deel uit van het Team Holland Bakery. De bakkers zijn niet zomaar luk raak gekozen. Alle belangstellen den konden zich weliswaar opge ven, maar de staat van dienst van z ku ae tngeisesteenweg in uoei en elke bakker werd wel even goed be keken. Per provincie was er één ge lukkige. Van Meijel mag Zeeland vertegenwoordigen. Hij is apetrots en heeft er zin in. „Ik ga mee om alle sporters te la ten zien en proeven dat een bak ker óók een topsporter is! Het is ontzettend mooi dat ik de kans 'Ik wil in Peking iedereen laten zien dat een bakker ook een topsporter is' krijg om onze branche in China te gaan promoten. Wie weet krijgen we de Chinezen wel aan het brood!" Bij liet Holland Heineken House is een ambachtelijke bakkerij inge richt waar de twaalf broodbakkers en drie banketbakkers in groepen in zullen werken. Elke week treedt een nieuw team van vier bakkers en een banketbakker aan. Van Me- punten voor rijn stof neergezet. ij el zit in de eerste groep en fun geert met zijn teamgenoten als pio nier. „Als het te warm is, kan het zijn dat we 's nachts aan de bak moeten. Dat is onderdeel van de uitdaging." Veel andere Pekingbakkers kent Van Meijel wel. „Het zijn niet de meetwerK. minste en ik kom sommigen wel eens tegen tijdens de verkiezingen van de beste bakker van Neder land. Toen waren we concurren ten, nu collega's. Het wordt hard werken, maar ik denk dat ik me er prima ga vermaken. Ik ga immers doen wat ik het liefste doe." net contract van ae neraer worat Aan boord van de rondvaartboot op de Oosterschelde is een zoutwateraquarium met onder meer zeeanemonen, zeebaarsjes en sponsdiertjes. foto Ronald den Dekker Joop van Meijel. Op het brood staat 'Peking'. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71