PZC 25 Strijd om begrenzer geluid ZMF boos over motie van CU Eenden Veere overvoerd deÜRVKKERY mm 1 SCHOUWEN-DUIVELAND 31 dl 40 Brasseriemenu met bloemkoolsoep, Trekpaarden oogsten Gezag Wandelpad van 130 km voert langs locaties uit Tweede Wereldoorlog Donderdag 31 juli 2008 Polo maakt plaats voor powerhorse op Horses by the Sea Tip? redzzee@pzc.nl Horecaondernemer opent buitenbar om roker te plezieren. door Melita lanting RENESSE - „Dit is pure noodzaak", zegt Koen Jachmann van muziekca fé De Stulp in Renesse over zijn nieuwe buitenbar. „Die heb ik ge maakt omdat ondernemers be perkt worden in het 'open zijn' door de zogenaamde geluidsover last." De bar is gebouwd op het terras. In eerste instantie bedacht om de ro kers te plezieren (onder het motto: 'dan kunnen ze buiten ook aan een bar zitten'), maar in tweede instan tie omdat de gemeente eist dat hij alle ramen en deuren van zijn zaak dicht houdt, zodra de muziek aan gaat. „Zelfs mijn uitgifteloket voor de drankjes op het terras mag niet meer open. Dan is het voor mijn personeel wel heel lastig om te ser veren op het terras. Daarom is die bar erg handig." De gemeente heeft dit jaar de ge- luidsregels aangescherpt. Horecaon dernemers die op zomerse dagen de ramen en deuren open willen hebben, moeten een 'limiter' (een begrenzer) aanschaffen. Dat is een apparaat waarmee het volume van de muziek wordt beperkt tot een niveau dat de gemeente heeft vast gesteld. Jachmann heeft inmiddels zo'n apparaat aangeschaft en zodra de deuren en ramen openstaan wordt de limiter ingeschakeld. „Maar dat is voor de gemeente niet genoeg. De limitor moet verzegeld worden omdat ze zekerheid wil len." Zodra een limiter verzegeld is, kan de ondernemer het apparaat niet meer bedienen en kan de muziek ook niet harder gezet worden als de ramen en deuren wél dicht zijn. „En dat wil ik niet. Ik heb een mu ziekcafé waar mensen willen dan sen. Ik ben wel goed genoeg om een susteam te coördineren, en D2 Horecaondernemer Koen Jach mann in Renesse heeft een bui tenbar. Voor de rokers, maar ook omdat hij geen uitgifteloket mag hebben voor zijn terras. goed genoeg om de nachtbussen te regelen, maar ik heb niet voldoen de verantwoordelijkheidsbesef om zelf de limiter aan en uit te zet ten?" Jachmann is boos over deze onbillijke houding maar hij zegt zich sterk te maken om aan de vraag van het publiek te voldoen. Dat hij niet de enige is die tegen dit probleem aan loopt, bevestigt René Oudesluys van stichting Horeca Renesse. „Maar ik wil er nu niet te veel over zeggen, want we zijn nog in gesprek met de gemeente." Wet houder Gilles Houtekamer zegt dat de ondernemers hebben gekozen voor dit systeem. „We hebben hier in december over gesproken. Het verslag is verstuurd en daar is geen enkele reactie op gekomen." De bar op het terras van de Stulp in Renesse. Rokers kunnen hier een sigaret opsteken. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur biefstuk pepersaus of groentequiche en verrassingsdessert 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl Overtollig brood in sloten trekt ratten en meeuwen aan. DOMBURG - De gemeente Veere vreest een rattenplaag wanneer in woners de eenden te veel brood blijven voeren. Het dreigt vooral uit de hand te lopen bij de vijvers in Oostkapelle, en de sloot tussen Breezand I en II in Vrouwenpol der. Er wordt daar zo veel brood in het water gegooid dat eenden het niet allemaal op kunnen. Het vele Oproep stop subsidie aan natuurorganisaties 'onbegrijpelijk' GOES - De motie van de Christen- Unie (CU) in Reimerswaal, waar in de fractie het kabinet en provin ciebesturen oproept om subsidies aan natuurorganisaties stop te zet ten, is de Zeeuwse Milieu Federa tie (ZMF) in het verkeerde keelgat geschoten. De ZMF stelt dat de CU zich in de oproep ten onrechte te gen de ZMF keert. 'Juist de ZMF heeft de voorbije tijd geïnvesteerd in het oplossen van het mosseldos sier'. De beschuldiging dat de fede ratie met leugens en juridische pro cedures maatschappelijke en eco nomische schade berokkenen, ver werpt de ZMF. De ZMF vindt de motie 'onbegrijpelijk en verwerpe lijk', omdat 'provinciale en landelij ke vertegenwoordigers van de CU kiezen voor samenwerking in plaats van tegenstelling'. „Flet be lang van de mosselsector zou er mee gediend zijn als de CU Rei merswaal naar de werkelijkheid te rugkeert", aldus ZMF-directeur Tjeu van Mierlo. O Voor meer reacties zie ook www.pzc.nt. SCHERPENISSE - De stichting Het Werkend Trekpaard houdt dins dag 12 augustus een oogstdemon- stratie met trekpaarden. Aan de Gorishoeksedijk in Scherpenisse is niet alleen te zien hoe de zware paarden niet alleen zien hoe ze vroeger de tarwe van het land hiel pen halen, maar ook hoe de verde re bewerking van het graan ging. Het evenement duurt van 14.00 tot 19.00 uur. foto Dirk-Jan Gjeltema voer trekt ratten en meeuwen aan. Door de vele uitwerpselen verslech tert het water zo sterk dat vissen en waterplanten sterven. De ge meente vindt het prima dat kinde ren de eendjes zo af en toe een broodkorstje toewerpen, mits wil de eendjes, waterhoentjes en meer koeten niet overvoerd worden. Het water is geen afvalvak, zo waar schuwen B en W. Als mensen hun voedselresten kwijt willen kunnen ze het eens proberen bij het die renasiel, de kinderboerderij of boer. Of de groene container. ZëlUWSE Tip? redactie@pzc.nl Twee Zeeuwse meisjes genieten van de zomer aan het Veerse Meer. Het gesprek gaat over een nieuwe baan voor de blonde van het duo. Ze heeft pas gesollici teerd en haar wacht een psycho logische test. Voorafgaand daar aan moet de traditionele vragen lijst worden ingevuld en die wordt aan de waterkant doorge nomen. De meeste antwoorden zijn snel bedacht. Dan komt de vraag of ze genoeg gezag denkt te kunnen uitoefenen over ande ren. Na enige tijd zegt de vrien din dat ze ja' moet invullen. Op de vraag waarom antwoordt ze: „Nou, als je aan een jongen vraagt of hij mee naar huis wil, zegt 'ie altijd ja."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69