Zeeland Oostburg vreest verdwijnen buffer Juliëtte geniet met volle teugen van haar iooe Openbaar Ministerie laat eigenaar van coffeeshop Checkpoint gaan 25 deDRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN 40 Brasseriemenu met bloemkoolsoep, Wandelpad van 130 km voert langs locaties uit Tweede Wereldoorlog Donderdag 31 juli 2008 Polo maakt plaats voor powerhorse op Horses by the Sea Tip? redtern@pzc.nl Gemeente bezweert dat weiland tussen huizen en school blijft bestaan. door René Hoonhorst OOSTBURC - Bewoners van de Mr. P.C. Hennequinstraat en de Nieuwstraat in Oostburg maken bezwaar tegen het ontwerpbestem- mingsplan Kom Oostburg. De bewoners vrezen dat ze nieuw bouwwoningen in hün 'achter tuin' krijgen, omdat de gemeente de bestemming van een weiland wil wijzigen in woongebied. Bewo ner Oscar van Beest heeft buren in de omgeving gemobiliseerd om be zwaar te maken tegen de bestem mingsplanwijziging. Hij kocht vo rig jaar een woning aan de Henne quinstraat, nadat hij zich er van had verzekerd dat 'rust, ruimte en privacy' aan de achterkant van het pand was gewaarborgd. Hoewel hem destijds in het gemeentehuis werd gezegd dat er niets aan de si tuatie veranderde, is Van Beest nu toch bang dat de wijziging van een agrarische bestemming in een woonbestemming het eind van de groene buffer tussen de woningen en het Zwincollege inluidt. FJ1 Bewoners vrezen verlies van pri- vacy en rust in dorpscentrum. De gemeente wil echter niet meer dan een pergola of schommel in voormalig weiland toestaan. Zijn buurtgenoten zijn het met hem eens en daarom werd een 'zienswijze' over het bestemmings plan opgesteld. Behalve voor het verdwijnen van de buffer zijn de omwonenden bang voor aantas ting van hun privacy en hun uit zicht, waardedaling van hun hui zen, verstening van het dorp, afna me van de verkeersveiligheid door dat er een extra kruispunt bij de Torenweidelaan moet komen en aantasting van het historische boe- renwoonhuis met schuur, dat juist beschermd dorpsgezicht zou moe ten zijn. B en W van Sluis beantwoorden de zienswijzen na het verstrijken van de inspraaktermijn. Maar een woordvoerster van de gemeente meldt alvast dat de bestemmings planwijziging niet tot doel heeft nieuwe huizen te bouwen. „Er mag geen huis, schuur of garage in het weiland komen. Maar een per gola of een schommel kan wel." KOEWACHT - 'Mevrouw Van den Berghe, gefeliciteerd met uw looste verjaardag', meldt een bord in de hal van woonzorgcentrum De Lange Akkers. 'Awel, dat is Juliette van de fietsenwinkel', legt een dame uit. Want de fietsenwin kel van Van den Berghe in de Nieuwstraat is in Koewacht nog steeds een begrip, ook al ging de zaak in 1998 na zo'n eeuw in de fa milie over in andere handen. „Ze is nog bijzonder goed bij de pinken', zegt dochter Jeannine ver tederd glimlachend. Naast haar neemt moeder Julliëtte nog een slokje champagne op haar hon derdste verjaardag, voordat ze vief naar haar receptie gaat. Want het is helemaal haar dag. Geboren op 30 juli 2008 in Eksaarde als Juliette Lauwers. Begin jaren '30 ontmoet ze op de jaarmarkt in Moerbeke Raphael van den Berghe. In 1932 trouwen ze en gaan aan de slag in de fietsenzaak van Raph's vader op de grens van Nederland en Bel gië. Twee kinderen krijgen ze: dochter Jeannine (1933) en zoon Jo (1936), later weer bedrijfsopvolger. Inmiddels is de familie gegroeid met zeven kleinkinderen en elf achterkleinkinderen. Haar man verloor ze zestien jaar geleden, zoon Jo overleed drie jaar terug. Een leven in dienst van zaak en ge zin. „Voor zichzelf had ze niets no dig, alles was altijd voor anderen", zeggen de kinderen met respect. Die eigenschap is, vindt Juliëtte zelf, het geheim van haar 'jeugdi ge' ouderdom. „Ik ben 100 gewor den met zuinig leven. Altijd veel gewerkt, een mooi leven gehad. En ziek ben ik nooit geweest." 100 jaar is mevrouw Van den Berghe. Haar gezondheid is goed, maar wat hardhorend is ze wel. foto Wim Kooyman Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur biefstuk pepersaus of groentequiche en verrassingsdessert 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - De eigenaar van cof feeshop Checkpoint in Terneuzen is na ruim twee maanden weer op vrije voeten. De 56-jarige man moet op 28 augustus voor de recht bank in Middelburg verschijnen voor een pro-formazitting. Er zitten volgens woordvoerder iy- cho Carbaat van het Openbaar Mi nisterie (OM) nu geen mensen meer vast in verband met de inval bij de coffeeshop op 20 mei. Voor de tweede keer in een jaar trof het OM toen een te grote hoeveelheid softdrugs aan in de wietwinkel. De shop blijft overigens nog rui me tijd gesloten. De beslaglegging op de winkel door het OM blijft voor nog onbepaalde tijd van kracht. Bovendien effectueerde burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen na de tweede inval van jus titie een bestuursrechterlijke slui ting van een halfjaar vanwege een eerste overtreding van de handels voorraad in 2007. Checkpoint blijft dan ook minimaal tot 21 ja nuari gesloten. Het café van Check point is wel weer open, onder de naam Den Engel. De eigenaar van het bedrijf gaf di rect na zijn arrestatie aan dat hij er genoeg van heeft. Hij zou vanwege de invallen van justitie willen stop pen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61