Zeeland PZCI25 Aldi in november op Molenplein Trekpaarden oogsten m deDRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN 40 Roze stippen voor Sophie Brasseriemenu met bloemkoolsoep, ZMF verbolgen over motie van ChristenUnie Gezag Wandelpad van 130 km voert langs locaties uit Tweede Wereldoorlog Donderdag 31 juli 2008 Polo maakt plaats voor powerhorse op Horses by the Sea Tip? redgoes@pzc.nl Deel van personeel bij Aldi in dienst, ander deel naar Albert Heijn. door Mieke van der Jagt GOES - De C1000 supermarkt op het Molenplein in Goes zal naar verwachting eind oktober verdwe nen zijn. De winkel wordt vanaf begin november een Aldi-markt. Een deel van het personeel zal bij de Aldi in dienst komen, een an der deel gaat over naar Albert Heijn. Schuitema, de organisatie achter de C1000, verwacht nie mand te hoeven ontslaan. Van C1000 personeel wordt ver wacht dat er niet tegen de pers wordt gesproken, maar een enke ling geeft aan niet ontevreden te zijn. „We hebben wel even in on zekerheid gezeten, sinds de overna me is aangekondigd, maar nu weet iedereen waar hij staat. Ik vind dat het netjes geregeld is", zegt een personeelslid dat binnenkort bij de Aldi in dienst is. De medewer kers die moeten overstappen naar Albert Heijn, nemen eventuele rechten die ze bij de C1000 heb ben opgebouwd mee. Schuitema zit middenin een grote reorganisatie van de C1000 win kels. Kleine, onrendabele winkels worden afgestoten, er komt een meer regionale aanpak en veel C1000 winkels zijn al overgegaan naar Albert Heijn. Albert Heijn verkocht een direct belang in Schuitema en heeft nu alleen nog een indirect belang. De sluiting van 20 van de ruim 400 C1000 winkels en een veranderde benade ring, leverde al in het eerste kwar- Schuitema wil een aantal C1000 winkels sluiten. Nu het hele per soneel elders is ondergebracht, lijkt het erop dat de C1000 hele maal uit Goes verdwijnt. taal van dit jaar een omzetstijging op van ruim vijf procent. Schuitema geeft geen commentaar op de plannen, maar nu het hele personeel is ondergebracht, lijkt het erop dat de C1000 helemaal uit Goes verdwijnt. Al eerder heeft het bedrijf aangekondigd nog meer filialen te willen sluiten en andere, volgens een gewijzigd con cept, te willen openen. Ook bij het Aldi-personeel valt weinig commentaar op de op han den zijnde verhuizing van de Oost- wal naar het Molenplein te verne men. De werknemers zeggen geen informatie te hebben gehad. Een GOES - Het vrolijkste huis van Goes staat sinds een paar dagen aan de Anjelierstraat. De witte woning op nummer 11 staat vol met grote roze stippen. Geboortestippen, welteverstaan. Dat is weer eens wat anders dan een ooievaar in de tuin of een slinger met de tekst 'Hoera, een meisje' achter het raam. „Het leek ons een leuk idee", zegt Janine Pieters, die vorige week vrijdag het le ven schonk aan dochtertje Sophie. „Voor ons stel len die stippen beschuit met muisjes voor, maar mensen zien erin wat ze willen. Zo heb ik ook al iemand gehoord die het over de bolletjestrui Markisi Middelburg T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur biefstuk pepersaus of groentequiche en verrassingsdessert 15.00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118- 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl SCHERPENISSE - De stichting Het Werkend Trekpaard houdt dins dag 12 augustus een oogstdemon- stratie met trekpaarden. Aan de Gorishoeksedijk in Scherpenisse la ten de zware paarden niet alleen zien hoe ze vroeger de tarwe van het land hielpen halen, maar ook hoe de verdere bewerking van het werknemer heeft wel begrip voor een verhuizing: „De winkel is gro ter, er zijn meer parkeerplaatsen en parkeren kost ook nog eens minder op het Molenplein." In beide winkels verwacht het per soneel dat meer kassa's - en dus personeel - nodig zullen zijn. „Ik denk dat vooral de jongeren, die goederen bijvullen, naar Albert Heijn zullen moeten", zegt een Ciooo-werknemer die vakken vult. „Bij de Aldi laten ze alles in de dozen staan, daar is het aanvul len zo gebeurd." Wat er met de Al- di-winkel op de Oostwal gebeurt blijft onduidelijk. GOES - De motie van de Christen- Unie (CU) in Reimerswaal, waar in de fractie het kabinet en provin ciebesturen oproept om subsidies aan natuurorganisaties stop te zet ten, is de Zeeuwse Milieu Federa tie (ZMF) in het verkeerde keelgat geschoten. De ZMF stelt dat de CU zich in de oproep ten onrechte te gen de ZMF keert. 'Juist de ZMF heeft de voorbije tijd geïnvesteerd in het oplossen van het mosseldos sier'. De beschuldiging dat de fede ratie met leugens en juridische pro cedures maatschappelijke en eco nomische schade berokkenen, werpt de ZMF verre van zich. 'De milieufederatie wordt beschuldigd van zaken die haar niet kunnen worden aangerekend'. De ZMF vindt de motie 'onbegrijpelijk', omdat 'provinciale en landelijke vertegenwoordigers van de CU kie zen voor samenwerking in plaats van tegenstelling'. „Het belang van de mosselsector zou ermee ge diend zijn als de CU naar de wer kelijkheid terugkeert", aldus ZMF-directeur Tjeu van Mierlo. O Voor meer reacties zie ook www.pzc.nl. had." Opvallen doet het huis in elk geval. Bijna ie dereen die er langs loopt, fietst of rijdt werpt er wel even een blik op. „Laatst hadden we zelfs bijna een botsing voor de deur", lacht Janine. „Daar zitten we natuurlijk ook niet op te wach ten." foto Willem Mieras graan ging, zoals het binden van schoven en het dorsen met de ma chine. De hoefsmid zal tonen hoe de paarden nieuwe ijzers onder hun hoeven krijgen. Het evenement op het boerenbe drijf van de familie Hage duurt van 14.00 tot 19.00 uur. Bij heel slecht weer is het een week later. Tip? redactie@pzc.nl Twee Zeeuwse meisjes genieten van de zomer aan het Veerse Meer. Het gesprek gaat over een nieuwe baan voor de blonde van het duo. Ze heeft pas gesollici teerd en haar wacht vervolgens een psychologische test. Vooraf gaand daaraan moet de traditio nele vragenlijst worden ingevuld en die wordt aan de waterkant doorgenomen. De meeste ant woorden zijn snel bedacht. Dan komt de vraag of ze genoeg ge zag denkt te kunnen uitoefenen over anderen. Na enige tijd zegt de vriendin dat ze 'Ja' moet invul len. Op de vraag waarom ant woordt ze: „Nou, als je aan een jongen vraagt of hij mee naar huis wil, zegt ie altijd ja."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53