'Toen ik mijn buik liet zien, schrok ze' 20 j ia Vijven 1 O Ja i a let op! ju Vissencentrum 't Groene Kikkertje Rana Natuurpark SP wil opheldering over vakantiewoning Man moet cel in door gevaarlijk rijgedrag Veel interesse in 'universitaire pabo' Voetballer veroordeeld voor verwonden speler Niet-erkende hulp bij schuld niet toegestaan Politie schiet verdachte in been Zaterdag 2 augustus 4 Donderdag 31 juli 2008 PZC Natasja van Varik liet haar buik gladtrekken en haar borsten opvullen. foto CPD Pakket kost 6000 euro Jaarlijks laten honderden vrou wen zich na hun zwangerschap behandelen door een plastisch chirurg. Eén privékliniek biedt de behandeling zelfs aan in de vorm van een pakket: de 'ma ma-makeover'. Dat bestaat uit een buikwandcorrectie en het opvullen van de borsten. Een strakgetrokken buik en gelifte of opgevulde boezem kosten samen minimaal 6000 euro. Het pakket is overgewaaid uit Amerika. Thijs Malestein van de Berg mankliniek, met vestigingen in Amsterdam en Bilthoven, biedt het pakket sinds een halfjaar aan en heeft inmiddels zo'n 25 moeders geholpen. „Daarnaast is er de groep vrouwen die voor één van de twee ingrepen kiest. Dat zijn er meer dan hon derd op jaarbasis." De Scheveningse cosmetische chirurg Robert Schoemacher ontvangt ook steeds meer moeders die de sporen van hun zwangerschap willen laten uitwissen. Schoemacher doet dat liever niet in één keer. „Het gaat om twee forse ingrepen. Die kunnen tegelijkertijd, maar ik vind het beter om het lichaam tussen de borstlift en buikwandcorrectie de tijd te ge ven voor herstel," Steeds meer vrouwen laten de sporen van hun zwangerschap uitwissen door een plastisch chirurg. Eén kliniek doet de 'mama-makeover' zelfs in een dag. 'Nu kan ik weer een bikini aan.' door Marijn Kramp Na vier kinderen op de wereld te hebben gezet, kon zij nauwelijks meer van een buik spreken. Haar buik was, vond Natasja van Varik, een vel dat hing en in de weg zat. En dat zij liever niet wil de zien. Zij kon sporten wat ze wil de, maar doordat een buikspier was misvormd, werd haar vel geen buik. Dus toen zij een oproep zag van het RTL4-programma Gewoon Mooier om mee te doen aan een 'mama-makeover', verzamelde zij moed en gaf zich op. Haar buik werd glad getrokken. Haar 'lege en velopjes' die vier kinderen hadden gevoed, werden opgevuld. Straks, op vakantie, trekt de 34-jari- ge vrouw uit Geldermalsen voor het eerst sinds lange tijd weer een bikini aan. Tot voor de operatie droeg zij een badpak en zij hield haar jongste kind altijd voor haar buik op de arm. „Dat soort trucjes gebruikte ik om mijn hangbuik te verbloemen. Nu kan ik weer een bikini aan. Daar kan ik echt om huilen. Dat klinkt heel stom, maar ik vond het zo erg, die buik." Van Varik maakt deel uit van het groeiend leger vrouwen dat het lichaam na de zwangerschap weer in oude staat terug laat brengen. Een trend die is overgewaaid uit Amerika, vertelt Thijs Malestijn van privékliniek Bergman. Daar staat de mama-makeover in de top vijf van populairste cosmetische in grepen. De 'verbouwing' van moe ders heeft het zelfs al geschopt tot onderwerp van het kinderboek My beautijull mommy. Daarin legt een Amerikaanse plas tisch chirurg aan kinderen uit waarom mama plastische ingre pen Iaat verrichten. Dat is, zo blijkt uit de plaatjes, om haar neus kleiner te maken, haar borsten gro ter en haar buik strakker. 'Waar om zie je er anders uit mama?', vraagt het meisje in het boek aan haar moeder. 'Niet anders, lieverd. Mooier', antwoordt de moeder. Malestijn haalt er zijn schouders over op. Nederland zal nooit als Amerika worden, denkt hij. „Je ziet trends wel overwaaien, maar Nederlanders blijven een nuchter volk." Een volk dat de afgelopen jaren het taboe op plastische chirurgie overigens wel heeft doorbroken. Dat is ook cosmetisch chirurg Ro bert Schoemacher opgevallen. „Plastische chirurgie is geaccep teerd. Er wordt tegenwoordig vrije lijk over gepraat en het is niet meer raar om iets aan je lichaam te laten veranderen." Het aantal in grepen is daarmee volgens Schoe macher en Malestijn ook toegeno men. Zij willen dat niet staven met cijfers, omdat privéklinieken hun marktpositie niet graag prijs geven. De twee wijzen daarom naar de groei van het aantal privé klinieken in Nederland. Die schie ten niet voor niets als paddenstoe len uit de grond. De Nederlandse Vereniging voor DEN HAAG - De SP wil dat het kabi net duidelijkheid verschaft over het vakantieverblijf van prins Wil- lem-Alexander in Mozambique. De partij vraagt zich af of het klopt dat de plaatselijke projectont wikkelaar lokale autoriteiten heeft proberen om te kopen, zoals HP/De Tijd meldt. Overheidsfunc tionarissen zouden een gratis huis in ruil voor hun diensten krijgen. ALMELO - Een 25-jarige man uit Al melo is gisteren veroordeeld tot een gevangenisstraf van zeven maanden voor bedreiging van poli tiemensen. Hij reed vorig jaar met hoge snelheid rakelings langs een politie-afzetting na een dollemans- rit dwars door Almelo, met twee motoragenten op zijn hielen. De man heeft volgens de rechtbank al elf auto's moeten inleveren vanwe ge extreem rijgedrag. Plastische Chirurgie (NVPC) trekt die toename overigens in twijfel. Volgens bestuurslid Irene Mathijs- sen is het aantal plastische chirur gische ingrepen al jaren stabiel. Dat is niet alleen zo in de zieken huizen, maar óók in de privéklinie ken, meent zij. „Veel specialisten die bij ons zijn aangesloten, wer ken ook een deel van de week in een privékliniek. Op die manier hebben wij een redelijk zicht op de ontwikkelingen in de commer ciële sector." Wie internetfora bezoekt, krijgt toch een ander beeld. Plastische chirurgie is populair. Veel vrou wen zijn op zoek naar informatie over borstverstevigingen en buik- UTRECHT - Voor de 'universitaire pabo' die studenten opleidt tot on derwijskundige en onderwijzer, is grote belangstelling. Een woord voerder van de Universiteit Utrecht zegt dat er plaats is voor 50 studenten, maar 150 zich heb ben aangemeld. De nieuwe oplei ding is ontstaan uit onvrede over het onderwijsniveau van de tradi tionele onderwijzersopleiding. ALMELO - De rechtbank in Almelo heeft gisteren een 20-jarige voetbal ler van Eilermark 6 uit Glanerbrug veroordeeld tot een werkstraf van 80 uur vanwege dejlying kick op de knie van een tegenstander. De speler van KW Losser 9 raakte in maart ernstig gewond en het is de vraag of hij ooit nog aan voetbal len toekomt. De 20-jarige zei dat hij spijt had en dat hij niemand had willen blesseren. wandcorrecties en willen weten wat het effect is van liposuctie (wegzuigen van overtollig vet). Tegenstanders reppen over heilig schennis: moeders moeten juist trots zijn op hun lichaam, dat nieuw leven heeft voortgebracht. Van Varik heeft de opgetrokken wenkbrauwen wel gezien. Het is toch snijden in een gezond lichaam met alle risico's van dien, kreeg ze te horen. Zij wist dat er ook mensen dachten: waar zeurt ze over. Ze heeft vier gezonde kin deren voortgebracht. „Mijn moe der zei aanvankelijk ook: meid zo erg is het toch niet. Totdat ik mijn buik liet zien, toen schrok ze zich rot." MAASTRICHT - De rechtbank in Maastricht heeft bepaald dat een vrouw niet voor schuldsanering in aanmerking komt, omdat zij zich door een niet-erkende schuldhulp verlener liet bijstaan. Schuldbemid deling mag alleen gebeuren door gemeenten, kredietbanken, advoca ten, notarissen en deurwaarders. In het geval van de vrouw ging het om een particulier bureau. ROTTERDAM - De politie heeft gisterochtend in Rotterdam een man in zijn been geschoten die zich hevig verzette tegen zijn aan houding. De man zou kort daar voor een ander met een mes heb ben bedreigd en ook een hond hebben gestoken. Volgens een woordvoerder van de politie is de man voor behandeling overge bracht naar het ziekenhuis. Over zijn verwondingen is niks bekend. lste lste Grat 20 m2 PE-folie voor 20 planten in pot voor is toegang Rana Natuurparl gratis rondleiding 2,00 per m2 l ,00 per stuk c en ieder uur Welleweg 35, 4315 CH Dreischor - tel. 0111-401459

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4