Polo maakt plaats voor powerhorse Blom en Som niet naar Spelen Foppe de Haan kiest een week voor de Spelen voor Ryan Babel Hoek te sterk voor Evergem René Eijkelkamp parttime-trainer bij Schalke 04 40 Donderdag 31 juli 2008 PZC Andrie de Buck vindt de deelnemers aan de powerhorsecompetitie 'heel gewone mensen'. foto Lex de Meester door Peter Snelders evergem - In een vriendschappe lijk duel was Hoek met 2-0 te sterk voor de Belgische provinciale eer steklasser FCK Evergem Center. Thuisploeg Evergem had in de twintigste minuut pech dat de paal een treffer in de weg stond. Kort daarna kreeg Tim Mechelinck een fraaie kans om Hoek op voor sprong te brengen. Zijn inzet ver dween echter net langs de verkeer de kant van de paal. Toch nam Hoek voor de pauze de leiding door een treffer van Regilio Pinas. In de tweede helft was de Zeeuws-Vlaamse ploeg, waar alle nieuwe aanwinsten in actie kwa men, het meest overtuigend. Na dat Hoek nog enkele doelkansen had laten liggen, werd het tenslot te 0-2 via een strafschop van Alan Grozdanic. Bij Hoek deed testspe ler Mohammed Massini mee. Hij maakte volgens de technische staf opnieuw een degelijke indruk op het middenveld. Laatste pogingen tot kwalificatie voor Peking mislukken. leverkusen - Rens Blom en Bram Som doen definitief niet mee aan de Olympische Spelen. Polsstokhoogspringer Blom faalde gisteren op de laatste dag van de kwalificatieperiode bij een atletiek- meeting in Leverkusen op de hoog te van 5,40 meter. De wereldkam pioen van 2005 had over 5,70 moe ten springen om naar Peking te mogen. Voor Blom is het opnieuw een te leurstellend seizoen. Veel plezier heeft hij door allerlei blessures en operaties niet gehad van zijn drie jaar geleden in Helsinki veroverde wereldtitel. De Limburger miste vorig jaar de WK in Osaka en had zijn zinnen gezet op de Olympi sche Spelen in Peking. Fit worden was zijn eerste doel, toen hij dat in mei bleek te zijn, begon de olympi sche kwalificatiereeks. Verder dan een hoogte van 5,55 meter kwam hij de afgelopen maanden echter niet. In Leverkusen waagde Blom een ultieme poging alsnog aansluiting met de wereldtop te krijgen. De ge vraagde hoogte boezemde hem geen angst in. „Die heb ik in me." Het gebrek aan sprongtrainingen brak hem uiteindelijk op. Gisteren faalde hij op de aanvangshoogte van 5,40 meter, een barrière die normaal gesproken geen enkel pro bleem voor de nationaal kam pioen is. Ook Bram Som zag in Leverkusen zijn olympische droom in rook op gaan. De Europees kampioen op de 800 meter deed een moedige maar vergeefse poging de limiet van 1.45,25 te halen. De Arnhemmer, die een dag eer der in Monaco op 0,3 seconde de eis voor Peking miste, eindigde in de Duitse stad als tweede in 1.47,14. Arnoud Okken was derde in 1.47,91. De Keniaan Justus Koech won in 1.46,21. Trekpaarden zorgen voor spektakel op Horses by the Sea. door Koen de Vries AAGTEKERKE - Horses by the Sea ondergaat dit jaar een gedaantever wisseling. Niet alleen is het vier daagse paardensportevenement verplaatst van het voorjaar naar de zomer, ook is de inhoud van het programma aanzienlijk gewijzigd. Zo zijn de polospelers ingeruild voor deelnemers aan de zogenaam de powerhorsecompetitie. Tot dit jaar werden op het immen se achterterrein aan de Domburg- se Prinseweg vooral veel geaffec teerde klanken geproduceerd en draafden er volslanke paarden met ruiters achter een balletje aan. Dit alles is ingewisseld voor tal van Ne derlandse en Belgische dialecten en oerdegelijke, minstens 650 ki lo's wegende boerenknollen die karretjes voorttrekken. Vrijdag en zaterdag zorgen deze deelnemers aan de powerhorsecompetitie voor een totaal andere invulling van Horses by the Sea. Een van de grote mannen achter de powerhorsecompetitie is Andrie de Buck. De 60-jarige agra riër uit de buurt van Aagtekerke is tussen de trekpaarden opgegroeid en heeft de terugloop en de herop leving van het ras van nabij meege maakt. Toen hij nog maar drie jaar was zat hij tijdens de oogst al op de brede rug van de stoere paar den, maar hij heeft later ook vele 'Beoefenaars powerhorse vormen samen een grote familie' uren op de tractor gezeten. Sinds een jaar of twaalf is hij weer druk met trekpaarden. Door een toeval ontstond een competitie voor de stoere viervoeters en die zorgde er voor dat ze terug in de mode zijn. „Er is weer een levendige handel in trekpaarden", weet De Buck. „En niet alleen in Nederland, Duitsland en België. Er worden ook paarden naar bijvoorbeeld Zweden en Zwitserland verkocht." Olympische droom Gerald Sibon staat op een laag pitje. door Roel Wiche HONGKONG - Het blijft een fascine rend gezicht: Chinezen met een Huntelaar-shirt en een vers gespo ten rood-wit-blauw vlaggetje op de arm die met ijzeren discipline Hol-land roepen. Met de sfeer kwam het gisteren dus toch nog goed in het even machtige als lege Hongkong Stadium, waar Foppe de Haan de basis van zijn olympi sche ploeg verder fijn sleep in het nuttige oefenduel tegen Kameroen (2-0). Grootste ingreep: Sibon er uit, Babel erin. Na weken van experimenteren kon ook de Friese coach geen ande re conclusie meer trekken: het aan valsplan met tweetrapsraket Si- bon-Makaay is mislukt. Bij vier Eigenlijk is het niet verbazingwek kend dat trekpaarden veel aan dacht trekken. De kolossale bees ten hebben niet alleen een zacht aardig karakter, ze maken een im mense indruk als ze intensief aan het werk zijn. En dat gebeurt in de powerhorsecompetitie, die aan zijn twaalfde jaar toe is. Er zijn jaarlijks zeven wedstrijden, die steeds twee dagen duren. De on derdelen zijn dressuur, de afstands- rit, de hindernisbaan, de vaardig- heidsproef, de trekpaardproeven en het spiegelparkoers. De afslui ting is een défilé. De wedstrijden zijn voor enkelspannen, tweespan nen, vierspannen en tandems (twee paarden achter elkaar). Vele onderdelen zijn zeer spectacu lair. Zoals bijvoorbeeld het spiegel parkoers, waarin twee équipes het tegen elkaar opnemen om zo snel mogelijk langs de hindernissen te sjezen. Het is niet verwonderlijk dat hier duizenden toeschouwers op afkomen. Het aantal deelne mers groeit nog steeds. In Dom burg komen zestig menners in ac tie met in totaal zo'n honderd paarden. „Trekpaarden houden is veel goedkoper dan spring- of dres- van de vijf oefenwedstrijden in de aftelfase naar de Spelen werden beide spitsen aan elkaar gekop peld, maar van enige chemie was nooit sprake. Gisteren, laat in de tweede helft, kreeg De Haan bin nen vijf minuten de laatste zet om het over een andere boeg te gooien. Ryan Babel, na 45 minu ten ingevallen voor Sibon, rekende af met twee maanden blessureleed door een beslissende rol te spelen bij beide doelpunten. Direct werd ook duidelijk dat de klik er bij het duo Babel-Makaay er wél is: assist Makaay, doelpunt Babel (1-0), as- sist Babel, doelpunt Makaay (2-0). Geen wonder dus dat Sibon versla gen door de catacomben liep. De De klik tussen de aanvallers Roy Makaay en Gerald Sibon in het olympisch elftal is er niet. Met Ryan Babel heeft Makaay die dui delijk wel. suurpaarden houden", weet De Buck. „Ze hebben minder duur voer nodig, verlangen geen dure stal en zijn minder trainingsgevoe- lig. Je kunt rustig eens een dagje overslaan." De beoefenaars zijn daarom ook vaak heel 'gewone' mensen. „Ei genlijk vormen we een grote fami lie", vindt De Buck. „Natuurlijk wil iedereen winnen, maar er is 34-jarige routinier van Heeren veen leek als dispensatiespeler lang verzekerd van het mooiste avontuur van zijn carrière, maar nu wacht hem nog slechts een rol als pinchhitter. „Op de trainingen gaat het goed, in de wedstrijden niet. Babel schiet er twee in, dan voel je aankomen dat de coach voor dat duo kiest." Ryan Babel daarentegen kon de he le wereld vervloeken toen hij vlak voor het EK zijn enkelband scheur de, maar nu gloort voor hem als nog een heel mooie zomer. Hongkong. ING Cup. Olympisch voet balelftal. Nederland - Kameroen 2-0 (0-0). 87. Babel 1-0, 90. Makaay 2-0. Opstelling Nederland: Velthuizen' Zui- verloon, Marcellis, Jaliens (59. Luijckx) en Pieters (46. Jong-A-Pin)' Madura (68. Sno), Bakkal (46. Emanuelson), De Guzman en Drenthe (68. Beerens)' Ma kaay en Sibon (46. Babel). Ivoorkust - Verenigde Staten 0-0. geen grote rivaliteit. We ontbijten steeds samen en we eten minstens één keer samen warm. Er dreigt momenteel maar één ge vaar voor de powerhorsecompeti tie. „We hebben een gebrek aan vrijwilligers", waarschuwt De Buck. „Steeds meer mensen die meehielpen gaan zelf aan wedstrij den meedoen. Ze kunnen de ver leiding niet weerstaan." GELSENKIRCHEN - René Eijkelkamp zal als parttimecoach de trainers staf van Schalke 04 versterken. Dat liet de Duitse club, waar Fred Rut ten onlangs begon als hoofdtrai ner, gisteren weten. „Eijkelkamp zal met bepaalde spe lers één dag in de week trainen", verduidelijkte manager Andreas Müller. Eijkelkamp is oud-speler van Schal ke, net als Youri Mulder die assis tent is van Rutten. Tot vorige zo mer werkte hij als rechterhand van Rutten bij FC Twente. Dat hield Eijkelkamp in 2007 voor ge zien om met zijn broer spelers te gaan begeleiden. Nu keert hij - deels - terug op het veld. „Ik weet uit ervaring dat René spe lers individueel beter kan maken", verklaarde Rutten, die van 2004 tot 2006 samen met Eijkelkamp as sistent was van Guus Hiddink bij PSV. Horses by the Sea van 31 juli tot en met 3 augustus Het evenement wordt gehouden op het terrein van 18 hectare aan de Prinselaan in Domburg. Er is dressuur, springen, een grote Zeeuwse markt (fair) en er zijn shows en muziekoptredens. Het terrein is voor de powerhorsecompetitie is voorzien van een nieuwe waterbak van 25x25 meter. Spannende momenten powerhorsecompetitie: vrijdag hindemisrijden vanaf 14.30 uur tot 18.30 uur. Zaterdag spiegelparkoers, van 13.00 uur tot 15.30 uur. Show met authentieke voertuigen 16.30 uur tot 17.00 uur. Aansluitend minimarathon. Andere hoogtepunten: zondag springrubrieken 1.30 meter en 1.35 me ter, dressuur kür op muziek met publieksjury (15.45 uur) voor de win naars van de Z1-Z2- en ZZ-licht en ZZ-zwaarklassen. Alle dagen een Fair met ongeveer vijftig stands. Walcherse avond op vrijdag vanaf 21.00 uur, optreden Celtic Folkband The Old Firm zaterdag vanaf 21.00 uur. Voor meer informatie zie www.horsesbythesea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42