vergt enorme brandweerinzet Het is maar net voor de eerste dorst in Cel voor hasjsmokkel SUPER-ZOMER ACTII Karadzic Duur trouwen op Schouwen-Duiveland radiozenders AROSI 6,995,- PZC Donderdag 31 juli 2008 3 door Marcel Modde Eén per persoon of per stand plaats?" Receptioniste Lies- beth Haarbosch vraagt het voor de zekerheid nog even na bij Kim Bliek, eigenaresse van familie camping De Molenhoek. De eerste gasten drommen samen bij de slagboom waar een vracht wagen zojuist twaalfhonderd fles sen bronwater heeft afgeleverd. „Per plek! Het is maar net even voor de eerste dorst", legt Bliek uit. „Als het blussen straks klaar is, hebben we weer leidingwater en dan kan ook de douche gebruikt worden." De melding dat tot na der order ook het zwembad verbo den terrein is, blijkt al snel onte recht en wordt subiet ingetrokken. Tot grote opluchting van flink wat kinderen en volwassenen die noodgedwongen een dik uur in het restaurant hebben gezeten. Met een frisse plons worden hitte en spanning afgespoeld. Kort na uitbraak van de brand in de oude landbouwloods even ver derop eerder die middag krijgt Bliek het nadrukkelijke advies van brandweer en gemeente haar 1800 gasten uit hun caravans en tenten te halen en te verzamelen in het restaurant. De vlammen hebben het golfplaten dak doen knappen en daarbij zijn asbestdeeltjes vrijge komen. Op dat moment dreigt nog een volledige evacuatie met bussen naar het dorpshuis, maar zo ver komt het uiteindelijk niet. De overwegend oost tot noordoos telijke wind is De Molenhoek gun stig gestemd. Metingen van de brandweer wijzen uit dat er geen reden is voor ongerustheid. De va- kantievierders mogen weer naar buiten. Aan het andere uiteinde van de Molenweg kijkt Peter de Haze alle drukte zo eens aan. Hij staat in zijn voortuin, binnen de afslui ting. Verderop lopen nog meer bewo ners rond, maar een plichtsgetrou we brandweerman verbiedt verder resoluut andere passanten de door gang. „Dat zijn mijn orders. We willen niet het risico lopen later verwijten te krijgen bij gezond heidsproblemen. De stank van ge smolten polyester drijft met vla gen over. Niemand heeft De Haze gezegd dat hij binnen moest blij ven of weg moest gaan. Robert Sandee komt aangelopen. Hij is een paar honderd meter ach ter de brandende loods bessen aan het plukken. „Niks geen pro bleem", weet hij zeker. „Toen die golfplaten in stukken knapten, zag je die asbest zo de polder in dwar relen, richting Oost-Westweg. Daar hebben we geen last meer van." Ondertussen meldt zich aan de re ceptie van De Molenhoek de eer ste nieuwkomer, terug van een noodgedwongen middagje strand. „Ik kom inchecken", klinkt het bijna vragend. Haarbosch is net druk met het uitdelen en afturven van de flessen bronwater, dus springt Bliek haastig over de balie om de formaliteiten te regelen. „Het is vandaag even een beetje hectisch", zegt ze droogjes. „Maar normaal is dit een hele rustige fa miliecamping. Welkom." COMMENTAAR Radovan Karadzic verschijnt vandaag voor zijn rechters. Dat is niet voor zijn tijd. De voormalige president van de j Republika Srpska, die onder meer wordt verdacht van genocide, wist dertien jaar uit handen van het Haagse Joegoslavië-Tribunaal te blijven, i Bij zijn uiteindelijke arrestatie en uitlevering lijken Europese politieke afwegingen minstens even belangrijk te zijn geweest als het streven naar gerechtigheid. Daarom heeft minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken ook maar weinig grond om de uitlevering 'fantastisch' te noemen. Verder past zijn enthousiasme niet best bij de pijn van de overlevenden van de burgeroorlog in Bosnië. En bij de schaamtevolle houding die Nederland binnenkort zal moeten aannemen. Want het proces tegen Karadzic zal onvermijdelijk opnieuw de aandacht vestigen op de Nederlandse machteloosheid in het drama Srebrenica. Het Joegoslavië-Tribunaal kan ook maar beter geen al te grote broek aantrekken. Het hof heeft in de afgelopen jaren een reputatie van traagheid en incompetentie opgebouwd. Het slaagde er bijvoorbeeld niet in om de rechtzaak tegen de zieke Servische president Slobodan Milosevic voor diens dood af te ronden. Het hof kan zich echter revancheren met een gedegen en vloeiend proces dat bovendien duidelijk vrij is van elk politiek belang. ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland hoort bij de duurste gemeenten voor mensen die willen trouwen op 8 augustus 2008 (08-0808). Schouwen-Duiveland staat op de vierde plaats van de duurste ge meenten. Dat staat in een onder zoek van www.waarstaatjegemeen- te.nl. Trouwparen betalen die dag aan de gemeente 543,65 euro. MIDDELBURG - Radio Noordzee Na tionaal komt op de analoge kabel van Delta in de plaats van Bright FM. Dit christelijke radiostation is eerder dit jaar gestopt met uitzen den. Radio Noordzee Nationaal draait 'altijd Hollandse hits'. Radio Noordzee Nationaal is per maan dag 4 augustus te ontvangen via frequentie 91,3 MHz, in stereo (analoog). Via kanaal 928 is dit nieuwe station ook te beluisteren in het digitale standaardpakket. Ra dio 227 is dan ook te ontvangen via het digitale radiopakket. Even eens op 4 augustus, wordt aan het digitale radiostation XLnt Radio, met 12 genrekanalen, één kanaal toegevoegd met alleen country mu ziek; XLnt Country (kanaal 962). Amsterdammer zou 40.000 euro krijgen voor transport. door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 57-jarige inwoner van Amsterdam voor het smokkelen van meer dan een ton hasj een gevangenisstraf van twee jaar opgelegd. Tegen de man was twee weken ge leden een gevangenisstraf van der tig maanden geëist. De Amsterdammer reed met een geprepareerde bestelwagen naar Marokko; daar werden de drugs in geladen. Vervolgens toerde hij naar Dakar waar de bestelbus per schip naar Vlissingen werd vervoerd. Het schip kwam naar Nederland via Senegal, Spanje en Marokko. Waar de auto is geladen, is ondui delijk. Op 17 april ontdekte een drugs hond van de douane de hasj. De Duitse herder was er speciaal bijge haald, omdat de douane vond dat de auto verdacht volgestouwd was. De hond begon direct enorm te blaffen bij de auto, die een dubbe le wand bleek te hebben. Daarachter zaten de drugs ver stopt. Kort daarna kon de Amsterdam mer worden aangehouden. Voor het transport zou hij 40.000 euro krijgen. Volgens de man was het de bedoe ling geweest om 800 kilo hasj te smokkelen in plaats van de ontdek te 1277 kilo. Een medewerker van camping De Molenhoek deelt water uit aan kampeerders. g BIJ INLEVERING VAN EEN i AFWASBORSTEL EEN VAATWASSER CADEAU!* Middelburg Woonboulevard De Mortiere (t.o Mediamarkt) Tel: 0118-643558 Zondag 3 aug. open! Hulst Industrieweg 2 (In Morres Wonen) Tel: 0114-374455 Elke zondag open Zierikzee Grevelingenstraat 7a (Naast Aldi supermarkt) Tel: 0111-420646 Bi| aankoop van een keuken vanaf 8000.- Nipi geldig i c m andereacties Vraag naar de voorwaarden WWW.grando.nl Afmeting: 270 x 270 cm. Kleur: bloesemwit. Verkrijgbaar in vele kleuren en maten. GRATIS MONTAGE!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3