Strijd om begrenzer geluid Meetnet fijn stof in Vlaamse grensstreek Weekend voordeel Felle brand in boerenschuur in Rilland: schade valt mee Eigenaar van Checkpoint op vrije voeten WPZC Donderdag 31 juli 2008 29 Horecaondernemer opent buitenbar om roker te plezieren. door Melita lanting RENESSE - „Pure noodzaak", zegt Koen Jachmann van muziekcafé De Stulp in Renesse over zijn nieuwe buitenbar. „Die heb ik gemaakt om dat ondernemers beperkt worden in het 'open zijn' door de zoge naamde geluidsoverlast." De bar is gebouwd op het terras. In eerste instantie bedacht om de ro kers te plezieren maar in tweede in stantie omdat de gemeente eist dat hij alle ramen en deuren van zijn zaak dicht houdt zodra de muziek aan gaat. „Zelfs mijn uitgifteloket voor de drankjes op het terras mag niet meer open. Dan is het wel heel lastig om te serveren op het terras. Daarom is die bar erg handig." De gemeente heeft dit jaar de ge- luidsregels aangescherpt. Horecaon dernemers die op zomerse dagen de ramen en deuren open willen hebben, moeten een begrenzer aan schaffen. Dat is een apparaat waarmee het vo lume van de muziek wordt beperkt tot een niveau wat de gemeente heeft vastgesteld. Jachmann heeft inmiddels zo'n apparaat aange schaft en zodra de deuren en ra men openstaan wordt de begrenzer ingeschakeld. „Maar dat is voor de gemeente niet genoeg. Hij moet ver zegeld worden omdat ze zekerheid willen." Zodra een begrenzer verzegeld is, kan de ondernemer het apparaat niet meer bedienen en kan de mu ziek ook niet harder gezet worden als de ramen en deuren wél dicht zijn. „En dat wil ik niet. Ik heb een muziekcafé waar mensen willen dansen. Ik ben wel goed genoeg om een susteam te coördineren, en ik ben goed genoeg om de nachtbus- Horecaondernemer Koen Jach mann in Renesse heeft een bui tenbar. Voor de rokers maar ook omdat hij geen uitgifteloket mag hebben voor zijn terras. VLISSINGEN - Dat is nou wat je met recht een populair vrouwtje kunt noemen. De koningin van dit bijenvolkje zag op de boulevard van Vlissingen een fietstas, ging er zitten en trok meteen een hele zwerm mannetjes aan. Albert Dijkstra van de Vlissingse strandwachten liet via Beveren en havenbedrijf plaatsen meettoestellen tot aan de grens. door Wout Bareman HULST - Op de linker Scheldeoever is rond de Waaslandhaven en in de polders richting Zeeuws-Vlaam- se grens een meetnetwerk voor fijn stof in gebruik genomen. De mobiele toestellen zijn aangeschaft door de gemeente Beveren en het Gemeentelijk Havenbedrijf Ant werpen. De meetpunten zijn op strategi sche plaatsen gestationeerd: bij het sluisgebouw van Kallo, aan de Lief- kenshoektunnel, bij de Engelse steenweg in Doel en aan het ge maal watermolen in Verrebroek. Ook bij het grensdorp Kieldrecht staat een snuffelpaal. Het meetnet is opgezet omdat de hoeveelheid fijn stof de laatste ja ren sterk groeit. Dat wordt met na me in het havengebied en het ach terliggende Waasland en Land van Hulst alleen maar erger door de ex plosieve groei van het havenver- keer op met name de linker Schel deoever. De milieuafdeling van de gemeen te Hulst onderzoekt direct na de vakantieperiode de mogelijkheid om in grensdorp Nieuw-Namen opnieuw een snuffelpaal te plaat sen. Dat gebeurt op verzoek van de gemeenteraad. Woordvoerder Piet Verstraeten van milieu: „Die paal is enkele ja ren geleden weggehaald. Waarom is onduidelijk." Hulst is ingelicht over het nieuwe meetwerk, maar wordt alleen bij extreme meetre sultaten op de hoogte gesteld. Op de website van de Vlaamse Mi lieu Maatschappij zijn de resulta ten van de metingen van dag tot dag te volgen. sen te regelen maar ik heb niet vol doende verantwoordelijkheidsbesef om zelf de begrenzer aan en uit te zetten?" Jachmann is boos over de ze onbillijke houding maar hij zegt zich sterk te blijven maken maken voor zijn eigen publiek. Dat hij niet de enige is die hier te genaan loopt, bevestigt René Oude- sluys van stichting Horeca Renesse. „Maar ik wil er nu niet teveel over zeggen want we zijn nog in gesprek met de gemeente." Wethouder Gilles Houtekamer zegt dat de ondernemers hebben geko zen voor dit systeem. „We hebben hier in december over gesproken. Het verslag is verstuurd en daar is geen enkele reactie op gekomen." De Inspectie Verkeer en Water staat heeft een vergunning voor een luchtvaartvertoning op 8 augustus 2008 te Vlissingen afgegeven. De vergunning treft u op de IVW-site: www.ivw.nl/ onderwerpen/luchtvaart/ luchtvaartmaatschappij/ vereiste%5Fdocumenten/ Inspectie Verkeer en Waterstaat RILLAND - Een felle brand in een wagenschuur van een boerenbe drijf aan de Tweedeweg in Rilland heeft gisterenmiddag de brand weer voor een moeizame opgave geplaatst. De brand ontstond in een grote open schuur waar hooi lag opgeslagen en waar een flink aantal landbouwwerktuigen gepar keerd stonden. Of de de brand door broei in het hooi is ontstaan, is nog onduide lijk maar zeker is dat het vuur werd aangewakkerd door de oos tenwind die vrij spel had in de open schuur. De brandweergroepen uit Rilland, Krabbendijke en Bergen op Zoom waren ter plaatse om het vuur te bestrijden. Na een paar uur wisten zij de brand meester te worden. Het nablussen van het smeulende hooi in de grote open schuur duur de nog lang. Uiteindelijk bleek de schade mee te vallen. De brandweer wist het vuur bij de landbouwwerktuigen weg te houden. donderdag t/m zondag de gemeente een imker komen. „Die heeft de koningin gevangen. Er staat hier nu een kistje waar de mannetjes ook allemaal in moeten. Dat zal nog wel tot de avond duren. Dan haalt de imker het kistje weer op." foto Ruben Oreel TERNEUZEN - De eigenaar van cof feeshop Checkpoint in Temeuzen is na ruim twee maanden weer op vrije voeten. De 56-jarige man moet op 28 augustus voor de recht bank in Middelburg verschijnen voor een pro-formazitting. Er zitten volgens woordvoerder iy- cho Carbaat van het Openbaar Mi nisterie (OM) nu geen mensen meer vast in verband met de inval bij de coffeeshop op 20 mei. Voor de tweede keer in een jaar trof het OM toen een te grote hoeveelheid softdrugs aan in de wietwinkel. De beslaglegging op de shop door het OM blijft voor nog onbepaalde tijd van kracht. Checkpoint blijft minimaal tot 21 januari gesloten. Het café van Checkpoint is wel weer open, onder de naam Den Engel. De eigenaar van het bedrijf gaf di rect na zijn arrestatie aan dat hij wil stoppen met de coffeeshop. De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 31 juli l/m zondag 3 auguslus 20 Prijswijzigingen, drukfoulen en/of uitverkocht voorbehouden. "Wij verkopen geen alcoholische dranken aan personen onder 16 jaar. Voor alle aanbiedingen geldlOP=OP. Graag gedaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31