i Brand in Kamperland Zeven maanden cel voor Terneuzenaar Texel JIHk De krant 5 weken voor 15 euro! PZC Terneuzenaar vrijgesproken van beroving 2 Donderdag 31 juli 2008 PZC WILLEM VAN DAM Een genereus gebaar, dat was het. Mijn (inmiddels ex-)coI- lega's van de krant waren met de pet rondgegaan en had den aldus een mooi bedragje ingezameld, dat voldoende was om de Van Dammetjes als afscheidsgeschenk een prettig verblijf op de Wadden te bezorgen. Vorige week hebben we de reischeque 'goed voor een romantisch weekend op Texel' verzilverd en nooit hebben we ons op vakantie zó thuis ge voeld als op dat eiland. De veerboot over het Marsdiep - alsof we weer op de pont tus sen Breskens en Vlissingen zaten. De stranden, de zee en de duinen, de dorpjes en de polders - alsof we over Schouwen-Duiveland reden. We lazen in de Texelse Courant over Dljna alles wat vee] (jein )ccd; over een ruzie tussen een mevrouw van een kapsalon en de uitbater van een bowlingcentrum; over wegge waaide tenten en een handge meen in de Dorpsstraat - alsof we door de Zierikzeesche Nieuwsbode (helaas ter ziele) bladerden. Als Texel zoveel op Zeeland lijkt, waarom moet u er dan toch ook een keer naartoe? Alleen al omdat daar een nieuw restaurantje is geopend. Het ligt in Den Hoorn, op de kruising van de Diek en de Stolpweg. Erg veel horeca-ervaring hebben ze er niet. Bijna alles wat fout kan gaan, gaat fout; de rekening klopt niet, de stroom valt uit, de bestelling laat lang op zich wachten en met regelmaat klette ren er flesjes Sprite van het dienblad. Erg? Welnee! Ze doen er al blunderend hun stinkende best, maken elke fout goed met een welgemeend excuus en een stralende glimlach. Bovenal: ze serveren overheerlijke ossenhaas. Aan zo'n feestelijke bediening kan menig horeca-ondernemer in Zeeland een puntje zuigen. En aan die ossenhaaspuntjes natuurlijk. fout kan gaan, gaat fout COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) aIkro.on@pzc.nl. Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31,4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zore Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: D een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. In hel colofon weft u nadere informatie Een grote brand in Kamperland in een loods met boten heeft gisteren voor commotie gezorgd. Er was namelijk asbest vrijgekomen. Een evacuatie bleek uiteindelijk niet nodig. door Luc Oggel Brandweerploegen uit zo'n beetje heel Zee land waren gisteren pre sent in Kamperland om de grote brand aan het Molenpad te bestrijden. Twee geschakelde loodsen vol met bo ten en landbouwmachines gingen grotendeels in vlammen op. Een persoon is gewond afgevoerd naar het ziekenhuis. Vanwege vrijkomende asbest - het dak van de loods bestond uit dat materiaal - was er even sprake van dat de nabijgelegen camping De Molenhoek en omliggende straten wellicht geëvacueerd zouden moe ten worden. Dat bleek niet nodig, nadat uit metingen duidelijkwas geworden dat er wel asbest op de akkers rond de loods was terecht gekomen, maar niet in tuinen en op de camping. Dat was vooral te danken aan het feit dat er erg wei nig wind stond, die bovendien een gunstige richting had. Over de exacte oorzaak van de brand kon gisteren aan het eind van de mid dag officieel nog niets worden ge zegd, maar volgens omstanders zou het vuur zijn ontstaan tijdens laswerkzaamheden aan een boot die buiten tegen de loods aan stond. Ook zou er 's ochtends een benzinelucht hebben gehangen. De melding van de brand kwam gistermiddag even na één uur. De enorme zwarte rookpluim die door het vuur werd veroorzaakt, was snel daarna al tot in de wijde omgeving te zien. De brand trok tientallen mensen naar de plek des onheils. De politie hield hen op afstand. Aanvankelijk waren slechts enkele blusgroepen van Noord-Beveland ter plaatse, maar toen de omvang van de brand duidelijk was, wer den ook ploegen van Schouwen - Duiveland, Walcheren en Zuid-Be veland opgeroepen. Dat was nodig omdat er niet genoeg bluswater voorhanden was. Dat is in de loop van de middag onder meer uit een kreek in de omgeving gehaald met een dompelpomp. Brandweerlie den die al een tijd in de hitte had den gewerkt, werden afgelost door collega's. Loco-burgemeester Cees van der Weele had vanaf kwart over twee elk uur overleg met de (hoofd)offi- cieren van dienst van politie en brandweer over de stand van za Brand Kamperland PorfWe esfvveg PZC Willem Adriaansens ken en de eventueel te nemen maatregelen. De eigenaresse van de camping werd gevraagd om de gasten uit voorzorg naar het restau rant te sturen. Om vier uur werd duidelijk dat het niet nodig was om te evacue ren. Inmiddels was het vuur ook onder controle. Volgens hoofdofficier van dienst Dolf te Paske moeten de loodsen als verloren worden beschouwd. De brandweer is gisteravond nog enkele uren bezig geweest met na blussen. DEN HAAG - De 28-jarige man uit Terneuzen die eerder dit jaar was veroordeeld voor beroving van een geldloper in Leiden, is in hoger be roep volledig vrijgesproken. Zijn advocaat heeft dat gisteren bekend gemaakt. De man was in januari door de rechtbank in Den Haag veroor deeld tot 30 maanden cel. De Ter neuzenaar heeft al die tijd ont kend. Op de dag van de beroving was hij in Terneuzen, luidde zijn alibi. Ondanks een ondersteunen de verklaring voor zijn alibi werd hij toch veroordeeld. In hoger be roep heeft de rechtbank hem als nog vrijgesproken, omdat er onvol doende bewijs tegen hem is. Rechtbank acht inbraak bij moeder en illegaal opnemen geld bewezen. MIDDELBURG - Een 45-jarige Ter neuzenaar is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot een gevangenisstraf van zeven maanden. Tegen de man was 21 maanden geëist. De recht bank achtte bewezen dat de man begin oktober 2007 bij zijn moe der had ingebroken en met een vervalste volmacht een baliemede werkster van de bank had bewo gen om 250 euro van de rekening van zijn moeder te halen. Verder had hij in het slaaphuis in Terneu zen een tas van een medebewoon ster gestolen. Een 34-jarige IJzen- dijkse kreeg in plaats van de geëis te achttien maanden cel waarvan zes voorwaardelijk, een celstraf van zes maanden waarvan drie voorwaardelijk opgelegd. Zij werd verdacht van een winkeldiefstal, een woninginbraak, vernieling en mishandeling. Dat zowel de Terneuzenaar als de vrouw betrokken waren geweest bij een diefstal met geweld op 1 april achtte de rechtbank niet be wezen. Zowel de man als de vrouw moeten een schadevergoe ding van respectievelijk 250 en 155 euro betalen. De man heeft aange geven in beroep te gaan. foto Willem Mieras Asbest De brand trok gisteren veel bekijks. Asbest is een verzamelnaam voor een aantal in de natuur voorkomende mineralen (sili caten), die zijn opgebouwd uit zeis. Asbest is een natuurlijk product dat al sinds de oud heid wordt gebruikt. Asbestvezels kunnen zo fijn zijn dat zij niet met het blote oog zijn waar te nemen. Zolang asbest in gebonden toe stand verkeert, is er geen ge vaar voor de gezondheid. Als losse asbestvezels worden inge ademd, lopen zij vast in de klei ne luchtwegen en longblaasjes. Als gevolg van blootstelling aan asbest, kunnen verschillende as bestziekten ontstaan, waaron der longkanker. Bron: Wikipedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2