leer je op het water kennen Verda^hte opruiming 50°/< •WINTERSPORT Verbouwing museum Ramp r moord op Toth blijft ontkennen kortingen t/m ERIK WPZC Donderdag 31 juli 2008 27 Openbaar Ministerie handhaaft beperking op vrijheid Vlissinger. door Maurits Sep VLISSINGEN - De verdachte voor de moord op Ilonka Toth blijft ont kennen iets met haar gewelddadi ge dood te maken te hebben. Dat zegt zijn advocaat, Mark Dunsber- gen. Het is ook meteen het enige dat Dunsbergen over de zaak mag zeg gen, omdat de verdachte, een 52-ja- rige man uit Vlissingen, nog 'in be perking' zit. De advocaat mag daar door inhoudelijk niets over de ont wikkelingen in het moordonder- zoek vertellen. De beperking betekent voor de ver dachte dat hij nog steeds met nie mand mag praten. Ook zit hij nog alleen in een cel. De beperking die het Openbaar Ministerie hem heeft opgelegd, blijft voorlopig van kracht. „De beperking zit er nog op, maar ik verwacht dat dat niet lang meer duurt. Ik denk dat het Openbaar Ministerie het ook wel bijna genoeg vindt nu", zegt Duns bergen. De advocaat vermoedt dat de maat regel binnen tien dagen wordt op geheven. „Zoniet, dan dien ik als nog mijn bezwaarschrift in bij de rechtbank om de beperking eraf te krijgen. Want je beperkt iemand wel heel erg in zijn rechten. Hij mag alleen met mij praten. Zelfs fa milie mag hij niet spreken." De Vlissinger bevindt zich vanaf het moment van zijn aanhouding 'in beperking'. De man werd op dinsdag 15 juli aangehouden door de politie op verdenking van be trokkenheid bij de moord op Ilon ka Toth. De Vlissingse werd ruim een week daarvoor op 6 juli op de Noorderberaafplaats in Vlissingen gevonden. Het voorarrest van de verdachte is dinsdag met 30 dagen verlengd tot eind augustus. Tekeningen, maquette en foto's in bouwkeet naast caisson één. door Piet Kieemans OUWERKERK - Bezoekers van het Watersnoodmuseum in Ouwer- kerk kunnen de ingrijpende ver bouwing van het museum op de voet volgen. In een naast de hoofd ingang geplaatste bouwkeet wordt via tekeningen en een maquette tekst en uitleg gegeven en zijn steeds foto's te zien van de vorde ringen. Het is de bedoeling dat de uitbrei ding en verbouwing van het Wa tersnoodmuseum dit jaar haar be slag krijgt en het nieuwe gedeelte in het voorjaar van 2009 in ge bruik kan worden genomen. Voor die tijd moet er, weet voorzitter van de Stichting Museum Waters nood Jaap Schoof, heel wat gebeu ren. Het museum is nu in één van de vier caissons gevestigd en het is de bedoeling dat alle vier caissons een museale invulling krijgen. In caisson twee komt een multime diaal monument, opgebouwd uit beeld en geluid. In caisson drie komt een geschenkwoning en wor den de bij de wederopbouw van het eiland na de Watersnoodramp 'Uit caisson drie moet eerst het water dat daarin staat worden weggepompt' van 1953 gebruikte machines ten toongesteld. Caisson vier wordt ge wijd aan het toekomstig waterbe heer. Sloof: „Alleen al in caisson twee moet zo'n 3500 a 4000 kubieke meter zand worden weggegraven. En uit caisson drie moet eerst het water dat daarin staat worden weg gepompt." Karwei op zich wordt het maken van ondergrondse (van caisson één naar caisson twee en van caisson twee naar caisson drie) en bovengrondse (van caisson 3 naar caisson 4) verbindingsgangen. Voor die verbindingsgangen en voor de verplichte vluchtdeuren moeten stukken uit de gewapend betonnen wanden van de caissons gezaagd worden. In caisson 3 is al een zaagsnede gemaakt. „Het was eigenlijk de bedoeling dat er voor de bouwvak al een 'deurgat' in caisson drie zou zitten, maar dat is niet gelukt", legt Schoof uit. Vanwege de bouwvakvakantie ligt de verbouwing van de caissons momenteel stil., Het is de bedoe ling dat het werk in september wordt hervat. Als alles volgens schema verloopt wordt de verbou wing nog dit jaar afgerond. Als dat lukt, kan in de winter van 2008/2009 de inrichting van de nieuwe museumruimten ter hand worden genomen. Nieuwe Burg 22-28, MxJdeiburg, tel: (0118) 61 17 41 Aan boord van de rondvaartboot op de Oosterschelde is een zoutwateraquarium met onder meer zeeanemonen, zeebaarsjes en sponsdiertjes. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29