QraS 1 PZC Strakke regie over kermis Eenden Veere overvoerd 25 déÜRVKKERY WALCHEREN 40 Aardappelrooiers Binnenbrand is buitenbrand Gezag Brasseriemenu met bloemkoolsoep, Jgf mm *V%~ :iïï§Ë Donderdag 31 juli 2008 Wandelpad van 130 km voert langs locaties uit Tweede Wereldoorlogé Polo maakt plaats voor powerhorse op Horses by the Sea Tip? redwalch@pzc.nl MARIEKERKE - Nee, Thomas en Dylan wisten het al. Aardap- twee broertjes uit het Drentse Hoogeveen. Het hele jaar al staan ervoor in de rij: ouders die 'gewoon eens iets anders wil- pels groeien niet aan de boom. En je hoeft ze niet per se be- hadden ze er naar uitgekeken. Zelf aardappels rooien, schillen len'. Met kinderen die ineens beseffen dat een aardappel niet vroren uit de zak te halen. In Zeeland kan je ze gewoon van de en snijden. En ze daarna opeten als patat. Bij boer Wisse in uit de winkel, maar van de akker komt. Ze zetten grote ogen akker rapen. En dat deden ze woensdagmiddag dan ook, de Mariekerke kan dat. Iedere woensdagmiddag. De toeristen op, en beginnen verwoed te wroeten. foto Ruben Oreel Vlissingen is tevreden over nieuw systeem uitgifte standplaatsen. door Maurits Sep VLISSINGEN - Het was dan welis waar minder druk op de Vlissing- se kermis, de gemeente is toch te vreden. Zij heeft de regie naar zich toegetrokken over wie waar mag staan en hoeveel een plaats kost en dat bevalt uitstekend. De gemeente hanteerde dit jaar voor het eerst een ander systeem bij de toewijzing van standplaat sen. Voorheen werden contracten van drie jaar gesloten met attrac ties. Die konden inschrijven op een plek en hadden voor de beste plek ook veel geld over. Dit leverde de gemeente een hoop op. Maar het kostte de bezoekers ook een flinke duit, want de exploitanten bereken den die kosten door in hun prijzen. Bovendien had de gemeente wei nig zeggenschap over welke attrac tie waar kwam te staan. De contracten die dit jaar afliepen, zijn niet verlengd. In plaats daar van heeft de gemeente zelfbepaal de attracties benaderd, die zij graag op de Vlissingse kermis wil de hebben en met de eigenaren daarvan een prijs afgesproken. Daarnaast is het nog wel mogelijk voor kermisexploitanten om zich bij de gemeente te melden voor een plaats en daarop in te schrij ven. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Dit half gesloten, half open systeem heeft goed gewerkt, concludeert de gemeente tevreden. 'Een kwalitatief goede kermis, goed gespreid over een lastig (langwerpig) terrein.' Zij heeft een betrere regie over het aan tal en het soort attracties en wil dat zo houden. Het nieuwe systeem is mede inge voerd uit onvrede over de kermis van drie jaar geleden. In 2005 consta teerde de gemeente dat de oude werkwijze ertoe leidde dat exploi tanten zelfs ondanks stijgende en- ITi De gemeente Vlissingen bepaalt tegenwoordig welke kermisat tractie waar mag staan. Die strak ke regie levert minder geld op maar wel een betere kermis. treeprijzen soms onvoldoende ver dienden om de pachtkosten te kun nen betalen. Toen al drong het tot Vlissingen door dat een koerswijzi ging noodzakelijk was. Door de drie jarige contracten kon dat echter niet meteen gebeuren. De problemen van toen hadden te maken met een daling van het aan tal bezoekers van de kermis. Dat was een landelijke trend. Hoeveel mensen de Vlissingse kermis dit jaar hebben bezocht, weet de ge meente niet precies. De indruk is wel dat het minder druk was dan vo rig jaar. Dat zegt niks over de inkom sten van de exploitanten, merkt een woordvoerder van de gemeente op. De bezoekers kunnen meer hebben uitgegeven dan normaal. DOMBURG - De gemeente Veere vreest een rattenplaag wanneer in woners de eenden te veel brood blijven voeren. Het dreigt vooral uit de hand te lopen bij de vijvers in Oostkapelle, en de sloot tussen Breezand I en II in Vrouwenpol der. Er wordt daar zoveel brood in het water gegooid dat eenden het niet allemaal op kunnen. Het vele voer trekt ratten en meeu wen aan. Door de vele uitwerpse len verslechtert het water zo sterk MIDDELBURG - Wat zich aandiende als een binnenbrand in een huis bleek bij aankomst een buiten- brand in een paar afvalbakken te zijn. De brandweer van Middel burg was woensdagochtend om half zes dus ook weer snel klaar met een brandje in de Topaas. Ze ker omdat de politie al een paar emmers water op het vuur had ge gooid. Om zes uur waren de brand weermannen weer op de kazerne. dat vissen en waterplanten ster ven. De gemeente vindt het prima dat kinderen de eendjes zo af en toe een broodkorstje toewerpen, mits wilde eendjes, waterhoentjes en meerkoeten niet overvoerd wor den. Het water is geen afvalbak, zo waarschuwen B en W. Als men sen hun voedselresten kwijt wil len kunnen ze het eens proberen bij het dierenasiel, de kinderboer derij of boer. En anders is er altijd nog de groene container. 2EEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Twee Zeeuwse meisjes genieten van de zomer aan het Veerse Meer. Het gesprek gaat over een nieuwe baan voor de blonde van het duo. Ze heeft pas gesollici teerd en haar wacht een psycho logische test. Voorafgaand moet de traditionele vragenlijst wor den ingevuld en die wordt aan de waterkant doorgenomen. De meeste antwoorden zijn snel bedacht. Dan komt de vraag of ze genoeg gezag denkt te kunnen uitoefenen over andere mensen. Er wordt even over gepraat, tot de vriendin zegt dat ze 'Ja' moet invullen. Op de vraag waarom antwoordt ze: „Nou, als je aan een jongen vraagt of hij mee naar huis wil, zegt ie altijd ja." vanavond vanaf 17.30 uur biefstuk pepersaus of groentequiche en verrassingsdessert 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27