Sollicitatiesites zijn doolhof PZC Busreizigers krijgen vergoeding na staking Asbest komt vrij bij grote brand in loods Kamperland Moeders kiezen voor correctie Donderdag 31 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 179 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Grote vacaturebanken op internet gaan aan eigen succes ten onder. door Berrit de Lange DEN HAAG - De grote vacatureban ken op internet lijken hun langste tijd te hebben gehad. De duizen den nieuwe vacatures per dag waar sites als Monsterboard, Natio nale Vacaturebank, Totaljobs en Stepstone mee schermen, schieten hun doel voorbij, zeggen arbeids marktadviseurs. „Er zullen misschien twee grote banensites overleven, de rest gaat ten onder aan het eigen succes", zegt Bas van de Haterd. Hij advi seert bedrijven over personeelswer- ving via nieuwe media. De online vacaturebanken met tienduizen den vacatures zijn te chaotisch en te anoniem, zegt hij. De werkzoe kende krijgt al snel zo'n 150 adver tenties voorgeschoteld en de mail box van de werkgever wordt volge stort met cv's. De 'buiksites' heb ben te lijden onder gebrek aan per soonlijk contact, zegt Koen 1^ Grote banensites zouden te chao- tisch en te anoniem zijn. De dui zenden nieuwe vacatures per dag schieten hun doel voorbij, zeggen arbeidsmarktadviseurs. Roozen, directeur van uitzendbu reau ASA Student Career. „Om te overleven zullen ze de waarde van de intermediair moeten heruitvin den." Van de Haterd constateert een verschuiving naar 'niche boards'. Dat zijn banensites die zich richten op een beperkte groep werkzoekenden, zoals Aca- demictransfer voor academici en Overheidsvacatures voor ambtena ren. Ook regionale vacaturebanken en werving via netwerksites als Hyves en Linked In zijn volgens hem sterk in opkomst. Van de ruim vierhonderdduizend vacatu res staat meer dan 90 procent op internet; de dagbladen volgen op grote afstand met nog geen 6 pro cent. Dat blijkt uit onderzoek van Nielsen Media Research. De vaca turesites hadden in het tweede kwartaal van dit jaar wel te maken met een daling van 2,3 procent. SSSESSSSSa^B §1 - Moeders moeten trots zijn op hun lichaam reageer op www.pzc.nl uvv g WSStp' WSÊÊÊÈ Mensen praten elkaar economische crisis aan g£ 67% 33% aantal reacties: 338 DEN HAAG - Jaarlijks laten honder den vrouwen zich na hun zwanger schap behandelen door een plas tisch chirurg: hun buik wordt strak getrokken en als de borstvoe ding voorbij is, worden de borsten opgevuld. Eén privékliniek biedt de behande ling zelfs aan in de vorm van een pakket: de mama-makeover. Dat be staat uit een buikwandcorrectie en het opvullen van de borsten. Een strakgetrokken buik en gelifte of opgevulde boezem kosten samen minimaal zesduizend euro. pagina 4: toen ik mijn buik liet zien, schrok ze KAMPERLAND - In Kamperland wordt vandaag be gonnen met het opruimen van de asbest die gis teren is vrijgekomen bij een brand in twee ge schakelde loodsen vol met boten en landbouw voertuigen aan het Molenpad in het dorp. Dat heeft locoburgemeester Cees van der Weele la ten weten. In een brief die gisteravond is ver spreid onder omwonenden en op de nabijgele gen camping De Molenhoek, schrijft de gemeen te dat er geen risico is voor de volksgezondheid. Het gebied waar de asbestdeeltjes zijn neergeko men, de akkers rondom de loodsen, is afgezet. De schade die door de brand is ontstaan is aan zienlijk, de enorme rookwolken waren tot in de wijde omgeving te zien. foto Willem Mieras pagina 2 en 3: brand in Kamperland vergt enor me inzet brandweer Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 11; Beurs: 14; Econo mie: 15 en 17; Cultuur: 18 en 19; Boeken: 21; Weer: 22; Strips: 23; Zomerkrant: 35 t/m 38; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. 5 dgn fly-drive Nergens voordeliger! Alléén op 30 en 31 aug. www.kras.nl/35238 waarom zou je verder zoeken BREDA - Abonnementhouders van busmaatschappijen Veolia, Con- nexxion en Arriva die zijn bena deeld door de stakingsacties van af gelopen mei en juni, krijgen een schadevergoeding. De compensatieregeling waarover de maatschappijen hebben gespro ken met Rover (de vereniging van reizigers in het openbaar vervoer) houdt in dat er een gratis dagkaart wordt verstrekt voor iedere dag dat de bussen helemaal niet reden. Tijdens een deel van de actieperio de werkten de chauffeurs wel ge durende de spitsuren. Voor die pe riode krijgen abonnementhouders één dagkaart per twee actiedagen. Connexxion geeft ook voor de 'spitsuurdagen' een volledige kaart. Uitsluitend abonnement houders krijgen de gratis dagkaar ten, en dan nog alleen degenen die een claim hebben ingediend. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1