Fors tekort aan olie al in 2010 verwacht Vloot Brussels Airlines wordt steeds lichter Siemens doet het veel beter dan verwacht MAN profiteert van gunstige markt Agfa verlaagt de omzetverwachting Bayer boert goed in tweede kwartaal Winstcijfer Eads valt tegen Unilever stoot merken af Hamburg verwelkomt oceaanreuzen PZC Donderdag 31 juli 2008 j 1 7 -3/4 DAGEN GENIETEN IN DE ACHTERHOEK- Landgoederen arrangement Welkomst kopje koffie/thee 2 overnachtingen met ontbijtbuffet 2de «vond 3-gangen dinerbuffet 99 per pers00n Bij besteding van diner op de 3de dag, de derde nacht «ratis! Prijs op basis van een 2-persoonskamer en excl. Boekingskosten en Milieu- Verblijfstoeslag. Ks&iiaÉiia if Best Western hotel Landgoed Ehzerwold - Ehzerallee 14 - 7218 BS Almen 0575-431143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzerwold.nl Binnen twee jaar zal wereldwijd een grote olieschaarste ontstaan. DEN HAAG - De wereld krijgt bin nen twee jaar te maken met een langdurige olieschaarste. Al in 2010 zullen grote tekorten optreden waardoor de prijs van een vat olie niet meer onder de 110 dollar per vat daalt. Dat zwarte scenario schetst instituut Clingendael. De tekorten op de oliemarkt tre den veel sneller op dan aanvanke lijk verwacht. Volgens het Interna tionaal Energie Agentschap zou de wereld in 2015 met schaarste ge confronteerd worden. Maar vol gens Clingendael gebeurt dat vijf jaar eerder door de stormachtige BRUSSEL - Brussels Airlines haalt de vliegtuigladders weg om de toe stellen lichter te maken en zo kero sine te besparen. Elke luchthaven kan de honderd kilo zware ladders leveren. Brussels Airlines is ook be zig alle stoelen te bekleden met lichter leer: dat scheelt duizenden liters kerosine op jaarbasis. Het Belgische bedrijf overweegt zelfs weer propellermotoren in te voeren. „Die vliegen minder snel, maar zijn ontzettend zuinig", zegt chef brandstofbesparing Koen Ver haven:. Het bedrijf zoekt nog veel meer rigoureuze maatregelen om minstens 1 procent brandstof per jaar te besparen. ontwikkelingen op de oliemarkt. De olieprijzen zijn sinds vorig jaar ruim verdubbeld tot meer dan 120 dollar per vat. Niet eerder was Clingendael zo somber over de vooruitzichten. Zonder ingrepen zal de prijs van een vat olie niet meer onder de 110 dollar dalen. Eerder stelden sommige analisten dat de prijzen konden dalen tot 50 tot 80 dollar per vat. Volgens Clingendael is een prijs van 200 dollar niet ondenk baar. De grote tekorten zijn onder meer De stormachtige ontwikkelingen op de oliemarkt zullen veel eer der dan verwacht voor grote te korten zorgen volgens een onder zoek van instituut Clingendael. het gevolg van jarenlange onderin vesteringen in de oliesector. Daar naast ligt de fossiele brandstof op moeilijk bereikbare plekken, bij voorbeeld diep onder de zeespie gel. Ook een tekort aan geschikte raffinagecapaciteit heeft de prijs opgedreven. Zelfs als de wereldeconomie de ko mende jaren minder hard groeit, zal de vraag naar olie nog steeds toenemen doordat er geen goed al ternatief is voor olie. Daar komt bij dat de olie-expor teurs verenigd in de OPEC weinig nieuwe olie op de markt willen brengen. Zij profiteren juist van de hoge prijzen. Zelfs in een positief scenario zal het aanbod de komende tien jaar tekortschieten, stelt Clingendael. MÜNCHEN - Het Duitse technologie concern Siemens heeft in het der de kwartaal onverwacht goed ge draaid. De nettowinst kwam in de periode van april tot en met juni uit op 1,4 miljard euro, maakte het bedrijf gisteren bekend. De winst is 31 procent lager dan een jaar eer der maar fors hoger dan analisten voorzagen. Siemens ligt onder vuur door fraude. Ex-werknemers worden verdacht van betrokken heid bij het betalen van ruim 1 mil jard euro aan smeergeld bij het bin nenhalen van buitenlandse orders. MÜNCHEN - De Duitse vrachtwa gen- en machinefabrikant MAN profiteerde in het tweede kwartaal van gunstige marktomstandighe den. Alleen met de vrachtwagendi visie ging het wat minder. MAN, dat dit jaar zijn 250-jarige bestaan viert, voerde de winst met 39 pro cent op tot 562 miljoen euro. MAN handhaaft de verwachting dit jaar een winstmarge te halen van 12 procent bij een omzetgroei van 10 procent. In 2007 bedroeg de omzet 15,5 miljard euro. BRUSSEL - Agfa-Gevaert, de Bel gische fabrikant van beeldtechno logieproducten, heeft zijn omzet verwachting voor 2008 verlaagd. In het tweede kwartaal daalde de omzet met meer dan 8 procent ten opzichte van een jaar eerder. De operationele winst van het be drijf daalde ruim 30 procent naar 38 miljoen euro. Dit was lager dan de gemiddelde analistenverwach ting van 42 miljoen euro. De lage dollarkoers en de hogere zilverprijs speelden een rol bij de winstdaling. FRANKFURT - Het Duitse chemie- en farmacieconcern Bayer heeft in het tweede kwartaal van dit jaar 5 procent meer winst geboekt dan een jaar eerder. Vooral de anticon ceptiepillen en de medicijnen te gen multiple sclerose presteerden goed, meldde het bedrijf gisteren. De winst voor rentebetalingen, be lastingen en afschrijvingen be droeg 1,9 miljard euro. De omzet bij de grootste medicijnenprodu cent van Duitsland steeg met 3,6 procent tot 8,5 miljard euro. HAMBURG - De Mary II is het pronkstuk op de Hamburg Cruise Days 2008. Het grootste passagiersschip ter wereld, vorige week nog in Rotterdam, meerde gistermorgen af in de Duitse haven. Tot en met zondag kunnen in Hamburg oceaanreuzen worden bewonderd. foto Fabian Bimmer/AP PARIJS - Het Europese lucht- en ruimtevaartconcern Eads, het moe derconcern van vliegtuigbouwer Airbus, boekte in het tweede kwar taal 118 miljoen euro winst. Eads nam in de periode een last van 715 miljoen euro voor vertragingen bij de bouw en uitlevering van zijn pa radepaardje, de A380 superjumbo. Analisten voorzagen een resultaat van ruim 340 miljoen euro. De winst wordt mede gedrukt door de daling van de dollar tegenover de euro. ROTTERDAM - Voedings- en was middelenconcern Unilever heeft de verkoop van de kruidenmixen en marinades van de merken Lawry's en Adolph's aan McCor- mick afgerond. Dat maakte het be drijf gisteren bekend. Unilever ontvangt 604 miljoen dol lar in contanten voor de activitei ten. De verkoop, in het kader van een herstructurering van de activi teiten in Noord-Amerika, is in no vember vorig jaar aangekondigd. Ga naarwww.bezorgers.nl, selecteer het dagblad dat je wilt bezorgen en vul het aanmeldformulier in of bel ons op tel.nr. 0800-023 23 33. Op de website vind je de actievoorwaarden. DichtbijMedia. Wegener WeGeNGR NieuwsMedia Bezorg minimaal 2 weken tijdens de zomervakantie en je krijgt naast je vergoeding ook een gratis entreebewijs voor een van de topattracties in Nederland!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17