PZC Donderdag 31 juli 2008 11 De fietsvierdaagse is snel weer voor herhaling vatbaar. foto Ronald den Dekker LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Teheran 29 mensen worden in Teheran langzaam door een hijskraan in het openbaar omhooggetrokken. Ze mogen niet te snel stikken, want ze moeten hun straf voel baar ondergaan. Ze moeten lijden. Als er ooit nog een westerse politi cus is die denkt de Sharia in een beschaafd land een kans te moe ten geven, nodig ik hem of haar graag uit bij de volgende executie in Teheran van de wegens diverse seksuele escapades veroordeelden. Steniging: vrouwen overigens met niet te grote stenen, anders gaat het te snel. Met een beetje geluk zit er ook nog een afgehakt of ver pletterd kinderarmpje in het pret- pakket. Gelardeerd met wat zweep slagen moet dat een zeer verhef fend en godsdienstig moment zijn. Amerika, waar overigens de doodstraf op een menselij kere(?) manier wordt uitgevoerd, maakt zich druk om het nucleaire pro gramma van Iran. Ik maak me meer druk om mensen. Ze zijn daar nog heel erg ver weg van ech te beschaving. Paul Heuff Sardijngeullaan 4, Dishoek Ontpolderen 'Oerangst voor water misbruikt voor marketingtruc'. Een interes sant artikel in de PZC-bijlage Spec trum van 26 juli. Wie het nog niet heeft gelezen, raad ik aan dat snel te doen, want het leert ons hoe de 'hazen' in ons land lopen. Neder land wordt opgehitst om zich met een Deltaplan II te wapenen tegen het wassende zeewater (klimaat verandering) en de bereidheid te hebben daar miljarden euro's voor op te hoesten. Zo'n boodschap roept vraagtekens op. Onze parle menten in Den Haag lieten de ont- polderparagraaf in de Schelde-ver- dragen ongemoeid. Angst van de Zeeuwen voor het water, nog vol herinneringen aan de overstro mingsramp van 1953, kon dezelfde volksvertegenwoordigers die nu gil len dat er een Deltaplan II moet komen, niet tot andere gedachten brengen. Wordt Zeeland nu de gro te uitzondering op Deltaplan II? Onder het mom van natuurherstel polder na polder laten verzuipen en de rest van Nederland droge voeten gunnen? Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek Windstroom Het artikel 'Windstroom zit flink in de lift'(PZC 26-07) geeft een veel te positieve indruk over de mogelijkheden van windenergie. Zo wordt met vette letters gesugge reerd dat de tot nu toe opgestelde 215 MW genoeg vermogen voor al le Zeeuwse huishoudens zou zijn. Zeeland telt 26.5000 huishoudens met een jaargemiddelde van 3500 kWh per huishouden. Dus in to taal 577500 MWh. Gedeeld door 8760 uur geeft een vermogen van 66 MW. Een huisgezin zal overdag bv. 50% meer stroom verbruiken dan 's nachts. Dus overdag is voor alle huisgezinnen 82,5 MW nodig en 's nachts slechts 49,5 MW. Van de opgestelde 215 MW aan wind turbines zal door de slechte pro ductiefactor maar ca. 25% worden geleverd; dus ca. 54MW. Dit ge beurt met enorme fluctuaties van 0 tot 225 MW. Windenergie is dus totaal ongeschikt voor directe huis levering. Ook valt op dat max. slechts 82,5 MW nodig is voor alle Zeeuwse huishoudens. Nee daar voor is geen windenergie nodig. A.Lafeber Sleedoornlaan 3, Burgh-Haamstede Afghanistan 29 juli stond er een heel klein be richtje in de krant: 'Afghaanse le ger niet gereed voor 2010'. Nee na tuurlijk niet. Dat leger is nooit ge reed om de Taliban te overwin nen. Dit bericht is alweer een eer ste voorzet van de Haagse kliek om nog jaaaaren in Afghanistan door te kunnen emmeren. Ze lie gen ons er weer voor een x- aantal jaren in. Laat de leden van de rege ring één term zelf in dat land de boel een beetje 'opbouwen' en de zaak is binnen 4 maanden opge lost. Misschien houden we dan eens geld over voor onze ouderen en ziekenzorg. Ben Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee Cevangenenruil Heeft de brievenschrijfster (PZC 22-07) informatie ingewonnen on der de enkele overlevenden van de slachtingen rond 'Gush Etsion en Al Dawayima' in Hebrons con treien bij de onafhankelijkheids oorlog in 1948? Het grondig ver woesten van de nederzettingen van Gush Etsion en de buit in han den van bewoners van de omlig gende feestvierders (Arabische dor pen), was de missing link in haar verhaal, waarom m.i. Israels ver- zetslegertje van toen, niet voor aap gezet kan worden; (sura 5V60-61). Ook al benoemen sommige harer bronnen zich als zijnde 'Joods', hun gedrag toont, haat jegens ei gen volk, als een soort levensvul ling. Verdoezeling van deze 'vergis sing' veroorzaakt zelfoverschat ting, schijnbaar meesterlijke om gang met misinformatie wegens eenzijdigheid der gespleten tong, resulterend in verwisseling van de waarheid tegen leugens. Antisemi tisme is een oud verschijnsel waar bij patiënten zich opblazen, zich zelf naam makend. Het is ouder, sinds mensen zich onder Babel op maakten om een anti-shem te die nen, i.p.v. de Schepper; (Genius). W.Jobse Haltestraat 33, Rilland Fietsvierdaagse Wat een geweldig fijne week werd dit! In mijn 78e levensjaar voor het eerste meegedaan en gelijk een voltreffer. Wat een weertje, leuke routes, prima sfeer enzovoort. Heel relaxed gefietst. Je hoeft niet als eerste aan te komen. Er is door alle deelnemers ongetwijfeld geno ten. Via deze weg wil ik allen die hieraan meegewerkt hebben harte lijk bedanken voor de 4 dagen. L. Jonker Ant. Fokkerstraat 11Goes Luctor et Emergo Ziekenhuisproblemen. Het volgen de moet mij van het hart. De zorg moet bereikbaar zijn voor iedere burger. Kwalitatief op hoog niveau en tijdig. Voor de behandeling van bijvoorbeeld een hartinfarct is een aanrijtijd van vijfenveertig minu ten dik te lang. De zorg moet niet alleen goed zijn, maar ook op tijd komen, anders heeft het geen zin. Een kwalitatief goede zorg is ge waarborgd in een model met een hoofdziekenhuis en dependances voor de basiszorg. Het is logisch dat Middelburg als provinciehoofd stad de aangewezen locatie is. Te meer daar de bevolkingsdichtheid van die regio 100.000 is en groter is dan die van Goes met zijn 40.000 inwoners. Je kiest altijd voor de allerbeste zorg en slaat Goes over. In de discussie is trans parantie belangrijk, evenals open heid en eerlijkheid. Burgers en alle betrokkenen hebben daar recht op. Het is niet te laat, maar bijna twaalf uur. Misschien toch: 'luctor et emergo'? S. Baldew-Visser Latijnse Schoolstraat 11, Middelburg Viagra Als de Australische doping-expert gelijk krijgt en de Olympische sporters massaal aan de viagra gaan PZC, 26-07, zal dat volgens mij de kijkcijfers ten goede ko men. Vooral bij sporten waarbij een strak aërodynamisch pak een must is, zullen degenen met een voorkeur voor het mannelijk ge slacht op het puntje van hun stoel zitten, een soort chippendales op treden dus. Ik vraag me alleen af of de viagra op tijd is uitgewerkt, zodat de heren sporters, na hun olympische optreden, niet op ver keerde gedachten komen. J. Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen Mosselcrissis De fractievoorzitter van Groen- Links in de Staten heeft in de ru briek 'Te Gast' (25-7) zijn zienswij ze gegeven op de pogingen van de Vogel- en Waddenvereniging, de mosselbranche het leven zo zuur mogelijk te maken. Allereerst wil ik opmerken, dat ik wel in Bruinis- se woon, maar totaal niets met de ze branche te maken heb, maar soms wil ik wel eens actie onder nemen als er op Schouwen-Duive- land dingen gebeuren, welke niet door de beugel kunnen. Als je in een partij zit met de woorden 'groen' en 'links' dan kan deze branche weinig opbeurende woor den verwachten maar dingen gaan verdraaien siert u niet: ze hebben geen emotionele weken achter de rug: het gepest duurt al vele jaren. De partijen moeten aan tafel en el kaar respecteren. De partijen zaten rond de tafel en achter de rug van de mosselbranche stapten ze tege lijkertijd naar de rechter. Huib Stevense Nieuwstraat 22, Bruinisse Varkenscastratie Onverdoofde varkenscastratie is voor 2 maanden uitgesteld. 1,5 mil joen biggen moeten deze zeer pijn lijke behandeling (naast nog een aantal martelingen) ondergaan. Boeren die voor dierenarts spelen. Zijn hun gekwalificeerd tot het uit voeren van operatie's? Wist u dat de boeren gehoorbeschermers dra gen, omdat ze anders gehoorscha- de oplopen door het extreme ge krijs van de biggen? En dat voor slechts 1 cent per kilo meerprijs! Wanneer laten de consumenten eens zien dat zij het niet meer pik ken? Uitsluitend consumenten hebben de macht om een halt toe te roepen aan martelvlees, door het niet meer te kopen. Als we moeten wachten op de wetgevers, varkensboeren en andere organisa ties, blijven we nog jaren in het ste nen tijdperk leven! Wietse Haak Sperwerstraat 23, Assen Kosten Deltaplan Bij alle verhalen over het komen de Deltaplan van de commissie Veerman worden kosten genoemd van wel 30 miljard euro. Dit lijkt erg veel, maar moet wel in perspec tief worden gezien. Met zijn allen verdienen we in Nederland onge veer 550 miljard euro per jaar (BBP). Bij een groei van onze eco nomie met 2% per jaar neemt die 550 miljard euro elk jaar zelfs nog met minstens rr miljard toe. Als we zo'n Deltaplan in ro jaar uitvoe ren moeten we de komende 10 jaar elk jaar 3 miljard euro extra uit geven voor onze veiligheid. We kunnen dus zo'n Deltaplan gemak kelijk betalen met zijn allen, zo lang we maar niet een tiental van dit soort plannen tegelijkertijd uit voeren. J. Janse Kokkelbank 2, Goes Spoorwegtunnel De analyse, geschreven door jour naliste Mieke van der Jagt, over een Goese spoortunnel, was een schot in de roos! Opnieuw wordt vastgesteld, dat het ontwerp voor een verzonken spoor, zoals nu on dersteund door het Goese College een halfbakken oplossing is. Goes blijft gespleten door een steeds drukker wordende spoorverbin ding, die ook in de toekomst tot louter ergernis en verkeersconges- tie zal (blijven) leiden. Daarom verdient het recent bekend ge maakte plan voor een geheel on dergrondse spoorverbinding met een eveneens ondergronds station alle aandacht en verdere studie. Dit plan reeds bij voorbaat beoor delen als te duur voor Goes is onte recht en doet afbreuk aan een ge richt en verantwoord denken over de toekomst van Goes en de daar bij vereiste infrastructuur. Het zou van visie getuigen als dit plan niet louter op z'n financiële consequen ties wordt beoordeeld maar ook op zijn voordelen voor de (verre) toekomst. Overigens kunnen ook prioriteiten worden hergeschikt om meer financiële ruimte te scheppen; daarbij denk ik o.a. aan de plannen voor een tweede on dergrondse parkeergarage op de Oostwal. Een tip: Ga eens naar het Brabantse Best, waar eenzelfde si tuatie bestond als in Goes. Hier is de spoorlijn Tilburg-Eindhoven ge heel ondergronds, inclusief het sta tion en alle inwoners bejubelen de ze tunnel nog dagelijks! Wolter Kostei Merellaan 9, Goes Modderpoel Het stuk 'Natuurcompensatie ein digt in plus' van 29 juli drukt de Zeeuwen met de neus op de fei ten. Nog even wachten en Zeeland is gejuich van de milieuclubs ver anderd in een stinkende modder poel. Niet minder dan 63 projec ten binnen en buiten het gebied van de Westerschelde zijn klaar of worden klaar gemaakt, de meeste in het kader van de Ecologische Hoofdstructuur (EHS). In 1990 ging het ministerie van landbouw (LNV) er nog van uit, dat de EHS 1,9 miljard euro zou kosten. Dat vond men toen al zoveel, dat het geheim werd gehouden. De kosten zijn opgelopen tot 12,4 miljard eu ro, meer dan de Betuwelijn en de HSL bij elkaar! Het opzetten en aan elkaar knopen van waardevol le natuurgebieden, het kernpunt van de EHS, zou de biodiversiteit vergroten. In de afgelopen twintig jaar heeft men echter doelbewust verzuimd om dat efficiënt te controleren. Een voor de EHS ver nietigend rapport uit 2006 van een onafhankelijke expert, de Belg Vereijken, werd onder tafel ge werkt. De EHS bestond volgens hem uit ecologisch waardeloze ge bieden en het aan elkaar knopen daarvan kon wel negatief uitpak ken voor kwetsbare soorten. Er zijn tekenen, dat het laatste al aan de gang is. Is de EHS een trein die niet te stoppen is? CorJansen Bakkersboogerd 14, Wemeldinge Dip Reactie op berichtgeving over Dip en een deuk in het vertrouwen in de economie, PZC,. 30 juli)Met genoegen heb ik het commentaar 'Dip' gelezen. Voor wat betreft de laatste zin van 15 woorden: ik weet een nog kortere, 4 woordjes maar.. En bovendien een heel oud Neder lands gezegde: Bezint, eer ge be gint. Max Van Loon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11